Redbox vs Superbox

Telefon ile 150 Mbit almanız Superbox'da da 150 Mbit alabileceğiniz anlamına gelmiyor. Turkcell uyanıklık edip data hatlarını 2. - 3. sıraya atıp kendini akıllı sanıyor. Superbox kullanırken, dibimde Turkcell baz istasyonu olmasına rağmen gidip taa şehir dışındaki baz istasyonuna bağlanıyordu. Telefon yakınımdaki ne bağlanıyordu tabii ki. Yoğunluk nerede azsa oradaki baz istasyonuna atanıyor.
4.5 g olayı tamamen palavra. Bu sistemi ilk tanıttıklarında hızı dayayabildikleri kadar dayadılar. Bir süre sonra mevcut altyapı dayanmadığı için hız ve stabilite sorunları yaşadıklarından dolayı bant genişliğinden kıstılar. 4.5G için ping değerleri (genel anlamda) iyinin kötüsüyken artık kötünün kötüsü hale geldi.
Tanıdığın birisi Superbox kullanıyorsa rica edip evinizde hız ve çekim gücü testi yapın. Telefonun gösterdiği şebeke snyaline kanıp da taahhüt imzalamayın. 2 cihaz da farklı frekans aralığını kullanıyor.

Red box kullanıcısıyım ping 300+ hız desen vaad ettiklerinin çeyreğini sunmuyor upload yani yükleme hızı 300KB.
Edit: Bu mesajı atarken 5 dakika bekledim.

Telefon ile 150 Mbit almanız Superbox'da da 150 Mbit alabileceğiniz anlamına gelmiyor. Turkcell uyanıklık edip data hatlarını 2. - 3. sıraya atıp kendini akıllı sanıyor. Superbox kullanırken, dibimde Turkcell baz istasyonu olmasına rağmen gidip taa şehir dışındaki baz istasyonuna bağlanıyordu. Telefon yakınımdaki ne bağlanıyordu tabii ki. Yoğunluk nerede azsa oradaki baz istasyonuna atanıyor.
4.5 g olayı tamamen palavra. Bu sistemi ilk tanıttıklarında hızı dayayabildikleri kadar dayadılar. Bir süre sonra mevcut altyapı dayanmadığı için hız ve stabilite sorunları yaşadıklarından dolayı bant genişliğinden kıstılar. 4.5G için ping değerleri (genel anlamda) iyinin kötüsüyken artık kötünün kötüsü hale geldi.
Tanıdığın birisi Superbox kullanıyorsa rica edip evinizde hız ve çekim gücü testi yapın. Telefonun gösterdiği şebeke snyaline kanıp da taahhüt imzalamayın. 2 cihaz da farklı frekans aralığını kullanıyor.
150 mbit almasına gerek yok 10 mbit'lik paketi alacaktım. Yakın bir komşum aldı, bakalım sorun olmazsa alacağım fakat biraz soğudum yazdıklarınızdan dolayı. Başka ne yapabilirim peki? uydu interneti falan nasıldır bilmiyorum ama çok da seçeneğim yok şuan, ne altyapı var ne bir şey. Siz ne önerirsiniz?
Red box kullanıcısıyım ping 300+ hız desen vaad ettiklerinin çeyreğini sunmuyor upload yani yükleme hızı 300KB.
Edit: Bu mesajı atarken 5 dakika bekledim.
hadi ya :(

150 Mbit almasına gerek yok 10 Mbit'lik paketi alacaktım. Yakın bir komşum aldı, bakalım sorun olmazsa alacağım fakat biraz soğudum yazdıklarınızdan dolayı. Başka ne yapabilirim peki? Uydu interneti falan nasıldır bilmiyorum ama çok da seçeneğim yok şu an, ne altyapı var ne bir şey. Siz ne önerirsiniz?

Hadi ya :(

Şu an halihazırda Superbox kullanmaktayım ne hız alacağın tamamen o saatteki yoğunluğa bağlı. Sabah ve öğlen saatlerinde net 9-10 Mbps görüyorsun ama akşam saat 8 ile 10 arası ve haftasonları internet hızı çok düşük oluyor 3-4 Mbps gibi. Ping olarak yine dediğim gibi tamamen yoğunluğa bağlı ben CS:GO PUBG gibi oyunlar da 70 ping değerleri görüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı