Red Dead Redemption 2 | Overrated nedir?

Ben niye fanboy olayım sanki beleşe aldım oyunu.

Bak oyunu beğenmeyebilirsin ama 100 kişiden 97 kişinin beğendiği bir oyun sırf senin gibi yaşlı ve eski kafalı biri beğenmedi diye overrated olmuyor anlamadağın konu bu. İstediğin oyuna hele ki böyle bir başyapıta kafana göre overrated diyemezsin.

Sen bırak bu işleri dayıcım. Torunlarınla vakit geçir...

Örnek verdiğim oyunlar genel anlamda. Direkt sadece vuruş hissi vs. değil. Yoksa tabiki Stalker serisinin vuruş hissi çok kötüdür. Sadece düşmana verdiğin hasar değil, silahların kullanımıda öyle. Aşırı geri tepme, çok yavaş giden mermiler vs.

RDR2 Overrated bir oyundur. Bu konuda bile 40 kişiden 10 kişi katılmış buna. Yabancı forumlarda bu oran çok daha fazla. Hayatınızda ilk defa açık dünya oyun oynadıysanız dünyanın en güzel oyunu olabilir evet :)
Görüşüne saygı dahi duymuyorum maalesef. Eleştiri kabiliyetin rezalet. Senin gibi insanların oyunu satın aldığı platformda oyunu tavsiye etmiyorum (👎🏻) işaretine tıklaması yeterli. Altı boş ve halihazırda birkaç insanın eleştirmiş olduğu bir noktayı ele alıp aşağılaman inanılmaz ezikçe bir davranış. Yazdıklarıma yüzeysel olarak bakıp karşıt görüş sunduğumun farkına vardığın anda bu yorumu yazdığına da eminim. Daha fazla söylenecek söz hak etmiyorsunuz. Keşke biri aklıyla mantığıyla yerden yere vursa da eğrisini doğrusunu tartışabilsek.

Ben oyunu en yüksek ayarlarda oynadım ama sen Days Gone'ı patates modunda oynadın sanırım. :)
Dostum ben oyunu ilk PC'ye geldiğinde Ultra ayarlarda 60+ oynadım, sidik yarışı yaparsak pek üstün çıkabileceğini sanmıyorum ama sen bilirsin. :)

Evet oran 33'e 11 şuan :) Fanboyların kendi kendilerini yemelerini geçtiğinde overrated olduğunu düşünenlerin oranı artacak mı bakalım :)

Dostum ben oyunu ilk PC'ye geldiğinde Ultra ayarlarda 60+ oynadım, sidik yarışı yaparsak pek üstün çıkabileceğini sanmıyorum ama sen bilirsin. :)

Hangi konuda? oynadığın oyun sayısında diyorsan benle aşık atman imkansız :) Sırf disket zamanlarında oynadığım oyunların sayısı senin oynadığın oyunların 4-5 katıdır. Haa bu herhangi birşeyi göstermez tabi. Sadece sidik yarışı dedin diye diyorum :)

RDR2 Overrated bir oyundur. Bu konuda bile 40 kişiden 10 kişi katılmış buna. Yabancı forumlarda bu oran çok daha fazla. Hayatınızda ilk defa açık dünya oyun oynadıysanız dünyanın en güzel oyunu olabilir evet :)
Hocam RDR 2 fanları böyledir;

A; Bu oyun gerçekçi modeller kullanacak.
RDR 2 fanı; RDR 2 daha güzel.
A: Daha çıkmadı ama...
RDR 2 fanı; Fark eder mi?

Arthurun sabit dururken nefes aldığı sırada elbisesinin oynaması >> bütün oyunlar. Eleştirileriniz biraz saçma olmuş. oyundaki vuruş hissi piyasadaki en gerçekçilerdendir. Yan görevlere ve ana görevlere laf etmişsiniz de o görevlerdeki sunum kalitesi hangi açık dünya oyununda var?. Siz iyisimi duke nukem 3d den devam.

Overrated değil ama değerini oynayıp bitirdikten sonra daha iyi anladığım bir oyun oldu, öyle diyeyim. Oyunun vurucu yerlerine kadar bir ''build-up'' var. Yani her şey sakin sakin giderken oradan buradan göreceğiniz detaylar sonra daha büyük bir şeye evriliyor. Ben de bunu severim tabii ki ama RDR2'nin build-up'ı biraz yavaş. Ara görevlerde çok ekstra bir şey olmadığı için de ''wow'' dedirtmiyor. ''Wow'' dedirtmek istediği yere kadar getirip sonra sizi arkanızdan ittiriyor, ''al sana istediğin an'' diyor. O yüzden bu oyunda sürekli heyecan verici bir olay olmasını beklememek gerek.

Oynadığım en iyi oyun diyemem ama güzel bir oyundu. RDR1'i daha önceden oynadıysanız daha da güzel oluyor.

Geri
Yukarı