Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

OgnitorenKs

Kilopat
Makaleler
16
Bildiniz gibi Red Dead Redemption 2 bilgisayar bileşenlerini oldukça yoran bir oyun. Bende yaptığım araştırmalar sonucu ayarlarımı görseldeki gibi yaptım. Ekranda çizgiler çizgiler çıktığı için V-Sync açık olarak kullanıyorum.

RDR2.jpg

1603663204856.png

1603663238653.png

Bu ayarları yaparken youtube'daki videodan faydalandım. Her bir ayarın FPS üzerindeki etkisini tek tek hesaplayarak en iyi ayarın hangisi olduğunu gösteriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dün akşam iyice test ettim kendimce, Optimizasyon olarak vulkan ve dx12 farklı tepkiler veriyo, vulkanda 75 fps de Bazen (at koştururken) fareyi sağ sol yaparken saliselik sanki takılıyomuş hissi veriyo,Fps aynı,gpu kullanımıda yüksek. windows bordless yapınca Bide oyunun sağ tık özelliklerinden pencereli kenarlıkları devredışı bırak deyince(adını yanlış yazmış olabilirim) azalıyo bu sorun.
Dx12 de böyle sorunlar hiç olmuyo, 60 fps de hatta 55 de bile yağ gibi kayıyo, ama bunda olur olmadık yerde aniden vulkandan daha şiddetli olarak takılma oluyo. O sırada gpu kullanımı anlık %70-80 lere falan düşüyo ve fps anlık 40 vs gösteriyo. Dx12 de bu sorun olmasa aslında çok daha güzel grafik ve optimizasyon veriyo.
Bu ayarlarda kaç FPS şu an?

V-Sync açık olduğu için 60 FPS alıyorum, kapattığımda Max: 79 min: 47 FPS alıyorum. Genel anlamda V-Sync açıkken 60'ın altına düşmesi çok nadir oluyor.

Hocam yanlış anlamayın bu oyun için iyi bir grafik kartı şart sizin yerinizde olsam bu tarz oyunlarla PC'yi zorlamam ama sizin bileceğiniz durum olduğu için pek fazla da yorum yapamıyorum.

Ekran kartı oyunda 55-56 derece, işlemci 51-52 derece oluyor. Herhangi bir zorlama olmuyor.

Ekran kartı yeterli ama şu ayarlarda bile neredeyse tamamını kullanacak duruma gelmiş. Red Dead Redemption oyunu optimasyon sorunlu bir oyun. İstediği akıcılığı ve oynanabilirliği tam anlamıyla ayarlaması biraz sorun olacak. Ağır bir yük altında çalışarak oyunu oynatır.

Son düzenleyen: Moderatör:
V-Sync açık olduğu için 60 FPS alıyorum, kapattığımda Max: 79 min: 47 FPS alıyorum. Genel anlamda V-Sync açıkken 60'ın altına düşmesi çok nadir oluyor.

Ekran kartı oyunda 55-56 derece, işlemci 51-52 derece oluyor. Herhangi bir zorlama olmuyor.

50 ile 60 derece arası zaten RX ve Ryzen 5 serisi için çok normal değerler soğuk sistem her zaman uzun ömürlü olur.
Ekran kartı yeterli ama şu ayarlarda bile neredeyse tamamını kullanacak duruma gelmiş .Red dead redemption oyunu optimasyon sorunlu bir oyun.İstediği akıcılığı ve oynanabilirliği tam anlamıyla ayarlaması biraz sorun olucak.Ağır bir yük altında çalışarak oyunu oynatır.
RX serisi ekran kartları çok dayanıklı kartlardır. İlk çıktığı gün aldığım RX580 4gb modelini 9 ay boyunca miningde kullandım şimdi kuzenim kullanıyor ve hala ilk günkü performansında.

Ekran kartı yeterli ama şu ayarlarda bile neredeyse tamamını kullanacak duruma gelmiş .Red dead redemption oyunu optimasyon sorunlu bir oyun.İstediği akıcılığı ve oynanabilirliği tam anlamıyla ayarlaması biraz sorun olucak.Ağır bir yük altında çalışarak oyunu oynatır.
GTA V de ekran kartını %100 yük altını sokuyor. Bu mantıkla o zaman hiçbir oyunu oynamayalım noktasına geliriz. Daha iyi bir ekran kartı olsaydı tabi ki daha iyi fps alabilirdik. Kartın göstermiş olduğu performanstan ziyadesiyle memnunum, aldığım günden beri pişmanlık oluşturmadı.
Yalnız haritada Strawberry bölgesine gidince FPS 47'e kadar düşüyor. Harita da bu bölge dışında FPS düşüren başka bir yer yok. Görselde bölgeyi işaretledim.
RDR2 KASMA.jpg

GTA V de ekran kartını %100 yük altını sokuyor. Bu mantıkla o zaman hiçbir oyunu oynamayalım noktasına geliriz. Daha iyi bir ekran kartı olsaydı tabi ki daha iyi fps alabilirdik. Kartın göstermiş olduğu performanstan ziyadesiyle memnunum, aldığım günden beri pişmanlık oluşturmadı.
Yalnız haritada Strawberry bölgesine gidince FPS 47'e kadar düşüyor. Harita da bu bölge dışında FPS düşüren başka bir yer yok. Görselde bölgeyi işaretledim.
Eki Görüntüle 506093
RDR2 başlamayı düşünüyorum tavsiye eder misin?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı