Realtek güncelleme sonrası ses az geliyor

Meth41

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi dün gece Windows Update de isteğe bağlı güncelleme olduğunu gördüm. Bunları kurduktan sonra bilgisayardan kulaklığıma gelen seslerde neredeyse yarı yarıya düşüş oldu. DDU ile ses kartını silip tekrar anakart üreticisinin sitesindeki 2 sene önceki olan ses kartını yükledim ama ses hala yarı yarıya düşük geliyor. Bu güncellemenin bir öncesindeki versiyonun kaç olduğunu bilmediğimden araştırdım ama bulamadım. Bir de klasik Realtek sürücü teması yerine Realtek Audio Control diye bir yazılım yüklendi. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Anakart: MSI H110M PRO-vd.

x.png

Başlıkta da belirttiğim gibi dün gece Windows Update de isteğe bağlı güncelleme olduğunu gördüm. Bunları kurduktan sonra bilgisayardan kulaklığıma gelen seslerde neredeyse yarı yarıya düşüş oldu. DDU ile ses kartını silip tekrar anakart üreticisinin sitesindeki 2 sene önceki olan ses kartını yükledim ama ses hala yarı yarıya düşük geliyor. Bu güncellemenin bir öncesindeki versiyonun kaç olduğunu bilmediğimden araştırdım ama bulamadım. Bir de klasik Realtek sürücü teması yerine Realtek Audio Control diye bir yazılım yüklendi. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Anakart: MSI H110M PRO-vd.

Eki Görüntüle 837193

Bende güncelleyince azaldı ben Casper'ın cihazlara özel driver bölümünden indirdim anlamadım ama sonra indirmedim indirme sende.

Durumu tam anlamadım hocam daha fazla bilgi verebilir misiniz?
Hocam normalde kulaklığıma gelen ses çok fazla ve tatmin ediciydi. Yukarıdaki yazılımları yüklediğimde ses yarı yarıya düştü neredeyse. Şimdi önceki aldığım sesi almak istiyorum ama nasıl yapılacağını bilmiyorum.

Bende de aynı durum hocam bir çözüm bulursanız bana da söyleyin.

Hocam normalde kulaklığıma gelen ses çok fazla ve tatmin ediciydi. Yukarıdaki yazılımları yüklediğimde ses yarı yarıya düştü neredeyse. Şimdi önceki aldığım sesi almak istiyorum ama nasıl yapılacağını bilmiyor.

Format şart söyleyim Allah'tan bilgisayara bakım için servise vermiştim SSD değişince yeni Win 10 kurulmuş Allah'tan yüklememiş yüklememde.
Neden bahsettiğini anlayamıyorum dostum. Neden format şart mesela? Alt tarafı sürücüyü daha güncel olsun diye güncelledim ve ses ciddi derece azaldı. Başka çözümünü biliyor musun

Hocam normalde kulaklığıma gelen ses çok fazla ve tatmin ediciydi. Yukarıdaki yazılımları yüklediğimde ses yarı yarıya düştü neredeyse. Şimdi önceki aldığım sesi almak istiyorum ama nasıl yapılacağını bilmiyorum.

Kulaktan da azalmıştı bu şimdi fotoğraf koyduğum yerdeki çizgiler bir ses açınca gösterdiği yerdi yani o fotoğraftaki gibi yeşil kadran çizdiğim yere kadar geliyordu şimdi gördüğün gibi.
4541.PNG

Neden bahsettiğini anlayamıyorum dostum. Neden format şart mesela? Alt tarafı sürücüyü daha güncel olsun diye güncelledim ve ses ciddi derece azaldı. Başka çözümünü biliyor musun?

Sürücüleri komple sil DDU ile.

Sürücüyü kaldırın.
Windows'ta zaten Microsoft'un ses sürücüsü var.

Ayrıca önemli güncellemelerin dışında güncellemeleri yüklemenize gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı