Realtek sürücü kurarken 0x80070003 hatası

SunSet

Megapat
Bu problemi bilen yazılım desteği uzmanına ihtiyacım var. Uyumlu ses sürücüyü kurarken "Sistem belirtilen yolu bulamıyor" hatası almaktayım. Bir engele mi takılıyor yardımcı olursanız sevinirim.

1633202142224.png

İmzanızdaki sistemi kullanıyorsanız üreticiniz size farklı bir sürücü vermiş kendi sürücüsü dediğinizi nereden indirdiniz.
6.0.8981.1 sürücüsü üreticinizin verdiği.

Farklı bir donanıma sahipseniz imzamdan Aida64 sonucunu paylaşın.

@Murat5038 Modelime uygun Acer destek sitesindeki sürücüleri denedim. Tüm sürücüyü göster deyip 2 farklı ses sürüme sahip ses sürücüleri kurmayı denedim. Öncelikle DDU ile ses sürücüleri kaldırdım ve öyle kurmayı denedim yine aynı hatayı aldım hocam. Windows 10 üzerinden aynı sürüme sahip 6.0.8981.1 sürücüyü kuruyor fakat DTS ile ilgili sürücüleri kurmuyor tanımıyor. Acer Harmony'e mi takılıyor anlamadım gitti. NitroSense yazılımı engelliyor sanıp kaldırıp öyle denedim olmadı. Eski Lenovo bilgisayarında ses donanımı tanıyıp ses sürücüleri ve Dolby sürücüleri falan kendi yüklerdi, Acer'da ise Windows Update tanıyıp gerekli yazılımları yüklemesi gerekli sanıyorum. Kendim elle kuramadım Setup ile. Şöyle kurulabilir önceden sürücü varsa Realtek kaldırıp yeniden başlatıyor kuruyor ancak DTS yazılımları falan kurmuyor kendim klasör içerisinden DTS yazılımları kuruyorum ama sağlıklı çalışmıyor. Program aslında bunları kendisinin kurması gerek bu şekilde ayarlanmış olmalı.

Aygıt Yöneticisi'nden elle indirdiğim klasörü bulup sürücüleri kuruyor ve Windows Update bu sefer aygıtı tanıyıp DTS yazılımlarını Windows 10 güncellemeleri kontrol edince lisansları yüklüyor ancak mağazadan oto çekmiyor elle bulup DTS uygulamalarını kurabiliyorum. Böyle kuruluyor herşey tamam sanıyorum ama yeniden başlayınca bilgisayarı aktif olan DTS, aktif olmayıp elle aktif edip kullanıyorum yazılımına girerek. DTS destekli oyunlara girince kulaklık kullanıyorsam DTS: X Kulaklıklar ayarı otomatik Windows Sonix Kulaklıklar'a alıyor ve oyundan çıkıp tekrar DTS: X Kulaklıklar seçip girince bu sefer oyunda aktif oluyor her zaman uğraştırıyor. Bazen oyundan da atabiliyor bu DTS kullanınca, yani tam kurulmamış oluyor ses sürücüsü.

Son düzenleme:
Raporu istemiştim vermediniz.
Bu sürücüyü deneyin eski Realtek ve DTS olan tüm kayıtlaır silip. DDU yeterli gelmeyebilir DDU sonrası Programfiles ve Aygıt yöneticisinden sürücü kayıtlarını kaldırın.

Burada bir kişi fakrlı ama benzer bir sorun yaşayıp updateyi manuel almış DTS için siz de aynı şekilde yapabilirsiniz. Bu verdiğim sürücü de olmazsa.
Update kataloğu bu şekilde olması lazım rapor verdiğinizden aynı tahmin ediyorum:

Raporu istemiştim vermediniz.
Rapor imzamdaki farklı sistem ise rapor istediğinizi anlamıştım yine de paylaşıyorum.
Report.rar

https://global-download.acer.com/GDFiles/Driver/Audio/Audio_Realtek_6.0.9091.1_W10x64_A.zip?acerid=637526941589957720&Step1=NOTEBOOK&Step2=NITRO&Step3=NITRO%20AN515-56&OS=ALL&LC=en&BC=ACER&SC=PA_6 Bu sürücüyü deneyin eski Realtek ve DTS olan tüm kayıtları silip. DDU yeterli gelmeyebilir DDU sonrası Program Files ve Aygıt yöneticisinden sürücü kayıtlarını kaldırın.
Program Files Realtek klasörü yok ve Aygıt yöneticisinde de Windows 10 varsayılan ismi( Hoparlör- High Definition Audio Device) olarak kalıyor.

Yine kurarken hata verdi ve DTS gibi yazılımları falan ne varsa kaldırdım.

1633259523022.png

Hata verirken bir şeyler kurarken kendi böyle eksik klasörde kalmış.

1633259565729.png

Burada bir kişi farklı ama benzer bir sorun yaşayıp Update'yi manuel almış DTS için siz de aynı şekilde yapabilirsiniz. Bu verdiğim sürücü de olmazsa.
Manuel söylediğim gibi elle bir şekilde kurmaya başarıyorum ama yine bir şeyler eksik gibi. Burada farklı bir şey olacaksa Türkçe çeviri çok bir şey anlamadım anlatırsanız farklı şekilde manuel diye deneyebilirim. Yukarıda ben nasıl manuel kurduğumu anlatmıştım. İşte ben Acer sürücüsünü doğru yüklemem içinde Setup'ı hatasız geçmem lazım başka bir şey istemiyorum.

ID: 310 637 685
Şifre: 5qw4st4n

Yeni bir kullanıcı hesabı derken Windows 10'da mı yeni bir kullanıcı oluşturacağım, yapmadan önce direkt bağlanın dilerseniz numaramı da verebilirim müsait olunca bakarsanız ben zaten oyundayım aktif olacak değişmeyecek ID ve şifresi.

ID: 310 637 685
Şifre: 5qw4st4n

Yeni bir kullanıcı hesabı derken Windows 10'da mı yeni bir kullanıcı oluşturacağım, yapmadan önce direkt bağlanın dilerseniz numaramı da verebilirim müsait olunca bakarsanız ben zaten oyundayım aktif olacak değişmeyecek ID ve şifresi.
Çözdün mü hatayı?

Geri
Yukarı