Realme GT2 vs Poco F5

Bak S23FE çıkacak, gidip gene 4500 mAh koyacaklardır. İşlemcisi yine S21FE benzer, yakın koyacaklardır. İyide S21fenin eksiği batarya.

Batarya bir günü çıkarıyor yapmayın hocam ne yazmışım ben o kadar?

Akşam yatmadan önce şarj ediyoruz zaten hepimiz. 1 gün batarya akşama kadar yeterli bir süre.
Amiral gemisi S21FE varken o bütçede diğer telefonlar alınmaz.

Bataryası benim için çok önemliydi alırken çok şüpheliydim A54 ile arasında kalmıştım S21FE pişman etmedi. Kamerayı bende çok kullanmıyorum fakat kameranın güzel olması büyük bir avantaj.

Sizin kararınız nasıl istiyorsanız o telefonu alın fakat tekrar yazıyorum S21FE pişman etmez.

Mevcut telefonun bataryası bitik halde şu an. Sabah %100dü şimdi %60'da.

Mevcut telefonunuz nedir?

Son düzenleme:
Batarya bir günü çıkarıyor yapmayın hocam ne yazmışım ben o kadar?

Akşam yatmadan önce şarj ediyoruz zaten hepimiz. 1 gün batarya akşama kadar yeterli bir süre.
Amiral gemisi S21FE varken o bütçede diğer telefonlar alınmaz.

Bataryası benim için çok önemliydi alırken çok şüpheliydim A54 ile arasında kalmıştım S21FE pişman etmedi. Kamerayı bende çok kullanmıyorum fakat kameranın güzel olması büyük bir avantaj.

Sizin kararınız nasıl istiyorsanız o telefonu alın fakat tekrar yazıyorum S21FE pişman etmez.

Mevcut telefonunuz nedir?
Hocam kullananlar yarısı memnun olmadığını yazıyor, oradan çıkarımla dedim. Bak yukarıdaki arkadaş bizzat kullanmış ve memnun olmadığını altını çizerek diyor, öyleki o telefondan GT2 geçme zorunluluğu hissetmiş. Sende tam tersini diyorsun, ben neyi baz alayım dimi? Aynı ikilemi çok rastladım geçen bu süreçte. 😄

Akşamdan akşama şarj etmek istiyorum, gün içinde nerede şarj etsem diye yer aramak istemiyorum veya yanımda sigara paketi gibi batarya taşımak istemiyorum sadece.

Sony Xperia Z2, telefona çok değer veren birisi değilim hocam. Parayı hep pc yatırmaktan ona sıra gelmedi. : )) Lakin artık daha öteleyemiyorum, almışkende uzun vade götürsün diye bakıyorum sadece.

2022 de 12, 2023 13, 2024 14, 2025 Android 15 olması lazım sanırım. S21Fe de 16 alır gözüküyor. Olmadı Rom atar yine güncelleme yüklemeye devam edersiniz hani.

Temel olarak ısınma dışında telefondan memnun musunuz hocam? Arayüz akıcılığı nasıl? Donma, kasma durumu nasıl; özellikle programların hata vermesi, kapat uyarısı vs oluyor mu?

Şarj olarak 1 günü çıkarıyor muydu? Oyun harici kullanım diyelim. Misal mobil veri açık, gün içinde sık sık sosyal medya girme; en az 2 saat total video izleme; telefonu kurcalama vs falan?

Bazı şeyleri tekrar sorduysam kusura bakma,, bu ara çok araştırıyorum çok kişiyle konuşuyorumda kimle ne konuştuk arada karışıyor.😊
Hocam dediğiniz senaryoya göre 1 günü çıkarır.Arayüz akıcılığı gayet iyi,donma,kasma hata gibi bir sorunla karşılaşmadım,gayet iyi çalışıyor cihaz.
(Kullanan kişiyim:))

Hocam kullananlar yarısı memnun olmadığını yazıyor, oradan çıkarımla dedim. Bak yukarıdaki arkadaş bizzat kullanmış ve memnun olmadığını altını çizerek diyor, öyleki o telefondan GT2 geçme zorunluluğu hissetmiş. Sende tam tersini diyorsun, ben neyi baz alayım değil mi? Aynı ikilemi çok rastladım geçen bu süreçte. 😄

Akşamdan akşama şarj etmek istiyorum, gün içinde nerede şarj etsem diye yer aramak istemiyorum veya yanımda sigara paketi gibi batarya taşımak istemiyorum sadece.

Sony Xperia Z2, telefona çok değer veren birisi değilim hocam. Parayı hep PC yatırmaktan ona sıra gelmedi: )) lakin artık daha öteleyemiyorum, almışkende uzun vade götürsün diye bakıyorum sadece.

S21 FE al geç aynı ikilemde en azından 2 ay telefon baktıktan sonra S21FE aldım pişman değilim diyorum daha ne yazabilirim senin için?

Açtığım konulara bakabilirsin. İlk defa öneri konusu açma limiti olduğunu 1 gün ceza alarak öğrenmiştim hatta.

1694597141905.png

1694597149784.png

1694597158931.png

1694597163816.png

1694597177304.png

1694597184665.png

1694597191805.png

1694597198197.png

GT2'yi silmelisin ilk olarak. S21FE'yi aldıktan sonra beğenmez isen A54 alabilirsin bataryası 2 günü bile idare edebiliyor fakat S21FE zaten gayet yeterli.

Samsung'un kendisi söylüyor zaten bataryası 1 gün idare ediyor diye.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam hangi telefona yorum yaptınız anlamadım, soru GT2 ye yönelikti.

Batarya performansı demek zaten ürünü size sunduğu özelliklerle kullanmak değil mi hani, geçende bir arkadaş diyor: hzi 60 çekiyorum,parlaklığı düşürüyorum,stamina moduna vs alıyorum,oyun oynayıp fazla kullanmıyorum bir günü çıkarabiliyorum S21Fe ile diyor. Oldu olacak telefonuda kapalı tutalım şarjı bitmesin. :) Oyun, yoğun film, dizi izleme vs dışında ve sürekli açık ekran alma dışında kısa batarya süre, batarya zayıflığıdır. Şimdi seni 6 saat açık ekran götüren telefon her sene kullanıma bağlı olarak bu süreyi azaltacaktır. Onuda hesaba katmak lazım.Evet, s21 fe özellik olaral tüm bu modellerden iyi,onu bende kabul ediyorum. Lakin bayarya olarakta kötü. Bunu buradaki her arkadaş diyor zaten. Batarya benim için önemli. Öyle 67 wattlık şarj özelliğide yok s21fe ninki bitmeye yakın 30 dkda fulleyim desen. Kaldıki telefonun adaptörü bile yok, ekstradan 400-500 tl belki masrafı olacaktır. O yüzden başka hangi modelleri alabilirim diye bakıyorum. :)
Alsın berbat arayüzlü berbat performanslı cihazı. Batarya hızlı doldukça ömrü çabuk dolar. Samsung'ta bilirdi Apple'da bir telefona 120W şarj gücünü vermeyi. 500 liralık şarj aletini bile düşünüyorsan S3 Mini alabilirsin. Bataryası kötü demiyorum performans demek pilin çabuk bitmesi demek. S21FE fiyatına bu kadar performanslı ve Samsung kalitesine sahip cihaz varsa söyle alalım. Samsung'un A serisi cihazları 10 saati görüyor ama ne fayda? Kıytırık işlemci ile..

Alsın berbat arayüzlü berbat performanslı cihazı. Batarya hızlı doldukça ömrü çabuk dolar. Samsung'tabilirdi Apple'da bir telefona 120W şarj gücünü vermeyi. 500 liralık şarj aletini bile düşünüyorsan S3 Mini alabilirsin. Bataryası kötü demiyorum performans demek pilin çabuk bitmesi demek. S21FE fiyatına bu kadar performanslı ve Samsung kalitesine sahip cihaz varsa söyle alalım. Samsung'un A serisi cihazları 10 saati görüyor ama ne fayda? Kıytırık işlemci ile.

S21 FE'nin en ucuz 8/128 GB lik versiyonu 16 bin lira civarında. 15500'e 12/256lık içinden şarj aleti çıkan üstelik 65 mi 67 W mı ne hızlı şarj desteği olan bir cihaz. 500 lira şarj cihazı desek hem 1000 lira az veriyorsun hem de 12 GB RAM 256 GB depolama alıyorsun. Snapdragon 888 işlemci, güzel kamerası da var. Ben sırf Snapdragon 888'den performanslı diye POCO F5 siparişi verdim. Yoksa gt 2 daha hoşuma gitti s21 fe ye göre. S21 fe de güzel cihaz tabi.

Dün POCO siparişi verdim şimdi 500 lira indirim yapmış Hepsiburada :) Çok düşünmemek lazım ya. 2 modele indirgemişsin zaten al geç birini. Başka düzgün model yok gibi.
Hepsiburada aradaki farkı hediye eder mi diye sormuyorum bile. 😄 Aşağı yukarı belli hocam sonuçta işte zaman varken tüm seçenekleri tartmaya bakıyoruz, muhabbet ediyoruz işte. Senin telefon gelince bir inceleme yaparsın artık, o kadar eleştiriye rağmen bakalım dedikleri gibi bir telefonmuymuş. : )
S21 FE al geç aynı ikilemde en azından 2 ay telefon baktıktan sonra S21FE aldım pişman değilim diyorum daha ne yazabilirim senin için?

Açtığım konulara bakabilirsin. İlk defa öneri konusu açma limiti olduğunu 1 gün ceza alarak öğrenmiştim hatta.

Eki Görüntüle 1942421

Eki Görüntüle 1942422

Eki Görüntüle 1942423

Eki Görüntüle 1942424

Eki Görüntüle 1942425

Eki Görüntüle 1942426

Eki Görüntüle 1942427

Eki Görüntüle 1942428

GT2'yi silmelisin ilk olarak. S21FE'yi aldıktan sonra beğenmez isen A54 alabilirsin bataryası 2 günü bile idare edebiliyor fakat S21FE zaten gayet yeterli.

Samsung'un kendisi söylüyor zaten bataryası 1 gün idare ediyor diye.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Öyle bir dünya yok hocam, o telefona sim kartı taktın mı kutusunu ambalajını açtın mı senden geri almamak için tüm zorlukları önüne koyarlar. Diğer yandan daha yeni cihazı satmakla mı uğraşacağız. O yüzden bu süreçte iyi karar verip tek seferde telefonu alıp geçmek lazım. Olay artık karman çorman bir hale geldi. Kimisi iyi gömüyor, kimisi iyi övüyor. Sana kalırsa S21FEde batarya problemi iddia edildiği gibi değil. Yalan söylüyorsun gibi bir iddiam yok bu arada, sen idare ettirebiliyorsundu lakin bu benimde aynısnı yapabileceğim anlamına gelmiyor, herkesin kullanımı farklıdır. Bak yukarıdaki arkadaşta s21fe kullanıcı, adam şarjından illallah etmiş gidip gt2 aldım rahat ettim demiş. Diğer konumda var s21fenin şarjından muzdarip olanlar. Ürünün satış kanallarının yorumlar kısmında da var. Yine bu bölümde öneri yapan bilgili arkadaşlarda bu şarj olayını biliyor kabul ediyor. Yani bu beni kuruntum değil, yanlış anlamasın. Olay aslında biraz kullanım şekline göre değişmesinde, az kullanırsın az gider, çok kullanırsın çok gider. Ben oturup sabahtan akşama ful başında geçirmeyeceğim, lakin ful internet açık olcak. Programlar açık olacak, sosyal medyalar, bildirimler açık olacak. Programlarını yoğun kullanırım. Yeri gelir öğlen arasında oturur video izlerim, yeri gelir dolmuşta dizi izlerim veya oyun oynarım. Tabi bu saatlerce sürecek bir eylem değil ama gün içine yayılınca ne olur bilemiyorum sadece. Yeter mi yetmez ne olur kestiremediğimden bu olsun diyemiyorum ister istemez. Hiçbir reklama inanmayın, hepsi ürünü pazarlama taktikleri. Gidin GTnin sitesine, bakın özelliklere. Sanırsın uzay teknolojisiyle uzaylılar yapmış. :)

Neyse bu konu s21fe konusu değil, bu konu Poco F5 mi GT2 mi konusu. Konuyu dışarı taşımayalım. S21fe ilgili konuda zaten sayfalarca konuştuk. Sizi anladım, siz sorun olmadığını iddia edip ve s21fe öneriyorsunuz.Eyvallah
Alsın berbat arayüzlü berbat performanslı cihazı. Batarya hızlı doldukça ömrü çabuk dolar. Samsung'ta bilirdi Apple'da bir telefona 120W şarj gücünü vermeyi. 500 liralık şarj aletini bile düşünüyorsan S3 Mini alabilirsin. Bataryası kötü demiyorum performans demek pilin çabuk bitmesi demek. S21FE fiyatına bu kadar performanslı ve Samsung kalitesine sahip cihaz varsa söyle alalım. Samsung'un A serisi cihazları 10 saati görüyor ama ne fayda? Kıytırık işlemci ile..
Öyle diyorsunda bak GT 5 Prolar 150 waat 240waat mı ne gibi hızlı şarjla geliyor. Bu teoriye göre bu bataryalar 6 ay dayanmadan çöp olur, firma bunları 2 yıl boyunca garantisini sağlayacağı için çok zarar eder. Nasıl olacak bu iş?
Hızlı şart şart değil ama günümüzde ya çok verimli işlemci ya da en az 5000 mahlık bataryalı telefon standart olmalı bence. Tabi dediğin gibi sadece olay batarya değil, öyle olsa ta baştan a54 alır geçerdim. Sıkıntı orada, dengeli bir cihaz bulmak zor. Dengeli bir cihazı uygun bütçeyle bulmak zor. Bu cihazları deneyimleyip öyle almak dahada zor. Yapabileceğimiz tek şey yorumlara göre hareket etmek kalıyor.

Hepsiburada aradaki farkı hediye eder mi diye sormuyorum bile. 😄 Aşağı yukarı belli hocam sonuçta işte zaman varken tüm seçenekleri tartmaya bakıyoruz, muhabbet ediyoruz işte. Senin telefon gelince bir inceleme yaparsın artık, o kadar eleştiriye rağmen bakalım dedikleri gibi bir telefonmuymuş. : )

Öyle bir dünya yok hocam, o telefona sim kartı taktın mı kutusunu ambalajını açtın mı senden geri almamak için tüm zorlukları önüne koyarlar. Diğer yandan daha yeni cihazı satmakla mı uğraşacağız. O yüzden bu süreçte iyi karar verip tek seferde telefonu alıp geçmek lazım. Olay artık karman çorman bir hale geldi. Kimisi iyi gömüyor, kimisi iyi övüyor. Sana kalırsa S21FEde batarya problemi iddia edildiği gibi değil. Yalan söylüyorsun gibi bir iddiam yok bu arada, sen idare ettirebiliyorsundu lakin bu benimde aynısnı yapabileceğim anlamına gelmiyor, herkesin kullanımı farklıdır. Bak yukarıdaki arkadaşta s21fe kullanıcı, adam şarjından illallah etmiş gidip gt2 aldım rahat ettim demiş. Diğer konumda var s21fenin şarjından muzdarip olanlar. Ürünün satış kanallarının yorumlar kısmında da var. Yine bu bölümde öneri yapan bilgili arkadaşlarda bu şarj olayını biliyor kabul ediyor. Yani bu beni kuruntum değil, yanlış anlamasın. Olay aslında biraz kullanım şekline göre değişmesinde, az kullanırsın az gider, çok kullanırsın çok gider. Ben oturup sabahtan akşama ful başında geçirmeyeceğim, lakin ful internet açık olcak. Programlar açık olacak, sosyal medyalar, bildirimler açık olacak. Programlarını yoğun kullanırım. Yeri gelir öğlen arasında oturur video izlerim, yeri gelir dolmuşta dizi izlerim veya oyun oynarım. Tabi bu saatlerce sürecek bir eylem değil ama gün içine yayılınca ne olur bilemiyorum sadece. Yeter mi yetmez ne olur kestiremediğimden bu olsun diyemiyorum ister istemez. Hiçbir reklama inanmayın, hepsi ürünü pazarlama taktikleri. Gidin GTnin sitesine, bakın özelliklere. Sanırsın uzay teknolojisiyle uzaylılar yapmış. :)

Neyse bu konu s21fe konusu değil, bu konu Poco F5 mi GT2 mi konusu. Konuyu dışarı taşımayalım. S21fe ilgili konuda zaten sayfalarca konuştuk. Sizi anladım, siz sorun olmadığını iddia edip ve s21fe öneriyorsunuz.Eyvallah

Öyle diyorsunda bak GT 5 Prolar 150 waat 240waat mı ne gibi hızlı şarjla geliyor. Bu teoriye göre bu bataryalar 6 ay dayanmadan çöp olur, firma bunları 2 yıl boyunca garantisini sağlayacağı için çok zarar eder. Nasıl olacak bu iş?
Hızlı şart şart değil ama günümüzde ya çok verimli işlemci ya da en az 5000 mahlık bataryalı telefon standart olmalı bence. Tabi dediğin gibi sadece olay batarya değil, öyle olsa ta baştan a54 alır geçerdim. Sıkıntı orada, dengeli bir cihaz bulmak zor. Dengeli bir cihazı uygun bütçeyle bulmak zor. Bu cihazları deneyimleyip öyle almak dahada zor. Yapabileceğimiz tek şey yorumlara göre hareket etmek kalıyor.
Konu sahibi madem başkalarının fikrini umursamıyorsun neden böyle bir konu açtın? Madem bu kadar biliyorsun neden konu açtın? Sadece bataryaya önem veriyorsan git 3310 al 2 hafta kullan. Allah Allah. Rezalet markaların telefonlarını çok beğeniyorsan git al ne diyelim kardeşim?

5000 Mah diyorsun hangi telefon göre? Kimisinin işlemcisi güçlüdür fazla güç çeker mAh değeri fazla olmasına rağmen şarjı az gider. Kimisinin işlemcisi güçsüzdür az güç çeker ve az mAh değerine sahiptir. Misal iPhone'lar. Resmen kağıt üzerindeki sayılara bakarak telefon yargılıyorsun. En kararlı dengeli cihaz bu fiyat bandında ya iPhone 11'dir eğer kararlı diyorsak ya da S21 FE'dir. İçinde hangi arayüz olduğu belli olmayan telefondan ne kararlılık bekliyorsun ki?

Konu sahibi madem başkalarının fikrini umursamıyorsun neden böyle bir konu açtın? Madem bu kadar biliyorsun neden konu açtın? Sadece bataryaya önem veriyorsan git 3310 al 2 hafta kullan. Allah Allah. Rezalet markaların telefonlarını çok beğeniyorsan git al ne diyelim kardeşim?

5000 Mah diyorsun hangi telefon göre? Kimisinin işlemcisi güçlüdür fazla güç çeker mAh değeri fazla olmasına rağmen şarjı az gider. Kimisinin işlemcisi güçsüzdür az güç çeker ve az mAh değerine sahiptir. Misal iPhone'lar. Resmen kağıt üzerindeki sayılara bakarak telefon yargılıyorsun. En kararlı dengeli cihaz bu fiyat bandında ya iPhone 11'dir eğer kararlı diyorsak ya da S21 FE'dir. İçinde hangi arayüz olduğu belli olmayan telefondan ne kararlılık bekliyorsun ki?
Hocam sizin sorununuz ne onu anlamadım, elinizdeki telefonun batarya kötü dedik diye gocunuyorsanız bakmayın bu konulara lütfen. Benim fikrim doğrudur, benim dediğim telefonu beğeneceksiniz, daha iyisi yoktur anlayışı diye bir şey yok, unutun o algıyı. İsteyen istediği malı alır, sizden rica eder fikir alır. Fikrinizi beyan eder geçersiniz. Bataryası zayıf telefonu istemiyorum arkadaşım, zorla mı ya? Bunuda bir yerimden uydurmuyorum, gelen yorumlara göre gözümde oluşan algı bu. Bölümün en bilgili üyeleri bile S21FE nin bataryası konusunda zayıf düştüğünü kabul ediyor, beş kişi çevir en az 3 ü telefonun batarya hariç on numara diyor zaten. Siz itinayla reddedip bir çatışmaya sürüklüyorsunuz olayı. Başkasının fikrine saygı göstermesem sayfalarca aynı şeyin muhabbeti dönmezdi burada. 7 sayfa s21fe tartışması olan konum var, oradan uzaklaşmak başka modelleri araştırmak için açtım bunu, döndü dolaştı gene burada s21fe konusu karşıma çıktı arkadaş. Ne s21fe miş ya :) ) Telefonu kişiselleştirmeyin lütfen.

S22, S23 işlemcilerine bakın sonra bataryalarına bakın. S23ün işlemcisi s21feden güçsüzdemi 4500mah yerine 3900 mah koymuşlar? : ) İşlemcinin verimliliği, kullanılacak batarya seçiminde etkili oluyor. S21FE en az 5000 mahlı bir batarya ile gelse daha güzel olurmuş. Sorun işlemcisinde, bataryanın azlığından ziyade.

O telefonları ister istemez seçmek zorunda kalıyoruz, yoksa bende meraklısı değilim. Senin Samsung S23FEde dengeli işlemci ve batarya ile gelirse samsung alırız, gelmezse o beğenmediğin GT2 alırız. Ben bu saatten sonra batarya sorunuyla uğraşamam ve evet, telefonu sık ve yoğun kullanırım.

S21fe muhabbetini lütfen burada bırakalım. Bu konu, konu başlığı farklı. Diğer konuda sayfalarca konuştuk zaten bu telefonu.

Geri
Yukarı