Çözüldü "Reboot and select proper Boot device" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

_Furkan09

Hectopat
PC'yi yeni aldim İtopyadan bilgisayari actigimda "reboot and select proper Boot device or insert Boot Media'in selected Boot device and press a Key" yazisiyla karsilasiyorum nasil cozebilirim bu sorunu?

Çözüm
FreeDos olarak gelmiş bilgisayar yüksek ihtimalle. USB aracılığıyla tercih ettiğiniz işletim sistemini kurmanız gerekiyor. Eğer FreeDos yerine kurulu geldiyse yusnu arkadaşımızın dediği gibi boot edilecek cihazı seçmen gerekir.
FreeDos olarak gelmiş bilgisayar yüksek ihtimalle. USB aracılığıyla tercih ettiğiniz işletim sistemini kurmanız gerekiyor. Eğer FreeDos yerine kurulu geldiyse yusnu arkadaşımızın dediği gibi boot edilecek cihazı seçmen gerekir.

Çözüm
BIOS'dan boot edilecek cihazı ayarlaman gerekiyor.
Nasil yapabilirim onu?
Kurulu olup olmadigini ogrenmemin bir yontemi var mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasil yapabilirim
onu

Kurulu olup olmadigini ogrenmemin bir yontemi var mi
Kurulu olsa zaten boot ederdi, yani çalışırdı.
Başka bir bilgisayar ile Windows 10 ISO'su hazırlayın bir USB belleğe. Sonra onu bilgisayarınıza takın. O kendisi halledecek büyük kısmı.
En son, size zaten Windows'u hangi diske kuracağını soracak. BIOS'dan, boot önceliği/priority olarak geçen kısımda Windows'un sahip olduğu diski 1. Sıraya alırsınız ve sorun çözülmüş olur.

Kurulu olsa zaten boot ederdi, yani çalışırdı.
Başka bir bilgisayar ile Windows 10 ISO'su hazırlayın bir USB belleğe. Sonra onu bilgisayarınıza takın. O kendisi halledecek büyük kısmı.
En son, size zaten Windows'u hangi diske kuracağını soracak. BIOS'dan, boot önceliği/priority olarak geçen kısımda Windows'un sahip olduğu diski 1. Sıraya alırsınız ve sorun çözülmüş olur.
Tamamdir tesekkur ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam hatirlamiyorum. Kurulu olup olmadigini ogrenmenin bir yolu yok mu ?
Dostum kurulu olsa zaten çalışırdı o. Çünkü anakart boot edebileceği tüm kaynakları tek tek deniyor ve hiçbir şey çıkmazsa ekranda bir tek bu yazı kalıyor ve bir şey yapamıyorsun.
Windows Media Partititon Tool kullanarak bir USB bellek hazırla ve yukarıda dediklerimi yap. Windows kuracaksın yani.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı