Realme GT2 vs Poco F5

@WarForFears Merhaba. Kaça sipariş vermiştiniz acaba. Hepsiburadada 17 bine siyah olanı gördüm. Uygun mudur acaba?
Ben verdikten sonra 500 lira ucuzladı. Mavi rengi kalmadığı için iptal etmedim. Son 30 günün en düşük fiyatı diyor. Cihaz hoşuna gittiyse değerlendirilebilir. Gt 2 ile arasında 2000 lira var şuanda. Kamera isteyen gt 2, işlemci isteyen f5 alsın geçsin derim.

Ben verdikten sonra 500 lira ucuzladı. Mavi rengi kalmadığı için iptal etmedim. Son 30 günün en düşük fiyatı diyor. Cihaz hoşuna gittiyse değerlendirilebilir. Gt 2 ile arasında 2000 lira var.
Bende siyahını sipariş verdim. Cuma gelecek gösteriyor. Hayırlı olsun size de güle güle kullanın.

@emrah_8 bugün hayırlısıyla gelecek bakalım. İlk birkaç hafta batarya ısınma sorunları olur. Telefon kendini optimize etti mi düzelir zamanla. Ben asıl kamerasını merak ediyorum. Beğenmezsem direkt iade edip GT 2'yi almayı deneyeceğim. S21 FE tartışması dönmüş. Ben de S20 FE kullanıcısı olarak çok memnundum. Bu yüzden S21 FE ye bakıyordum da Exynos ve batarya sıkıntılarını görünce istemeye istemeye başka modellere yöneldim. Yoksa arayüz, stabilite, yazılım olarak falan S21 FE çok güzel cihaz. S21 FE yerine F5'i seçerek işlemci ve bataryayı seçip kamera ve yazılım desteğinden vazgeçtim gibi oldu.

Hocam sizin sorununuz ne onu anlamadım, elinizdeki telefonun batarya kötü dedik diye gocunuyorsanız bakmayın bu konulara lütfen. Benim fikrim doğrudur, benim dediğim telefonu beğeneceksiniz, daha iyisi yoktur anlayışı diye bir şey yok, unutun o algıyı. İsteyen istediği malı alır, sizden rica eder fikir alır. Fikrinizi beyan eder geçersiniz. Bataryası zayıf telefonu istemiyorum arkadaşım, zorla mı ya? Bunuda bir yerimden uydurmuyorum, gelen yorumlara göre gözümde oluşan algı bu. Bölümün en bilgili üyeleri bile S21FE nin bataryası konusunda zayıf düştüğünü kabul ediyor, beş kişi çevir en az 3 ü telefonun batarya hariç on numara diyor zaten. Siz itinayla reddedip bir çatışmaya sürüklüyorsunuz olayı. Başkasının fikrine saygı göstermesem sayfalarca aynı şeyin muhabbeti dönmezdi burada. 7 sayfa s21fe tartışması olan konum var, oradan uzaklaşmak başka modelleri araştırmak için açtım bunu, döndü dolaştı gene burada s21fe konusu karşıma çıktı arkadaş. Ne s21fe miş ya :) ) Telefonu kişiselleştirmeyin lütfen.

S22, S23 işlemcilerine bakın sonra bataryalarına bakın. S23ün işlemcisi s21feden güçsüzdemi 4500mah yerine 3900 mah koymuşlar? : ) İşlemcinin verimliliği, kullanılacak batarya seçiminde etkili oluyor. S21FE en az 5000 mahlı bir batarya ile gelse daha güzel olurmuş. Sorun işlemcisinde, bataryanın azlığından ziyade.

O telefonları ister istemez seçmek zorunda kalıyoruz, yoksa bende meraklısı değilim. Senin Samsung S23FEde dengeli işlemci ve batarya ile gelirse samsung alırız, gelmezse o beğenmediğin GT2 alırız. Ben bu saatten sonra batarya sorunuyla uğraşamam ve evet, telefonu sık ve yoğun kullanırım.

S21fe muhabbetini lütfen burada bırakalım. Bu konu, konu başlığı farklı. Diğer konuda sayfalarca konuştuk zaten bu telefonu.
Piyasada S21FE'den başka düzgün model yok ki bu bütçede. Neyse ne dostum. İstediğini al. S23FE'yi boşuna bekleme derim. S23'ün kısılmış versiyonu olacak.

@emrah_8 bugün hayırlısıyla gelecek bakalım. İlk birkaç hafta batarya ısınma sorunları olur. Telefon kendini optimize etti mi düzelir zamanla. Ben asıl kamerasını merak ediyorum. Beğenmezsem direkt iade edip GT 2'yi almayı deneyeceğim. S21 FE tartışması dönmüş. Ben de S20 FE kullanıcısı olarak çok memnundum. Bu yüzden S21 FE ye bakıyordum da Exynos ve batarya sıkıntılarını görünce istemeye istemeye başka modellere yöneldim. Yoksa arayüz, stabilite, yazılım olarak falan S21 FE çok güzel cihaz. S21 FE yerine F5'i seçerek işlemci ve bataryayı seçip kamera ve yazılım desteğinden vazgeçtim gibi oldu.
Tartışmadan ziyade arkadaş s21fede aşırı ısrarcı çıktı, herkesin kabul ettiği bataryanın o telefona biraz zayıf kalışını kabul etmiyor. :) Görüşüne saygı duyarım,kendini idareli kullanıyor olabilir lakin ben kendi kullanımıma göre yetersiz kalacağını düşünüyorum. Yukarıdaki arkadaş sırf bataryası yüzünden elden çıkarıp GT2 geçtiğini, çok memnun olduğunu demişhatta. Lakin bu arkadaş kabul etmiyor. :)) Kaldıki onda SDli işlemci varmış, piyasadakilerin çoğu Exynos 2100 işlemci. Bu işlemci dururken bile çok batarya yiyormuş. Şuanki telefondan en çok çektiğim şey zaten şarjın az gitmesi. En son ne zaman foto çektiğimi, video çektiğimi hatırlamıyorum. Lakin bu, bu özellikleri hiç kullanmayacağım anlamına gelmez. Lazım olduğunda iyi bir şekilde faydalanmak isterim. s21fe batarya hariç zaten on numara telefon, keşke daha iyi bir işlemci veya daha yüksek kapasiteli bir bataryası olsaymışta ilk s21fe önerisinden sonra direk sipariş verebilseydim. Amazon.com.tr satsaydı yine alır birkaç hafta test ederdim, orada 30 güne kadar iade hakkı var. Lakin başka bir yerden alsam beğenmesem elimde kalır. Durduk yere sattıydım, satamadıydım vs ile uğraşmaya gözüm kesmiyor.
Bende alışılmış markaların dışına çıkmak istemiyorum ama telefon yok, s23 26k para veremem. Gidip tüm özellikleri düşük a54 almaya elim varmaz. Şuan için GT2 radarımda. Kullanan arkadaşlar güzel olduğunu belirtmiş, onunda handikabı işte 2 yıl güncellemesinin kalması.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    32,7 KB · Görüntüleme: 23
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    29,2 KB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    39,1 KB · Görüntüleme: 15
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    26,6 KB · Görüntüleme: 19
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    20,6 KB · Görüntüleme: 10
  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    21,1 KB · Görüntüleme: 15
  • Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    20,3 KB · Görüntüleme: 19
Telefon geldi. Kamerada fotoğraf kalitesi güzel. Video kalitesi S20 FE ye göre kötü geldi. 4K 60 FPS yok zaten ben de 1080p 60 FPS çekeceğim. Video kalitesi gün ışığında güzel de karanlık ortamlarda zayıf geldi şu anlık. Ekranı güzel. S20 FEden sonra büyüklüğünü hissettiriyor. Hoparlörü de iyi. Batarya ilk kullanımda bayağı az azaldı. Isınma sadece ilk başta oldu sonra zaten pek bir şey yapmadım cihazda. Xiaomi'nin arayüzde kötü yanı reklam çıkarması ve saçmalıkları. Mesela kamerayla çektiğin videoları izlemek için video uygulamasına giriyorsun ama girdiğin şey video uygulaması mı yoksa TikTok YouTube karışımı bir şey mi belli değil. Günün popüler videoları falan çıkıyor karşına. Neyse ki kapatabildim. Ben şu anlık memnunum. İçinden kamera koruyuculu kılıf da çıktı. Ekran koruyucusu takılı geliyor ama bayağı ince bir şeye benziyor. Bu tempered glass denen koruyuculardan alıp takılabilir. Ben beğendim şimdilik. GT 2 de aklımda kalmış oldu. O da çok hoşuma gitmişti ama işte ısınma batarya sorunları olabilir diye riske girmek istemedim.

Telefon geldi. Kamerada fotoğraf kalitesi güzel. Video kalitesi S20 FE ye göre kötü geldi. 4K 60 FPS yok zaten ben de 1080p 60 FPS çekeceğim. Video kalitesi gün ışığında güzel de karanlık ortamlarda zayıf geldi şu anlık. Ekranı güzel. S20 FEden sonra büyüklüğünü hissettiriyor. Hoparlörü de iyi. Batarya ilk kullanımda bayağı az azaldı. Isınma sadece ilk başta oldu sonra zaten pek bir şey yapmadım cihazda. Xiaomi'nin arayüzde kötü yanı reklam çıkarması ve saçmalıkları. Mesela kamerayla çektiğin videoları izlemek için video uygulamasına giriyorsun ama girdiğin şey video uygulaması mı yoksa TikTok YouTube karışımı bir şey mi belli değil. Günün popüler videoları falan çıkıyor karşına. Neyse ki kapatabildim. Ben şu anlık memnunum. İçinden kamera koruyuculu kılıf da çıktı. Ekran koruyucusu takılı geliyor ama bayağı ince bir şeye benziyor. Bu tempered glass denen koruyuculardan alıp takılabilir. Ben beğendim şimdilik. GT 2 de aklımda kalmış oldu. O da çok hoşuma gitmişti ama işte ısınma batarya sorunları olabilir diye riske girmek istemedim.
Hocam hayırlı olsun telefonunuz. Pocof5 tam bir performans telefonu. Umarım uzun yıllar sorun çıkmadan kullanırsınız. Kameranın kötü olma konusu şu, küçük sensör kullanıldığı için ışığı az topluyor. Bu yüzden ışıklı ortamda tatmin ederken az ışıklı ortamda kötü sonuçlar veriyor. Gt2 konusunda aklınız kalmasın eski teknoloji oldu. Artık alınmaz.
Bu arada ekrana kesinlikle tempered cam koruyucu takın. Gerçekten sağlam koruyor. O ince film kaplama sadece çizilmeye karşı koruyor.

Hocam hayırlı olsun telefonunuz. Pocof5 tam bir performans telefonu. Umarım uzun yıllar sorun çıkmadan kullanırsınız. Kameranın kötü olma konusu şu, küçük sensör kullanıldığı için ışığı az topluyor. Bu yüzden ışıklı ortamda tatmin ederken az ışıklı ortamda kötü sonuçlar veriyor. GT2 konusunda aklınız kalmasın eski teknoloji oldu. Artık alınmaz.
Bu arada ekrana kesinlikle tempered cam koruyucu takın. Gerçekten sağlam koruyor. O ince film kaplama sadece çizilmeye karşı koruyor.

Teşekkürler. POCO X3 Pro'daki gibi sorun çıkmazsa uzun süre beni götürecek donanımı var. Tek eksikliği kamerada hissederim diye düşünüyorum. GT 2'nin kamerası bayağı hoşuma gitmişti. Ama gel gelelim Snapdragon 888 dediğin gibi eski ve ısındıran bir işlemci. Ekran koruyucu araştırayım. Piyasadaki ekran koruyucuların sıkıntısı kamerayı kapatması. Ön kameranın kalitesini düşürüyorlar. O yüzden alacak herkes buna dikkat etmeli.

GT2 yerine fiyatı biraz daha yükseltip GT2 Pro almaya değer mi?

@Violet S

Biraz daha yükseltip S23 almaya kesinlikle değer. 😀

GT2 Pro, GT2'den işlemci ve ekran yönüyle daha güçlü. FHD+ ekran yerine QHD+ geçiyorsunuz. Bu da daha yüksek PPI değerini getiriyor. Ayrıca işlemci değişiminden dolayı kameraya yansıyan ufak farklar da var ama aynı sensör.
Ama bu fiyattaki bir cihazda IMX766 bulunması bence yetersiz. A54 ile aynı sensorden bahsediyoruz. S20 FE bile kamerada GT2 Pro'yu zorluyor.
Metal çerçeve gelmesi dışında da GT2'ye göre ciddi bir fark yok açıkçası.
888 yerine 8 Gen 1'e geçilmiş oluyor. Bu da daha güçlü CPU, GPU, NPU, ISP vs. getiriyor. Ama oyun dışında hissedilecek farklar değil çünkü asıl fark grafik işlemeleri. Bir de dediğim gibi görüntü işleme nedeniyle bazı çekimler.

24k çevresi bütçeye çıkıldı ise S23 almak en sagliklisi. Evet 28k sinirinda ama kesinlikle değer. Ama S22'nin dahi kamerada GT2 Pro'yu dümdüz edeceğini de unutmayın.

Geri
Yukarı