Rehber Red Dead Redemption 2 İnce Grafik Ayarlamaları

Bende aynı hatayı almıştım. Bir kaç gün boyunca full Rockstar support ile mailleştim bir sürü kanıt, ekran görüntüsü, fatura vs. istediler sonunda çözüldü.
Benim durumum Rockstargames support iletişim kanalına kadar düşecekse nasıl becerebilirim bilemem malum öyle Ingilizce iletişim kurma yolumda pek yok. Peki tam nasıl oluyor da böyle kanıt fatura ekran görüntüsü vb ile bu sorunu çözmüşler?

Yani oyunumuz zaten Steam'den alınmış belli Rockstar'ın kendi Launcher'na da kayıtlı hem Steam hesabım bağlı hem de RDR2 orada gözüküyor yani ne alaka support'a başvuracağız kanıtlar sunacağız? öyle nasıl "Your social club account is not entitled to red dead redemption 2" hatasını çözeceklermiş hiç anlam veremiyorum. Peki sana tam bir açıklama yazmadılar mı bu hata mesajı orijinal oyunda (Steam) neden oluyor oyunu açmaya engelliyor falan bir bilseydik bari.

Rockstargames Launcher'ında Steam hesabım bağlı RDR2 gözüküyor diye Epic Games hesabımda olan RDR2'ye hiç karışmadım, Steam hesabımı launcher'dan silemiyorum ki Epic Games hesabımı ekleyeyim Epic'deki oyun belki çalışır. Bir de Epic'de bedava verilen RDR2 oyunu Steam sürümü müydü neydi hatırlamıyorum kafam iyice karıştı, mesela Steam'de çok eskiden indirimdeyken RDR2 aldığımı hatırlıyorum.

---
Hocam dediğim yöntemi nasıl yaptınız? Kaç çekirdek boşta bıraktınız?

Bu arada "Insufficient Disk Space" hatası alıyorsanız ya diskte yer kalmamıştır ya da diskin toplam boyutu düşüktür. Diskiniz dolu değilse kaç GB?
Diskte yer kalmaması yada SSD toplam boyutunun düşüklüğü yüzünden falan değil sanırım, hem benim Win10 kurulduğu yerde 300-400GB'a yakın yerim boş.

Yani bu hata yüzünden bıraktım öyle kendi haline belki düzelir diye, işte aynı dert yüzünden yeni güncel bir konusu açılmış neyse ki belli sadece bana özel bir durum değil en azından içim rahatladı.

Dediğim konuya da yazdım: Microsoft kendi 0x80070643 Error Install Failure (Win. Update başarısız) hatası için açıklama yayınlamış durumda, okuduğum kadarıyla Windows kurulurken kendisinin diskte ayırdığı standart 100MB "Kurtarma Bölümü" kısmını artık 250MB şart koşuyormuş bu yüzden Win. Update hatası alabilirsiniz diyordu. İlgilenen olursa diye ayrıntılı yazdığım konu linkini buraya bırakıyorum:

Son düzenleme:
Oyunu 720p çözünürlük ile oynayanlar için görüntü kalitesinin daha keskin olması ve daha kaliteli durması açısından NVIDIA Denetim Masası üzerinden görüntü ölçeklendirmeyi açmalarını tavsiye ederim.

Yapmanız gereken, "Görüntü ayarlarını önayarla yap" sekmesine tıklayıp oradan "Gelişmiş 3D ayarlarını kullan" demeniz ve ardından "Beni oraya götür" yazısına tıklayıp önünüze gelen ekranda "Görüntü Ölçeklendirme" ayarını açık yapmanız ve keskinleştirmeyi %30-50 arasına ayarlamaktır. Aynı zamanda "Yer Paylaşım Göstergesi" kısmındaki kutucuğa da tıklamalısınız. Bundan sonra oyununuz doğal 720p kalitesine göre daha keskin ve daha net gözükecektir. Performans kaybı da yaşamazsınız.

RDR2'yi zamanında GTX 750 Ti ile bitirmiş birisiyim ve bu oyun optimizasyon konusunda gerçekten de başarılı. Düşük sisteminiz varsa bile konu sahibinin ayarlarını uygulayarak ve üstüne biraz da kendi yorumunuzu katarak oyunu oynanabilir hale getirebilirsiniz. Oynamak isteyen varsa kesinlikle uğraşsın derim. :)

Oyunu 720p çözünürlük ile oynayanlar için görüntü kalitesinin daha keskin olması ve daha kaliteli durması açısından NVIDIA Denetim Masası üzerinden görüntü ölçeklendirmeyi açmalarını tavsiye ederim.

Yapmanız gereken, "Görüntü ayarlarını önayarla yap" sekmesine tıklayıp oradan "Gelişmiş 3D ayarlarını kullan" demeniz ve ardından "Beni oraya götür" yazısına tıklayıp önünüze gelen ekranda "Görüntü Ölçeklendirme" ayarını açık yapmanız ve keskinleştirmeyi %30-50 arasına ayarlamaktır. Aynı zamanda "Yer Paylaşım Göstergesi" kısmındaki kutucuğa da tıklamalısınız. Bundan sonra oyununuz doğal 720p kalitesine göre daha keskin ve daha net gözükecektir. Performans kaybı da yaşamazsınız.

RDR2'yi zamanında GTX 750 Ti ile bitirmiş birisiyim ve bu oyun optimizasyon konusunda gerçekten de başarılı. Düşük sisteminiz varsa bile konu sahibinin ayarlarını uygulayarak ve üstüne biraz da kendi yorumunuzu katarak oyunu oynanabilir hale getirebilirsiniz. Oynamak isteyen varsa kesinlikle uğraşsın derim. :)
Evet kesinlikle katılıyorum. Banada zamanında Mx130 ekran kartım varken oynama zevk alamazsın o şekilde tarzı söylemlerde bulunulmuștu. Bende oyunu Mx130 ile bitirebilmiștim ve gayetde güzel bir deneyim olmuştu benim için 😄

Hocam RTX 3050 Ti laptop da bu ayarları yaptım. Tek kanal 8 GB RAM'den dolayı oyunda istediğim FPS elde edemiyordum 16 GB RAM olana kadar şu an bu ayarlarla güzel bir kalite de 60 oynuyorum.

Sistemim fena değil aslında fakat tüm ayarları Ultra-yüksek arasına çekince yer yer kasabalarda 40-45 FPS'lere düştüğüm oluyor.

Konuda ki ayarlar ile arasında çok bir görüntü farkı olur mu benim Ultra-yüksek karışımı ayarların? Bir de tahminen kaç FPS artış yaşatabilir?

Sistemim fena değil aslında fakat tüm ayarları Ultra-yüksek arasına çekince yer yer kasabalarda 40-45 FPS'lere düştüğüm oluyor.

Konuda ki ayarlar ile arasında çok bir görüntü farkı olur mu? Bir de tahminen kaç FPS artış yaşatabilir?
Deneyip kendiniz görebilirsiniz. Sisteminizi bilmeden kimse net bir şey söyleyemez. Grafik ayarlarini olabildiğince açıklamaya çalıştım. Kendinizce düzenleyebilirsiniz.

Deneyip kendiniz görebilirsiniz. Sisteminizi bilmeden kimse net bir şey söyleyemez. Grafik ayarlarini olabildiğince açıklamaya çalıştım. Kendinizce düzenleyebilirsiniz.

4050(105 watt) i5 12450H sistemim. Peki neden "laptop kullanıcıları Vulkan+çerçevesiz panel kullanmalı" dediniz?

4050(105 watt) i5 12450H sistemim. Peki neden "laptop kullanıcıları Vulkan+çerçevesiz panel kullanmalı" dediniz?
FPS ve akıcılık olarak etkisini görmüştüm. Birkaç kişide daha bu durumu görünce bunu eklemek istedim. Başka bir sebebi daha vardıysa da hatırlamıyorum çünkü rehberden sonra sistemim değişti ve o günden beridir bu ayarlarla uğraşmadim.

Yeni konular

Geri
Yukarı