Red Dead Redemption 2 Türkçe yama çıktı mı?

Halit70

Decapat
Makaleler
3
Daha fazla  
Oynamak için ilk önce para sonra yama bekliyorum. Bu oyunun yaması çıktı mı, bilgisini olan var mı? Yoksa ne zaman çıkar?

Çevirisini yapan ekipte arkadaşım da var. Basit işler değil ve uzun sürebilir. Mayıs başına anca diyorum ben tahmini olarak bir bilgim yok. Ayrıca çeviri ücretli olacak.

Ücretli olması saçmalık. Ben de bu tür işlerin içindeyim. Biz de mod yapıyoruz sıfırdan araç modelleyip oyuna aktarıyoruz. Ücretli satmak gibi bir gayemiz olmadı nedense.

Çok fazla satır ve kelime çevirisi var ayrıca kaç kişi çeviride bulunuyor. Sizde ücretli satabilirsiniz kimse neden ücretli satıyorsun demez fakat ikisi farklı şeyler. Biri dil bilmeyenler için oyuna anlam kazandırıyor, araç modellemesi tamamen görsellik üzerine bir konu.

Çok fazla satır ve kelime çevirisi var ayrıca kaç kişi çeviride bulunuyor. Sizde ücretli satabilirsiniz kimse neden ücretli satıyorsun demez fakat ikisi farklı şeyler. Biri dil bilmeyenler için oyuna anlam kazandırıyor, araç modellemesi tamamen görsellik üzerine bir konu.
Savunduğunuz şey çok saçma, umarım emekleri boşa gider veya alan kişiler dağıtabildiği kadar dağıtır. Şimdi ekonomik olarak ihtiyaçları var bu işe devam etmek için diyebilirsiniz fakat 20 yıldan fazladır gönüllülük esaslı işleyen bir sektörde bu saçmalık.

Ücretli olması saçmalık. Ben de bu tür işlerin içindeyim. Biz de mod yapıyoruz sıfırdan araç modelleyip oyuna aktarıyoruz. Ücretli satmak gibi bir gayemiz olmadı nedense.
Katılmıyorum. Ben de isterim ücretsiz olmasını ancak ortada büyük bir oyun için büyük bir emek ve zaman harcanıyorsa kimse neden ücretli dememeli. Siz de ücretli satabilirsiniz, kimsenin size bunu neden yaptın demeye hakkı yok.

Savunduğunuz şey çok saçma, umarım emekleri boşa gider veya alan kişiler dağıtabildiği kadar dağıtır. Şimdi ekonomik olarak ihtiyaçları var bu işe devam etmek için diyebilirsiniz fakat 20 yıldan fazladır gönüllülük esaslı işleyen bir sektörde bu saçmalık.

20 yıldır devam eden sektörde bu kadar uzun senaryolar, satırlar dönmüyordu. Ayrıca RDR2 gibi bir oyuna 300 lira verip oynuyorsanız çevirisine de para ayırın. İnsanlar belki de günlük koşuşturmalarından vakip ayırıp çeviri yapıyorlar.

2000-3000 saatin üzerinde Blender, 3Ds max kullanmışlığımız var ekip olarak. İşten vakit bulup bir şekilde emek veriyoruz. Çeviri yamalarında ücreti tasvip etmem. Oyunçeviri vb. gruplar da var yıllardır bu işin içindeler neden birisi çıkıp ücretli mod satmadı? İsteyen ücretini verir.
Madem araç çizmek görsellik çiz bakayım bir otobüs veya bir tır. Oyun dosyalarını açıp çeviri işini herkes yapar.
Gönüllü olarak katıldığımız işlere milletin saçma demesi beni çok üzüyor...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı