Recep İvedik'in o kadar saçma bir karakter olmaması

memorishy

Hectopat
Makaleler
19
Yer
Giuseppe Meazza
Çocuk kafasıyla izlediğimiz zaman bazen güldüğümüz sadece çiş, kaka, osuruk şakasından ibaret olduğunu düşündüğümüz bir karakterdi Recep İvedik. Ama şimdi yetişkin kafasıyla izlediğimiz zaman o kadar da çocuksu olmadığını, anlattığı şeylerin farklı olduğunu anladım. Bi' yorum gördüm ve harfiyen katılıyorum.
O yorum;

1615982125688.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çocuk kafasıyla izlediğimiz zaman bazen güldüğümüz sadece çiş, kaka, osuruk şakasından ibaret olduğunu düşündüğümüz bir karakterdi Recep İvedik. Ama şimdi yetişkin kafasıyla izlediğimiz zaman o kadar da çocuksu olmadığını, anlattığı şeylerin farklı olduğunu anladım. Bi' yorum gördüm ve harfiyen katılıyorum.
O yorum;

Eki Görüntüle 926728
Boğa ferdinand benzetmesi "cuk" oturmuş. Tüm bunların yanı sıra Recep İvedik filmlerinden önce bu senaryoların yanından bile geçemeyecek kadar saçma ve bir o kadar da klişe filmler vardı. Ayrıca türk sinemasında gelmiş geçmiş en çok izlenen filmin de bir Recep İvedik filmi olduğunu biliyorum.

Kemal Sunal daha gerçekçi ve gerçek. Recep gibi yapmacık değil. Anladım demek istediğini.
Kemal Sunal'ın elde tutulur bir karakteri yok. Karakterden kastım iyi bir oyuncu ama hiçbir seride bir kurgusal karakter değil. Velhasıl filmlerde de hep başka başka karakterleri oynadı. bkz. Kapıcılar Kralı - Atla Gel Şaban. Arada dağlar var.

Geri
Yukarı