Red Dead Redemption 2 | Overrated nedir?

Stalker fanisiniz tamam guzel oyun ancak oyle bir oyunun fani olup da RDR'nin vurus hissine kotu diyemezsiniz bence.

Konuyu dikkatli okursan bir sürü oyun örnek olarak yazdığımı ama fanboyların özellikle içlerinden Metro'yu seçtiğini görebilirsin. Diğerlerine söyleyecek birşey bulamadıkları için sanırım

Ben oyunu en yüksek ayarlarda oynadım ama sen Days Gone'ı patates modunda oynadın sanırım.

Komik durumu düşenler fanboylar oldu konudan görüldüğü gibi Oyunun yazdığım eksi yönlerini çoğu kabul ettikleri halde savunmaya devam ediyorlar. Şu oyuna yabancı forumlarda yapılan yorumlara bir bak bence. Hayatında ilk defa açık dünya veya hikayeli oyun olarak RDR2'yi oynadıysan eleştirim sana küfür gibi gelebilir tabiki, normaldir.

Bu kadar uzun uzun yazmadan keşke okuduğunu anlasaydın önce

"""-Oyunun genel havası, yan görevler ana görevler vs. çok olsa da genelde boş boş dolaşmanız. Yürüme ve at binme simülasyonu gibi oyun. Karakterin hareketleri ile birleşince kötüleşiyor bu. Yoksa bu bir sorun olmazdı."""

"""ama bu kadar içerikli bir oyunun karakter hareketleri yani oynanabilirlik ve vuruş hissi mükemmel olmayınca sıkıyor."""

Next...

P.S; oyun overrated.

İhtiyacın olan etkileşimi aldığına göre mutlu uyumuşsundur hocam.

Kişi kendinden bilir işi. Sen böyle misin?

Son düzenleme:
Ne yalan söyleyeyim bir şey anlamadım bu mesajdan, kusura bakmayın. Mesajımda Metro kelimesi dahi geçmiyor. Neden mesajımı yanıtlayıp bunları yazdın?

Red dead redemption 2 "overrated" bir oyundur evet. Ama oyunu eleştirdiğiniz ve beğendiğiniz noktalarda saçma. Korku hayatta kalma oynamaya devam edin bence hocam, inceleme işini boş verin.

İfadeler: yms
Metro serisinin fanı olup da RDR2'nin vuruş hissini beğenmediniz yani

Abi stalker gibi bir oyunu beğenip RDR2'nin vuruş hissini nasıl beğenmezsin? Yıllar önce stalker oynamıştım oyunun vuruş hissi o kadar kötü ki devam edemedim düşmana hasar verip vermediğimi anlayabilmek bile mümkün değildi. Bence çok önyargılısın RDR2'ye biraz şans ver.

Her önüne gelen eleştiri yapmamalı. Kalitesiz eleştirilere büyük bir örnek olmuşsun. Bazen deneyimli olmak tek başına yetmiyor. Bir insan bir ürünü eleştirirken veya yorum yaparken biraz zekâsını kullanmalı.
Hiç değilse kendi düşüncem diyebilmişsin, aksi takdirde daha sert çıkışırdım. Hiçbir görüşüne zerre katılmıyorum. Bir oyun herkese hitap edemez ve bu yüzden beğenmemiş olmana saygı duyarım ama tutup da RDR 2 "overrated" bir oyundur diyemezsin. İncelemeler, çoğunluğun görüşü, satış rakamları vs bakacak olursak hiç de overrated değil. Altında yatan çok ciddi bir emek, işçilik, zaman var. 70 iq bir tiktokerdan söz etmiyoruz burada.
Bahsettiğin hantallık RDR 2'yi diğer oyunlardan ayırıyor evet ve bu bir kusur değil! Bu onu eşsiz yapan binlerce detaylardan sadece bir tanesi.
Atmosferi, teması, hikâyesi, aşırı gerçekçi animasyonları, detay seviyesi, dünya içerisindeki her türlü canlılar ve objelerle olan etkileşimi, yan görevler dahil son derece başarılı bir oyun. Üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen konuşuluyorsa tek sebebi 5 yıldır hala konuşulabilecek detaylara sahip olması. Böylesine başarılı bir yapımı bırakın da sahiplenmek isteyenler sahiplensin, "fanboyluk" yapsın.
Bir oyunun sana hitap etmiyor oluşu onu kötü bir oyun yapmaz. Deneyimli bir oyuncu olduğunu iddia ediyorsun ama eleştiri yaparken sanki hayatın boyunca lolden başka oyun oynamamışsın diye düşündüm.
RDR 2 ile ilgili kendi eleştirilerim ise şöyle
-Türkçe altyazı yok.
-Bazı texture dokuları ve bazı kayaların poligon sayısını yetersiz buldum.
-Yetişkinlere yönelik yapılmış olmasına rağmen cinsel içeriklerden fazlasıyla kaçınılmış.
-Oyunda saklı hazineleri bulmak aşırı zor.
-Satılabilen efsanevi hayvan derileri ucuza gidiyor.
-İlk görevlerden birinde checkpointi çok geriden alıyor.
Bunun gibi ufak tefek bir iki olumsuz eleştiri daha yapılabilir.

Fazla uzatmış olabilirim ama böyle bir oyunun hakkını yememek gerekiyor.

Örnek verdiğim oyunlar genel anlamda. Direkt sadece vuruş hissi vs. değil. Yoksa tabiki Stalker serisinin vuruş hissi çok kötüdür. Sadece düşmana verdiğin hasar değil, silahların kullanımıda öyle. Aşırı geri tepme, çok yavaş giden mermiler vs.

RDR2 Overrated bir oyundur. Bu konuda bile 40 kişiden 10 kişi katılmış buna. Yabancı forumlarda bu oran çok daha fazla. Hayatınızda ilk defa açık dünya oyun oynadıysanız dünyanın en güzel oyunu olabilir evet

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…