Rehber Red Dead Redemption | Ryujinx | 60 FPS

Merhaba arkadaşlar, daha önce Xenia için de rehberimiz var. Fakat oyun Switch emülatörlerinde daha iyi performans gösterdiği için başka bir rehber daha yapmaya karar verdim. Aralarında görüntü farkı yok ve daha stabil çalışıyor. Fakat o rehberde türkçe yama kurabiliyorsunuz, bu versiyona ise henüz yok.

Bilinmesi gerekenler​

• Kontrolcünüz olmalı. Xbox, DualSense ve Pro kontrolcülerinde sorunsuz çalışmaktadır, eğer elinizde Xbox olarak gösterebileceğiniz bir gamepad varsa o da iş görür.
  • Giriş-orta seviye bir sisteminiz olmalıdır en az.
  • Oynarken ara ara drop girebilir, tamamen normal.
  • RDR1 dosyalarını ve Switch firmware, prod.keys dosyalarını siz bulmalısınız. Ufak bir araştırma ile hepsine kolayca ulaşılabilir.
  • Ben oyunda 1.0.1 sürümünü kullandım. 1.0.2 ile de çalışıyormuş.
  • Ben ayrıca 17.0 firmware kullandım. Unutmayın indireceğiniz keys dosyaları firmware sürümüyle aynı olmalıdır!

Emülatörün kurulumu​

1. Buradan ilgili dosyalar indirilir.
  2. publish klasörüyle birlikte herhangi bir klasöre çıkartılır.
  3. publish içine data ve portable adında 2 adet klasör daha oluşturulur.
  4. RDR1 NSP veya XCI dosyaları data içine atılır.
  5. prod ve title dosyalarını portable/system içine atın.
  6. Ryujinx açın ve Tools > Install Firmware > Install firmware from zip or xci seçeneğini seçiyoruz ve firmwaremizi seçerek yüklüyoruz.

Oyunun ayarları​

Tabloda yapılacak olan ayarlar verilmiştir.

Options > Settings kısmına gelin.

AyarDeğerAçıklama
InputInput Device seçeneğinden kontrolcünüzü seçin ve Profile kısmından default deyip yanındaki "yukarı ok" butonuna tıklayın.Kontrolcü seçimi.
System > VsyncAçık konuma getirin.Dikey senkron açık olması önemli.
Graphics > Resolution ScaleNative veya açıklamayı okuyun.Çözünürlük seçimi. RTX 3060 veya RX6600XT gibi bir sisteminiz varsa 2K yapabilirsiniz.
Graphics > Scaling FilterBilinear.İsterseniz buradan FSR seçebilirsiniz fakat ben denemedim.
Graphics > Anisotropic Filter16xAçısal doku eğilimi.
Graphics > Graphics Backend MultithreadingAuto.Veya ekran kartınızdan eminseniz On konumuna getirin.
User Interface > Game DirectoriesBuradan demin oluşturduğumuz ve oyunumuzu içine attığımız data klasörünü seçin.-

1710791807764.png

60FPS patch kurulumu​

Yapacağımız en önemli etap budur. Eğer ayarları doğru yaptıysanız artık burada oyununuzun görünüyor olması lazım.

1710791955083.png

1. Şimdi oyuna sağ tıklayın ve "Open Mods Directory" butonuna basın. Eğer klasör gözükmüyorsa oyunu bi kere açın menüye gelip kapatın.
  2. Açılan penceredeki klasörün içine exefs adında bir klasör daha oluşturun.
  3. Exefs klasörü içine de 60fps.pchtxt adında bir dosya oluşturun.
  4. Bu dosyayı not defteri ile açın ve aşağıdaki kodları ekleyin, kaydedip kapatın.
Kod:
@nsobid-8618895246B420329B77746B960A66ABCBEDE992

# Red Dead Redemption [01007820196A6000] - 60fps

@flag print_values
@flag offset_shift 0x100

// 60fps

@enabled
0017F530 28008052
@stop

@StevensND
https://linktr.ee/stevenssv2

Eğer yapamadıysanız hali hazırda upload ettim, içindeki exefs klasörünü mod klasörüne taşıyın. Ayrıca içine Xbox ve PS4-5 kontrolcüleri için modu da koydum, bu konuya geleceğiz.

RDR1_Mods.zip (VirusTotal)

Xbox veya PS arayüz butonları​

Şimdi Pro kontrolcüsüyle oynayan için problem yok ama Xbox veya PS kontrolcünüz varsa Switch butonlarının yerini bulmak bir tık keyifsiz olacaktır. Yukarıda indirdiğiniz Zip içindeki adlarından da anlaşılacağı üzere kontrolcünüze uygun 7z dosyasından çıkarın ve içindeki romfs dosyasını mod klasörüne koyun.
!! Bu modun problemi Üçgen/Y tuşu yerine Kare/X butonunu gösteriyor !!

Oyunu oynayabilirsiniz​

Bundan sonra oyunu Ryujinx içinden veya oyuna sağ tıklayarak "Create Application Shortcut" deyip kısayoldan direkt açabilirsiniz ve fullscreen için de alt+enter yapmanız yeterli.

1710792746844.png
1710792807631.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Rehberi yapabilirsin sorun olmaz ama oyunla alakalı hiçbir şey koyamazsın maalesef. Bu konuda benim de çok fazla rehberim editlendi vs. yapacak bir şey yok.
Saçma. Hem piyasada olmayan oyunlara destek var diyorsunuz ama böyle bir şey var. Yani adam gidip SMT4'ü orijinal nereden bulacak acaba? Surugaya'da bile zor bulunuyor oyun. Akihabara dışında bir yerden bulunmaz herhalde. eBay'de bulunur da fiyatlar uçuktur orada da.

Benim oyun Ryujinx'in menüsünde çıkmıyor.

Rehber için çok teşekkürler, sorunsuz oynuyorum. Türkçe yama yok demişsiniz fakat ben Türkçe oynuyorum oyunu, galiba rehberden sonra yayınlandı yama. Konuya ekleyebilirsiniz.
Türkçe yama çıkmış evet, fark etmemişim. Fakat konudaki kontrolcü arayüzlerini bozar muhtemelen.

Geri
Yukarı