Realme 8'in ömrü ne kadar?

Note 10s ve Realme 8 karşılaştırırsak; ekranda neredeyse fark yok, bataryaları aynı, işlemcileri aynı, kameraları aynı neredeyse. Note 10s de suya ve toza dayanıklılık + 33W şarj aleti var. Yazılım konusunda Realme'yi hiç sevemedim.

Yazılım anlamında Xiaomi'den iyi.

Note 10s ve Realme 8 karşılaştırırsak; ekranda neredeyse fark yok, bataryaları aynı, işlemcileri aynı, kameraları aynı neredeyse. Note 10s de suya ve toza dayanıklılık + 33w şarj aleti var. Yazılım konusunda Realmeyi hiç sevemedim.
Realme arayüzü > MIUI.

Arkadaşlar arayüzlere baktım iki arayüz de fena değil,şahsen mıuı daha çok beğeniyorum ama gözüm realmede kaldı,telefonu çok beğendim.Şuan benim için redmi note 11s ve realme 8 arasında tercihimi yaptıracak şey şu : Beni daha uzun yıllar götürecek model hangisi ? 2 modelin de birbirinden güzel özellikleri var,işlemcileri aynı sayılır sadece g95 bir tık daha yukarda.Ama yazılımı kaliteli olan uzun yıllarda öne çıkacaktır diye düşünüyorum.Aralarında 600 tl fiyat farkı var realme daha ucuz bir yandan.

Bu tarz hatalar çok ta önemli değil, zaten satan yer bu tarz durumlara karşı ürüne garanti veriyor. Üstelik tanıdık bir yer. Yine de IMEI atılmış olması rahatsız etmişti beni. Şu an karar verme aşamasındayım.
Peki Realme 8 hakkında ne düşünüyorsunuz? Kaç yıl götürür beni? P9 kadar götürse yeter :)

5000-6000

Bu bütçede 2.el Huawei P30 Pro almak mantikli olabilirdi. Bu zamanda sıfır telefon fiyatlari saçma bicimde pahali.

Bu bütçede 2.el Huawei P30 Pro almak mantikli olabilirdi. Bu zamanda sıfır telefon fiyatlari saçma bicimde pahali.
2. el telefon almayı düşünmüyorum,ama öneri için teşekkür ederim.
Arkadaşlar hala bi karara varmış değilim.
Mesela babama 2 yıl önce xiaomi redmi note 8 almıştık.4 yıllık telefon ama hala çok stabil ve gayet hızlı.Xiaomi nin beni 4 yıl dan uzun süre götüreceğini biliyorum.Ama realme nin 4 yıl dan uzun götüreceğine emin miyiz ? xiaomi nin yazılımının güzel olduğunu kendi gözümle görmüş oldum.Ama realme ile ilgili hiçbir tecrübem yok. Arada 600 tl fiyat farkı olmasa xiaomi alırdım ama fiyat farkı var.

Arkadaşlar arayüzlere baktım iki arayüz de fena değil,şahsen mıuı daha çok beğeniyorum ama gözüm realmede kaldı,telefonu çok beğendim.Şuan benim için redmi note 11s ve realme 8 arasında tercihimi yaptıracak şey şu : Beni daha uzun yıllar götürecek model hangisi ? 2 modelin de birbirinden güzel özellikleri var,işlemcileri aynı sayılır sadece g95 bir tık daha yukarda.Ama yazılımı kaliteli olan uzun yıllarda öne çıkacaktır diye düşünüyorum.Aralarında 600 tl fiyat farkı var realme daha ucuz bir yandan.
O iki telefondan birisini alacaksanız Realme 8 al. Note 11s 1080p 30fps video çekiyordu galiba baya geride.
Edit; baktım Note 11s 1080p 30fps çekiyormuş gerçekten

O iki telefondan birisini alacaksanız Realme 8 al. Note 11s 1080p 30fps video çekiyordu galiba baya geride.
Kamera benim için çok önemli değil.Telefonun ilerleyen yıllardaki arayüz performansı vs önemli.Eğer realme yazılımı daha iyi diyorsanız realme alabilirim...

Edit; baktım Note 11s 1080p 30fps çekiyormuş gerçekten
Normalde 60 fps çekiyordu ama güncelleme ile 30 a düşürülmüş.Ben alırsam güncelleme yapmayı düşünmüyorum şahsen :)

2. el telefon almayı düşünmüyorum, ama öneri için teşekkür ederim.
Arkadaşlar hala bir karara varmış değilim.
Mesela babama 2 yıl önce Xiaomi Redmi Note 8 almıştık. 4 yıllık telefon ama hala çok stabil ve gayet hızlı. Xiaomi'nin beni 4 yıldan uzun süre götüreceğini biliyorum. Ama Realme'nin 4 yıldan uzun götüreceğine emin miyiz? Xiaomi'nin yazılımının güzel olduğunu kendi gözümle görmüş oldum. Ama Realme ile ilgili hiçbir tecrübem yok. Arada 600 TL fiyat farkı olmasa Xiaomi alırdım ama fiyat farkı var.

Xiaomi'nin yazilimi iyi falan degil hocam. Telefon piyasasında ki en kotu UI MIUI'dir.
Redmi Note 8'i ciktigindan beri kullanıyorum keske almasaydim o telefonu. Mi 11 Lite kullanan arkadasim bile ufak tefek sıkıntılar yasamaya basladi. Xiaomi cihazlar kesinlikle uzun omurlu değildir. Realme kullananlar ise arayuzdeki buglardan cokca sikayetci.

Yeni konular

Geri
Yukarı