Red mi Note 7 vs Realme 3 Pro

Realme 3 Pro kullanıyorum. Fotoğraf kalitesi oldukça güzel.
Batarya performansı çok çok iyi ve yazılım desteği çok daha üstün. Eylül ayı çıkmadan Eylül güvenlik güncellemesi aldı telefon.
Oyun performansı da Redmi Note 7 den daha üstün. Kutu içinden hızlı şarj çıkıyor ve inanılmaz hızlı. 80 dakikada 0 dan 100 e şarj oluyor.
Eksi olarak geniş açı kamera yok ve kablonun micro USB olması diyebilirim.

Neye göre Note 7, Realme 3 PRO modelinden daha iyi acaba? Meizu Note 9 stoklarda yok ve güncelleme desteği olarakta Meizu berbat bir firma.
Redmi Note 7, Realme 3 PRO modelinden hiçbir şekilde daha iyi bir telefon değil.

Realme 3 PRO CPU, GPU, batarya, hızlı şarj desteği, ön kamera olarak Note 7 modelinden daha iyi. Arka kamera tarafinda da video kısmında yine Realme 3 PRO, Note 7 modelinden daha iyi, 4K 30 FPS desteği de var. MP büyüklüğüne aldanma. Arka ana kamera fotoğraf konusunda da benzer performanslara sahip iki model.

Realme 3 PRO'nun parmak izi okuyucusu Note 7'ye göre daha seri. Kutusundan hızlı şarj destekli adaptörü çıkıyor, Note 7 modelinin hızlı şarj desteği var ama kutudan buna uyumlu adaptör çıkmıyor. 80 dakika Realme tam şarj olurken, bu süre Note 7 modelinde 120 dakika, arada ciddi bir fark var.
Realme 3 PRO'nun RAM avantaji da var. Note 7 sadece 4 GB RAM ile gelirken, Realme modelinin 6 GB olan versiyonu da var.

Realme 3 PRO modelinin soket tipi değişik Micro USB V2.0 sokete sahip. Adaptör kablosuna bir şey olursa onu burada bulman oldukça sıkıntı.

Bunların üzerine Note 7 daha iyi telefon diyen çıkmaz herhalde artik.😊

Son düzenleme:
Sanırım bütçeye biraz daha zorlayıp ithalatçı garantili red mi Note 8 Pro alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Note 8 PRO modelinin Türkiye'ye gelip gelmeyeceği belli değil. Kamera olarak Samsung'un yeni 64 MP'lik sensörünü kullaniyor cihaz. 4500 MAH boyutunda bataryasi var, 6 ve 8 GB RAM seçeneklerine sahip. CPU olarak Helio G90T modeli bulunuyor, bu CPU SD 730 modeline göre daha güçlü bir işlemci. GPU tarafinda yine G90T SOC'un avantaji var SD 730 modeline göre.

Türkiye'ye gelirse ve fiyat olarak 2100-2300 TL bandi bir fiyattan çıkarsa iyi satış yapar, Mi 9T modelinden ucuz olmayacaktır ben öyle tahmin ediyorum.

Note 8 PRO modelinin Türkiye'ye gelip gelmeyeceği belli değil. Kamera olarak Samsung'un yeni 64 MP'lik sensörünü kullaniyor cihaz. 4500 MAH boyutunda bataryasi var, 6 ve 8 GB RAM seçeneklerine sahip. CPU olarak Helio G90T modeli bulunuyor, bu CPU SD 730 modeline göre daha güçlü bir işlemci. GPU tarafinda yine G90T SOC'un avantaji var SD 730 modeline göre.

Türkiye'ye gelirse ve fiyat olarak 2100-2300 TL bandi bir fiyattan çıkarsa iyi satış yapar, Mi 9T modelinden ucuz olmayacaktır ben öyle tahmin ediyorum.
İthalatçı garantili olarak geldi bile. Bazı mecralarda geleceği kesin olarak söylendi. Bu ayın ortalarında.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı