Red Dead Redemption 2 verimlilik için ayar önerileri

Colten

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bildiğimiz üzere Red Dead Redemption 2 dün piyasaya sunuldu. Kötü bir optimizasyon, düşük FPS, ani droplarla beraber oyundan soğuma seviyesine gelmiş bulunuyorum. Önerilen sistemlerde oyunun nasıl bir performans verdiğinden söz etmeyelim bile.

Herkesin bütçesi olmayabilir ve herkes mükemmeliyetçi sistemlere sahip olmayabilir. İnsanlar böyle bir oyun deneyimi almak içinde bu kadar parayı vermedi. 'Bakın her sisteme uygun oyun yapıyoruz' izlenimi verip böyle bir oyun sunmak nedir? Önerilen sistem gereksinimlerini gördüğümde şükürler olsun optimizasyon başarılı olacak herhalde demiştim içimden.

Ne yazık ki yanılmışım. Rockstar'ın oyuncuları dolandırıp dolandırmadığı konusunda zamanla netleşeceğiz. Allah'tan AMD kartım bulunuyor bir nebze olsun VULKAN desteği ile oynayabiliyorum. Bir an içimden kasayı satıp konsol almak geçti.

Oyunun oynanabilirliğini yükseltmek adına görüntüyü fazla bozmadan oyun içi yapılacak ayarlar arıyorum fakat farklı platformlarda pek bir paylaşım göremedim. Tabii ki zamanla bazı şeyler düzelecek FPS artışları illa ki olur ama ahım şahım oranların olması için belli ki zaman gerekli. Bize düşen de ince ayarlar yaparak oynanabilirliği arttırmak. Benim sorum deneme yanılma yöntemiyle uygun ayarları bulabilen var mı? Bizlerle de paylaşabilir mi? i5 7600K ve RX570 kullanıcısıyım. Bu kadar kötü bir performans beklemiyordum açıkçası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlardaki "Ultra" secenegini "Gelecekteki ekran kartlari" icin dusunebilirsiniz. Optimizasyonun kotu oldugunu dusunmuyorum. RX 580 kartiyla konsoldaki grafik kalitesinde (bazi ayarlar konsolsan daha yuksek) 60fps yakalamak mumkun. Verecegim linkten videoyu izleyebilir ve sonuclari gorebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öncelikle selamın aleyküm
Ben bu tarz oyunlarda 60 fps e gerek duymuyorum 30 fps ve üzeri gayet yeterli

Ben 1080p ultra ayarlarda ortamla 35 fps ile oynuyorum yer yer 25 30 35 40 45 50 değişiyor 25 e çok nadir düşüyor genellikle 35 40 arası geziyor fps oyunda dorp yeme takılma oyundan atma gibi bir sıkıntı ile karşılaşmadım aşşağıda sistemi yazdım

Bu arada oyun çok aşırı güzel

Rx570 8gb oc edition
Ryzen 2600x
32gb 3000mhz ram
Msı b450m pro vdh plus anakart
700waat psu

Ben 1080p ultra ayarlarda ortamla 35 fps ile oynuyorum yer yer 25 30 35 40 45 50 değişiyor 25 e çok nadir düşüyor genellikle 35 40 arası geziyor fps oyunda dorp yeme takılma oyundan atma gibi bir sıkıntı ile karşılaşmadım aşşağıda sistemi yazdım

Rx570 8gb oc edition
Ryzen 2600x
32gb 3000mhz ram
700waat psu
Gözlerinizi bir ara Doktora gösterin hocam. Kesinlikle zarar görmüştür çünkü o FPS değerlerinde sıkıntı olmama şansı yok.

Oyunu gözünüzde çok fazla büyütüyorsunuz oynamayı verin sizde olsun bitsin. Optimizasyonu çöp oyunlarla uğraşılmaz zaten. O ayarı yapayım bunu kapatayım bunu açayım derseniz kartın anasını ağlatırsınız elinizde kalır sonra.

Rx570 8gb oc edition
Ryzen 2600x
32gb 3000mhz ram
700waat psu
Şu ayarları yap. Bütün ayarlar ultra ile gereksiz yorulur kart.
images.png

Oyunu 1 ay önce iade ettim. Rockstar'ın iade alacağı konusunda çok ümitsizdim. Fakat kabul ettiler.

İyi ki de iade etmişim. İade ettikten bir süre sonra oyun Steam'e çıktı 238 TL üzerinden alım yapılabiliyordu.

Param cebimde kalsın. Alınması gerekirse bazı şeyler yerine oturunca alınır elbet. :)

Keşke salak olmasaydım da ön sipariş etmeseydim. Benimkini almıyorlar aradan 2.5 ay geçmiş. Satsan alan yok elimde patladı.
Sağlık olsun diyelim. Malesef ki bir şeylerin düzelmesi için zaman gerekli.

Gerçi şuan ne derece düzeltildi gelişmeler yaşandı mı bilmiyorum. Bayağı bir kızdım kendilerine. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı