Red Dead Redemption 2 Grafik Kartlarını Ciddi Şekilde Zorluyor

@Jouska Overclock çoğu kişinin derdine derman oluyor. Ben RDR2'de bu sayede 10FPS fazla alabiliyorum mesela. Orası ayrı da, umarım bir dangalak çıkıp, "E senin kartın o oyunu kaldırır, neden oynayamıyorsun?" demez. Bu tatmin meselesi, kimini tatmin eder, kimini etmez. Ona bakılırsa forumda 5 yıllık bilgisayar kullanan da var, 10 yıllık da. Benim 520MX ekran kartlı zavallı bilgisayarım da günümüzde hala popüler oyunları açabilir açmasına, herkes keriz mi de binlerce lira veriyor? O zaman herkes en ucuz, en güvenli arabayı alsın, sonuçta araba seni bir yerden bir yere götürüyor, 160 bassa ne olacak, yılda bir kere tatile gidiyorsun, radarlı yollarda bas yılda bir kere.

@Silinen üye Hız aşırtmalı kullanıyorum uzun süredir. RDR2'den alacağım keyifle kıyasladığımda verilecek paraya değmeyeceğini düşündüğüm için o topa girmem. Dediğiniz gibi kişisel bir tatmin meselesi bu. Keşke bazıları gibi oyunu açsın yeter mantığı benim için de geçerli olsa. :)

Bende değişen bir şey yok, hala ara ara takılmalar devam ediyor. Sanki işlemciyi oyundan ayrı zorlayan başka bir şey varmış gibi hissediyorum. Bunu nasıl çözebilirim sizce?

Güncellemeden önce GeForce Experience optimize ayarlarda sorun yaşamadan oynuyordum. Güncelleme sonrası oyun oynarken kırılmalar yaşamaya başladım. VSYNC ayarını kapalı duruma getirdiğimde düzeldi.

Arkadaşlar kendi RX 580 ekran kartımdan 60 fps ve üstü olarak şu ayarlar oldukça tatmin edici:

TQ: Ultra
AF: X4
LQ: High
GIQ: High
SQ: High
FSQ: High
SSAO: Medium
RQ: Medium
MQ: Medium
WQ: Medium
VQ: Medium
PQ: Medium
TQ: High
TAA: High
FXAA: Off
MSAA: Off

Diğer özellikler Off.Vulkan kullanılır biçimde, ayarları Kilitli.

Gözüme hoş geliyor. Gayet akıcı. Shadow Q.'i Ultra yaptığınızda da 60 fps yakalanıyor ancak yer yer altına da düştüğü oluyor. Şahsen High'da tuttum. Farklı ayarlarla daha iyi sonuçlarda yakalanabilir. Denersiniz.

Arkadaşlar kendi RX 580 ekran kartımdan 60 fps ve üstü olarak şu ayarlar oldukça tatmin edici:

TQ: Ultra
AF: X4
LQ: High
GIQ: High
SQ: High
FSQ: High
SSAO: Medium
RQ: Medium
MQ: Medium
WQ: Medium
VQ: Medium
PQ: Medium
TQ: High
TAA: High
FXAA: Off
MSAA: Off

Diğer özellikler Off.Vulkan kullanılır biçimde, ayarları Kilitli.

Gözüme hoş geliyor. Gayet akıcı. Shadow Q.'i Ultra yaptığınızda da 60 fps yakalanıyor ancak yer yer altına da düştüğü oluyor. Şahsen High'da tuttum. Farklı ayarlarla daha iyi sonuçlarda yakalanabilir. Denersiniz.
Reflection'ı low yapabilirsin, fazla performans artısı oluyor ve fark edilen bi değişiklik olmuyor, aynı şekilde TAA'ı medium da yapabilirsin

Kamptayken oyunu yeniden başlatmadan değiştirilebilen tüm ayarları tek tek deneyerek (vsync kapalıyken) kendime göre ayarladım, en yüksek fps'yi aldığım en yüksek ayarları seçtim.

Daha önce çeşitli sitelerde gördüğüm ayarlara göre yapmıştım ayarlamayı, şu anda sisler, gölgeler vs çok daha güzel görünüyor ve öncekine göre en az 10-15 fps daha yüksek alıyorum. Bence siz de bu şekilde denemelisiniz.

Örneğin Anisotropic Filtering seçeneği OFF/Ultra arasında sadece 1 FPS değiştiriyor. Bunun gibi pek çok ayarın medium ile ultra seçenekleri arasında fps değişimi neredeyse hiç olmuyor. Görsel olarak çok daha iyi hale geldi oyun.

Kamptayken oyunu yeniden başlatmadan değiştirilebilen tüm ayarları tek tek deneyerek (vsync kapalıyken) kendime göre ayarladım, en yüksek fps'yi aldığım en yüksek ayarları seçtim.

Daha önce çeşitli sitelerde gördüğüm ayarlara göre yapmıştım ayarlamayı, şu anda sisler, gölgeler vs çok daha güzel görünüyor ve öncekine göre en az 10-15 fps daha yüksek alıyorum. Bence siz de bu şekilde denemelisiniz.

Örneğin Anisotropic Filtering seçeneği OFF/Ultra arasında sadece 1 FPS değiştiriyor. Bunun gibi pek çok ayarın medium ile ultra seçenekleri arasında fps değişimi neredeyse hiç olmuyor. Görsel olarak çok daha iyi hale geldi oyun.
Steam'e gelince oyun deneyeceğim. Olmazsa korsan sürümünü indirip performans testini yaptıktan sonra alırım oyunu.

Geri
Yukarı