Superbox vs Redbox

Hocam 1.si isim çok iyi bizim bir yuksek-san var onun yolundan gitmişsiniz :D. 2.si bence biraz beklemekte fayda var Red box için daha yeni. Sıkıntılar falan varsa superboxa dönebilirsiniz pişman olmamak için biraz bekleyin bence.

İkisi de 4.5 g ama Turkcell'in çekimi daha iyidir.
Superbox yani.

Ama binanızdaki altyapıyı da sorgulayın eğer kablolu olarak VDSL varsa o daha iyi tabii ki.

Vadafone daha makul fiyatlar fakat çekim gücünü karşılaştırın, her saatte evin farklı konumlarında testler yapın. Hangisi stabilise onu tercih edin.

Benim de evde 10-11mb adsl baglantisi var, cep telefonum Vodafone ve evde ortalama 20-40mb arası download hizi var, ona güvenerek Redbox aldim ama sonuc maalesef hüsran.

Ayni anda iki cihazı test ediyorum, en son testte telefonda 29Mb download ile bağlanırken Redbox ile 8mb download hızına ulaşabiliyorum. Vodafone ile 4 defa görüştüm, sim kartını ya da cihazı değiştirmeyi teklif ettim, zira baz istasyonu ile ilgili bir sorun oldugunu düşünmüyorum. Bana verdikleri cevap; cep telefonu ile Mi-fi calisma protokollerinin farkli olduğu ve bulunduğum bölgede Redbox ile daha hızlı bir internet kullanamaycagim oldu. Arzu edersem ceza ödemeden hizmeti sonlandirabilirmisim. Ayni sorunları superbox kullanan arkadaşlarımdan da duydum. Bu arada yabancı kaynaklarda Mi-fi ve cep telefonu bağlantı hızları arasında bir fark olmadigini, hatta bazı cihazlarda Mi-fi ile daha saglikli ve hızlı bağlantı elde edildiğini okudum, bana da mantıklı gelen bu ama Vodafone tam aksini iddia ediyor.

Maalesef bize hızlı internet haram arkadaslar, ne yaparsak yapalım, ne kadar para odersek ödeyelim, yok, yok, yok...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı