Sürprizbozan Red Dead Redemption 3 hakkında teoriler

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

spaghettisosu

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
RDR2 bittikten beridir RDR3 hakkında düşünüyorum, ne olur, nasıl gelir acaba diye. Ve düşünme sonucu bulduğum bazı fikirleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bence GTA6 yayınlandıktan bir süre sonra RDR3 üstünde çalışmaya başlayacaklar. Çünkü uzun bir süredir bu şekilde gidiyor seri, RDR1-GTA5-RDR2-GTA6 ve umarım RDR3 şeklinde gider. Ayrıca Roger Clark'a -Arthur Morgan'ın seslendirmeni- twitter üzerinden ''Eminim bildiğin bişeyler vardır, RDR3 geliyor mu?'' diye bir soru sorulmuş. Bunun üzerine Roger Clark ''Eminim gelecektir, ne zaman olacağı hakkında-hiç bir fikrim yok. Arthur Morgan'ın olacağını zannetmiyorum, çünkü onun hikayesi zaten anlatıldı gibime geliyor'' demiş. Tabii ki eğer Mr.Clark'ın haberi varsa bunu dümdüz söyleyemez, ancak böyle bir sorunun üzerine üstü kapalı bir şekilde geleceğini işaret etmiş gibi hissettirdi bana, sizin düşüncelerinizide merak ediyorum. Tabii bazı sıkıntılar var, RDR2'nin yapımındaki baş direktör ve birçok çalışan istifa etti. Bu durumdan dolayı RDR3 gelir mi, gelirse ne kadar kaliteli olur tartışılır. Belkide R* bu sebepten dolayı farklı bir seriye başlayacak, bilemeyiz. Bu güzelde olabilir, çünkü bu RDR-GTA serisinden çıkmış oluruz ilk kez. Bir farklılık olur, hoşumuza da gidebilir.
RDR3 Çıkarsa nasıl olur, teorilerim;

1)Olaylara bir açıklık getirmek

Şimdi diyeceksiniz ne demek lan o?
Şöyle, RDR1'de çok açık kapı bırakıyorlar başka bir oyun için, bildiğiniz üzere oyun 1911'de geçiyor, çete artık çökmüş ve biz her şeyin sonundayız. Ayrıca John, Dutch'a ''Beni ölüme terk ettin'' tarzı şeyler söylüyor, RDR2'de olmuş olan olayı aslında söylemiş oluyor, tabii ki bu bizde bir merak uyandırıyor, ulan acaba John ne demek istedi burada? Bu çete çökmeden önce ne haldeydi? Aynı şey RDR2'dede var ve çok bariz, Blackwater olayı mesela, bunu bilmiyoruz ve merak ediyoruz. Şimdi sıralamaya geçeyim;

- Oyuna Hosea olarak başlayacağız, yaşadığı şeyleri görüp oynayacağız.

-O andan sonra Dutch olacağız, yine hayatını oynayacağız ve Hosea ile tanışacağız.

-Ondan sonra çeteye yeni kişiler katılmaya başlar, belki o zaman tekrar Arthur Morgan olabiliriz, bu sayede oyun daha çok satar ve ilgi görür, bilmiyorum.

-Bu olaylar yaşanırken tabii ki suçlar işleriz, bankalar falan soyarız ve mutlu oluruz.

-Dutch Micah ile tanışır, Micah Blackwater'da bir feribotu soyabileceklerini söyler, o sırada John ile oynarız diye düşünüyorum, çünkü oda oradaydı ve Callander kardeşlerle birlikte vurulmuştu. Tabii ki oyun sırasında Callander kardeşlere ısınmamız gerek ki ölümlerine üzülelim. RDR oyunlarının olmazsa olmazı bizi bir karaktere ısıtırlar ve sonra o karakteri öldürürler, tabii bunun olması için sabit bir karakterle oynamamız gerekiyor, bu sayede çok daha etkili oluyor. Zaten o yüzden bu bölümü ''Olaylara bir açıklık getirmek'' başlığı adı altında açıkladım.

-DLC'de yine olaylara bir açıklık getirir, Charles'ın Kanada'ya gittikten sonra yaptıklarını (belki bu hikayede yanan o olmuştur, çok üzücü olur bu durum gerçekten)
Reverend Swanson'ın başkan olması
Sadie Adler'ın 1907 sonrası yaptıkları
Arthur Morgan'ın gençliği, öldürülen çocuğu Isaac
gibi gibi.

Tabii bu şekilde olmasını pek istemem, bu dediklerim bir DLC gibi çıkarsa (yani Elden Ring'inki gibi ayrı bir oyun sayılabilecek derecede) çok daha iyi olur. Çünkü tamam eğleniriz falan ama etkisinde kalmayız. Hem RDR2 hemde RDR1 beni gerçekten etkiledi ve hayata bakış açımı değiştirdi. R*'ında böyle bir şey isteyeceğini zanetmiyorum. Bence bunların hepsi çıkarsa DLC hakkında çıkar.

2) Yeni bir Sayfa, Yepyeni bir hikaye.

Nasıl olur bilmek imkansız, belki yine bir çete üyesi olacağız, belki de kızılderili, bilemeyiz. Böyle olması daha iyi olabilir.

Okuduğunuz için teşekkür ederim, bazı teorilerim vardı ve bunları birilerine anlatmak istiyordum, içimi kusmuş oldum. Yani şimdi yepyeni bir sayfa olması ne kadar sarar bilmiyorum, ancak 2.oyununda gerisine gitmenin pek saracağını düşünmüyorum, DLC olursa güzel olabilir. Çünkü 2.oyunun gerisine gidersek bu sefer biliyoruz ki zaten herkes ölüyor, bitirdiğimiz bir oyunu tekrar bitirmek gibiymiş gibi hissettiriyor. Jack'in hayatının devamını oynarız diye düşünenlerde var ancak sanmıyorum, Jack babasının intikamını almasıyla güzel bir bitiriş oldu, onun ekmeğini daha fazla yemeye çalışırlarsa kötü olur diye düşünüyorum, ki daha eğlenceli alternatifler bulunur. DLC olarak gelirse yine oynanır, 1.dünya savaşına katılması falan güzel olabilir. Şimdi aklıma geldi, DLC'de Jack ile oynarken Meksika'ya gidiyoruz ve orada bir Bounty Hunting görevini yapmaya başlıyoruz, o sırada bir şekilde Sadie Adler'da aynı kişinin peşindeyken karşılaşıyoruz, tabii birbirlerini tanımıyorlar ancak Jack, Sadie'nin bir yerlerden tanıdık geldiğini söylüyor, Sadie ters cevap veriyor fakat öyle yada böyle tanıyorlar birbirlerini, Jack Charles'ıda hatırlıyor ve onu soruyor, Sadie ile Charles'ı bulma görevi yapabiliriz, bu sayede bu üçlüye ne olduğunu tam olarak öğrenmiş oluruz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı