Red mi Note 7 vs Realme 3 Pro

@Painbot Şimdi baktım HB sitesine gelmiş, tahmin ettiğim gibi Mi 9T modelinden daha pahali. Fiyati beklediğimden aşırı pahali geldi, 4300 TL fiyata sahip.
Sanırım mi 8 pro ile karıştırdınız. Şuan sadece Gittigidiyorda var ve 2600 TL. Mi9T'nin ekranı daha iyi (Mi9T amoled, Redmi note 8 PRO IPS LCD) işlemcileri aynı performansta sayılır. Kamera konusunda bir bilgim yok. İlerde cihazın fiyatı daha da düşebilir. 2300 civarı olursa rakipsiz olur. Xiaomi Redmi Note 8 Pro 128gb Cep Telefonu (türkiyede Ilk) - GittiGidiyor

Realme 3 pro donanım gücü olarak bir tık daha iyidir. Fakat aralarında öyle abartılacak fark yoktur. Kamera olarak testlere baktığımda Redmi Note 7 bana daha geldi. Şarj olayına gelince Redmi Note 7 Quick Charge 4 destekliyor. Ayrıca Usb Type C şarj girişine sahiptir. Kutu içerisinden hızlı şarj destekli adaptör yoktur. Fakat hızlı adaptör ile Realme 3 pro telefona göre daha hızlı şarj yapar. Realme 3 pro telefonda günümüz teknolojiden eski Micro Usb şarj girişine sahiptir. Kullanıcı yorumu olarak kulaklık sesi ile ilgili olumsuz yorum gördüm. Şahsen telefonu kullanmadım. Fakat Redmi Note 7 kullandım. Beni pişman etmemişti. Fiyatının hakkını almıştım. Redmi Note 7 kulaklık sesi beni tatmin etmişti. Realme 3 pro kullanmadığım için kıyaslama yapamıcam. Sadece bazı yazıları kullanıcı yorumlarına göre yazdım.

Mi9T'nin ekranı daha iyi (Mi9T Amoled, Redmi Note 8 PRO IPS LCD) işlemcileri aynı performansta sayılır. Kamera konusunda bir bilgim yok.
CPU ve GPU olarak Note 8 PRO daha iyi, kamera olarakta yine Note 8 PRO daha iyi. Yanlış fiyata bakmış olabilirim bana acayip gelmişti nasil o kadar fiyata satiliyor diye. Telefonun geçmişine baktım yanlış modele bakmışım o fiyat Mi 8 PRO modeline ait. 2600 TL fiyattan çıkacaksa Mi 9T yerine daha alinasi bir modeldir Note 8 PRO.
Kamera olarak testlere baktığımda Redmi Note 7 bana daha geldi
Kamera olarak Note 7, Realme 3 PRO'dan iyi değil. Selfie ve arka kameranin video kisminda Realme 3 PRO daha iyi, arka kamerada 4K desteği de var.

SD 710 ve Adreno 616 ikilisi, SD 660 ve Adreno 512 modeline göre çok daha iyi. SD 710 ayni zamanda daha güncel üretim mimarisine sahip. SD 710 CPU olarak SD 660 modeline göre aşırı güçlü değil, tek çekirdek gücü biraz daha iyi. GPU noktasinda CPU farkina göre daha büyük fark var.

Son düzenleme:
Realme 3 Pro kullanıyorum. Fotoğraf kalitesi oldukça güzel.
Batarya performansı çok çok iyi ve yazılım desteği çok daha üstün. Eylül ayı çıkmadan Eylül güvenlik güncellemesi aldı telefon.
Oyun performansı da Redmi Note 7 den daha üstün. Kutu içinden hızlı şarj çıkıyor ve inanılmaz hızlı. 80 dakikada 0 dan 100 e şarj oluyor.
Eksi olarak geniş açı kamera yok ve kablonun micro USB olması diyebilirim.

Selamlar, yakın zamanda arkadaşıma telefon alacağız. Aklımızdaki modeller tam olarak note 7 ve relame 3 pro :D

Telefonu nereden aldınız ve ithalatçı garantili mi? Bildiğim kadarıyla Realme'nin TR desteği yok.

Selamlar, yakın zamanda arkadaşıma telefon alacağız. Aklımızdaki modeller tam olarak note 7 ve relame 3 pro :D

Telefonu nereden aldınız ve ithalatçı garantili mi? Bildiğim kadarıyla Realme'nin TR desteği yok.
Resmi olarak gelmedi henüz. GittiGidiyor sitesinden Real Store dükkanından aldım. İthalatçı garantili mecburen.
Ama ben telefondan çok memnunum. Yazılım desteği gercekten çok iyi. Eylül ayının 30 unda Eylül android güvenlik yamasını aldı telefon.
Bir önceki de ağustos idi. Batarya konusu ise gerçekten 2 günlük telefon yapmışlar.
Screenshot_2019-10-03-19-14-51-40.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı