Realme GT2 vs Samsung S21 FE

Bütçe
15000 civarı esneklik payı var.
Teşekkürler cevap veren herkese,ama hala bir karar veremedim, oyun için almıyorum oyun oynayacağım ayda bir belki oda yok fotoğraf benim için önemli telefon görüşmesi ise günde 2-3 defa yaparım.

Teşekkürler cevap veren herkese,ama hala bir karar veremedim, oyun için almıyorum oyun oynayacağım ayda bir belki oda yok fotoğraf benim için önemli telefon görüşmesi ise günde 2-3 defa yaparım.
Bende birkaç gün önce benzer bir konu açtım. Yaklaşık bir hafta önce karar verip S21 FE aldım. Gayet memnunum. Detaylarına en son attığım konudaki mesajdan bakabilirsin. Ekstra kafana takılan bir şey olursa bana tekrar yazabilirsin, sorularını cevaplarım.

Genel olarak S21 FE'yi öneririm. Oyun oynarsan batarya dayanır mı emin değilim ama full şarjı yaklaşık 1.5 saate yapıyor. Ben pil koruma özelliği ile %85'e kadar şarjı 39-60 dakika arasında dolduruyorum. 85 şarj ile bir günü rahat çıkarıyorum. Ekstra şarja ihtiyacım olacağı günler pil koruma özelliğini kapatıp %100 şarj ediyorum.

Geçen gün %85 şarj ile teknofeste gidip tüm gün fotoğraf ve video çektiğim halde, eve geldiğimde şarjım %19'du. Yorumlarda bahsettikleri gibi kötü bir bataryası yok. Kamera kalitesi de 3x zooma kadar harika, daha fazlası çamur gibi çok bulanık oluyor.

Dediğim gibi aklına takılan bir şey olursa sorabilirsin.

Bende birkaç gün önce benzer bir konu açtım. Yaklaşık bir hafta önce karar verip S21 FE aldım. Gayet memnunum. Detaylarına en son attığım konudaki mesajdan bakabilirsin. Ekstra kafana takılan bir şey olursa bana tekrar yazabilirsin, sorularını cevaplarım.

Genel olarak S21 FE'yi öneririm. Oyun oynarsan batarya dayanır mı emin değilim ama full şarjı yaklaşık 1.5 saate yapıyor. Ben pil koruma özelliği ile %85'e kadar şarjı 39-60 dakika arasında dolduruyorum. 85 şarj ile bir günü rahat çıkarıyorum. Ekstra şarja ihtiyacım olacağı günler pil koruma özelliğini kapatıp %100 şarj ediyorum.

Geçen gün %85 şarj ile teknofeste gidip tüm gün fotoğraf ve video çektiğim halde, eve geldiğimde şarjım %19'du. Yorumlarda bahsettikleri gibi kötü bir bataryası yok. Kamera kalitesi de 3x zooma kadar harika, daha fazlası çamur gibi çok bulanık oluyor.

GT 2 kullanıyorum,S21 FE öneririm sizin için.
GT 2 nin bataryası da iyi değil bence.
Sadece hızlı doluyor
Teşekkürler konuyu inceledim bende s21 fe almaya karar verdim, hem şuan anda samsung öğrenci ve öğretmenlere özel %18 indirim sunuyor pazartesiden itibaren geçerli olacakmış.

GT 2 kullanıyorum hocam ama cihazın ufak tefek can sıkıcı huyları oluyor. Arayüz tam oturmamış cihazda. İşlemci önemliyse alınır bence sp888 bildiğim kadarıyla taş gibi işlemci. Sorun şu ki benim bu kadar yüksek bir işlemciye ihtiyacım yokmuş. Kameraya odaklansaydım keşke diyorum. Çünkü oyun vs oynayan birisi değilim. Kabaca telefon güzel ama ben bu kadar donanıma ihtiyaç duymuyorum. İhtiyaçlarını iyi analiz edememişim. Ha Samsung alsaydın belki iyi bir kameram olacaktı ama donanım yetmeyecekti bu sefer onuda bilemiyorum. Samsung ile GT 2 arasında kalmıştım bende. Ancak hem kutudan adaptör çıkması hem 60 küsür watt şarjı desteklemesi hemde sp888 olması sebebiyle realme tercih ettim. Sorun olarakta kameradan biraz feragat ediyorsunuz ama öyle leş bir kamerasıda yok. Sadece Samsung kalitesi daha iyi kamerada. Isınma sorunu çok yok. Isınmada performans düşmüyor. Maks 47 gördüm sanırım ki taş gibi oyun oynatmaya devam etti sonrasında. Arayüz bana dandik geldi. Son zamanlarda güncelleme gelmiş mi diye kontrol etmek için ayarlar kısmında güncelleme sekmesine tıklıyoru. Ama ağ bağlantınız zayıf diyip duruyo. Halbuki öyle bir sorun yok. Böyle ufak tefek uyuz edici huyları olmasa muazzam memnun kalırdım. Ekran fotosu indirme vs yok. Ufak bir mevzu gibi görünebilir ama Samsung da mağzadan beğendiğim ekran Pp sini indirmeyi özlüyorum arada 😅😅 eksileri bunlar diyebilirim. Ama ben GT 2 kullandığım için eksilerini yazabiliyorum Samsung kullansaydım onun eksilerini yazabilirdim. Bakalım Samsung kullananlar ne gibi eksiler yazacak.

Genel olarak S21 FE'yi öneririm. Oyun oynarsan batarya dayanır mı emin değilim ama Full şarjı yaklaşık 1.5 saate yapıyor. Ben pil koruma özelliği ile %85'e kadar şarjı 39-60 dakika arasında dolduruyorum. 85 şarj ile bir günü rahat çıkarıyorum. Ekstra şarja ihtiyacım olacağı günler pil koruma özelliğini kapatıp %100 şarj ediyorum.

Geçen gün %85 şarj ile TEKNOFEST'e gidip tüm gün fotoğraf ve video çektiğim halde, eve geldiğimde şarjım %19'du. Yorumlarda bahsettikleri gibi kötü bir bataryası yok. Kamera kalitesi de 3X zooma kadar harika, daha fazlası çamur gibi çok bulanık oluyor.

Hocam 120Hz'de ne kadar alıyorsunuz pil süresi bende bugün veya yarın almayı düşünüyorum Full 120Hz'de kullanmayı düşünüyorum. Pek oyun oynayanda birisi değilim. Genel olarak sosyal medya YouTube tarayıcıda dolaşırım.

Hocam 120Hz'de ne kadar alıyorsunuz pil süresi bende bugün veya yarın almayı düşünüyorum Full 120Hz'de kullanmayı düşünüyorum. Pek oyun oynayanda birisi değilim. Genel olarak sosyal medya YouTube tarayıcıda dolaşırım.

Pil koruması özelliği ile şarjımı 85 seviyesine kadar doldurup genelde %20 oranına düşene kadar kullanıyorum. Bugüne kadar akşamı çıkaramadığım gün olmadı. Bu çarşamba evdeydim ve uzun süre telefon kullandım. Veriler şu şekilde:

Screenshot_20230908_114540_Digital Wellbeing.jpg

85'ten 15 seviyesine kadar 8 saatlik bir ortalama kullanıma şarjım dayandı. Oyun oynarsan veya daha ağır işler yaparsan belki ekstra şarj etmen gerekebilir fakat 85 oranına %10'dan yaklaşık 45 dakikada falan şarj oluyor. Fullemek istersen tam şarj 1 saat 15 dakikada oluyor. Yani batarya gayet yeterli. 5000 mAh olsa tadından yenmezmiş 😁

Screenshot_20230908_115405_Device care.jpg

Pil koruması özelliği ile şarjımı 85 seviyesine kadar doldurup genelde %20 oranına düşene kadar kullanıyorum. Bugüne kadar akşamı çıkaramadığım gün olmadı. Bu çarşamba evdeydim ve uzun süre telefon kullandım. Veriler şu şekilde:

Eki Görüntüle 1936514

85'ten 15 seviyesine kadar 8 saatlik bir ortalama kullanıma şarjım dayandı. Oyun oynarsan veya daha ağır işler yaparsan belki ekstra şarj etmen gerekebilir fakat 85 oranına %10'dan yaklaşık 45 dakikada falan şarj oluyor. Fullemek istersen tam şarj 1 saat 15 dakikada oluyor. Yani batarya gayet yeterli. 5000 mAh olsa tadından yenmezmiş 😁

Eki Görüntüle 1936523

Sağ olun hocam çok güzel açıklamışsınız ellerinize sağlık.

Bende bu sabah sipariş ettim aklıma pek soru işareti kalmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı