Reddit'te dini değerlere söven birisine dava açılabilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

NyronZ

Centipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ASRock A620M-HDV/M.2
İşlemci: Ryzen 5 7500F
Ekran Kartı: Gainward GeForce RTX 4060 Ti Ghost 8GB
RAM: Corsair Vengeance 16GB 5200 Mhz CL40 DDR5
SSD: MLD 1TB M500 NVMe Gen4
PSU: MSI MAG A650BN 650W 80+ Bronze
İşlemci Soğutucu: Deepcool AK400 Zero Dark
Monitör: Philips Evnia 24" 24M1N3200ZA-00
Klavye : Logitech G213
Meslek
Öğrenci
Reddit'te ana sayfamda bu post belirdi, ben de "yazık, Allah hidayet versin" yazdım, moderatör ekibinden birisi/birileri cevap olarak Allah'a sövmüş. Bu şahıs/şahıslara tazminat davası/hakaret davası açabilir miyim? 18 yaşından küçüğüm, ailem ile mi gitmem gerekiyor mahkemeye?

Screenshot_20230903_171244_Reddit.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Reddit'te ana sayfamda bu post belirdi, ben de "yazık, Allah hidayet versin" yazdım, moderatör ekibinden birisi/birileri cevap olarak Allah'a sövmüş. Bu şahıs/şahıslara tazminat davası/hakaret davası açabilir miyim? 18 yaşından küçüğüm, ailem ile mi gitmem gerekiyor mahkemeye?

Eki Görüntüle 1929634

Günaydın teknoryalılar Recep Baltaş'ın gölgesi üzerinizde olsun.

Reddit'teki her beğenmediğim şeye dava açmaya çalışırsam olur gibi. En fazla CİMER'e falan yazabilirsin.

Son düzenleme:
Mahkemeye gerek yok, kullanıcıyı bildirin ve CİMER'e yazın.

Bu tip reddit kanallarını pek takmıyorum ancak insan neden böyle birşey yapar anlamadım.

Reddit'teki her beğenmediğim şeye dava açmaya çalışırsam olur gibi. CİMER'e yazabilirsin.

Atatürk'e laf edilmemişken başkasının değerine sövmeyi normalleştirince olur gibi. Bu doğru ve etik bir davranış değil. Atatürk'e küfür dahi edilmezken karşı tarafın dini değere küfür etmesi sizce ne kadar doğru? Herkes herkesin görüşüne saygı duymalı sınırını aşmamak kaydı ile. Buradaki durum tam tersi olsa böyle diyecekler miydi? Atatürk'e hakaret edilmiş olsaydı ağzının payını hepimiz verirdik değil mi? Milletin değerlerine saygı duymadığımız ve küçümsediğimiz sürece bir adım ileri gidemeyeceğiz.

Dini değerler sandığınız gibi öyle dava açılacak şeyler değil. CİMER'e yazın falan demişsiniz de bir değeri yok dinin mahkemede. Yani dava açacak kadar düştünüz mü? Ayrıca dava açamazsınız. Şahsi bir konu değil. Dini değerlere herkes sövüyor ve o kadar da önemli bir şey değil "dini değerler".

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı