Redfall'ı internetsiz oynamak mümkün olmayacak

goldmanck

Kilopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Windows 10 21 H1 İşletim Sistemi // İntel İ5 9400F İşlemci // 32 GB RAM // GTX 3060 Ekran Kartı // TUF Gaming VG27AQ1A G-SYNC Compatible Oyuncu Monitörü – 27 inç WQHD // Seagate Expansion STEA1000400 1TB 2.5 inç Usb 3.0 Taşınabilir Harddisk Siyah Xtrike Me GM-203 RGB Oyuncu Mouse
Bethesda, güncellenen redfall Sss'sinde "tek oyunculu ve kooperatif için kalıcı bir çevrimiçi bağlantı gereklidir" yazarak oyunun her zaman internet bağlantısı gerektireceğini açıkladı. İnternet erişimi her zaman mümkün olamıyor. Kimi zaman kotalı internet, kimi zaman da bulunulan bölgedeki yetersiz internet seviyesi bu oyunun önündeki en büyük engel gibi görünüyor. Kaynak:

Saçma bir kaygı olduğunu düşünüyorum. Çoğu oyun zaten interneti zorunlu kılabiliyor ama biz bunların haberini görmediğimiz için bilmiyoruz. Şu devirde internet sorunu yaşamak birazcık saçma. Elektrik bile kesiliyor internet kesilmiyor.

Saçma bir kaygı olduğunu düşünüyorum. Çoğu oyun zaten interneti zorunlu kılabiliyor ama biz bunların haberini görmediğimiz için bilmiyoruz. Şu devirde internet sorunu yaşamak birazcık saçma. Elektrik bile kesiliyor internet kesilmiyor.
Olay o değil,sırf değerli oyunları korsana düşmesin diye interneti zorunlu kılmaları saçma.

Benim bu oyunu ne orijinal ne de korsan oynamak gibi bir niyetim var. Çok da umurumda değil yani,ama oyuncuları kısıtlaması hoşuma gitmiyor.
Bilmiyorum bence saçma bir kaygı.
Araba alıyorsun araba yapan firmaya diyorsun ki bunda neden kilit var? Senden başkası kullanamasın diye neden olacak.

Yani artık şaşırmıyorum kaç yıldır hemen hemen her oyuna koyuyorlar zaten, bu oyun da patlayacak gibi ama neyse.

Call of Duty serisi 2019'dan beri internet bağlantısı istiyor. Bırak korsanı millet Türkçe yama gibi dil dosyasına etki eden şeyleri bile yapamıyor. Ya Denuvo kullanan kafadan problemli bir oyun oynayacağız ki oyun geliştiricilerin DLSS ve FSR var diye yapmayı unuttuğu optimizasyon ile Denuvo birleşince daha da kötü oluyor ya da internet bağlantısı zorunlu oyun oynayacağız.

Bilmiyorum bence saçma bir kaygı.
Araba alıyorsun araba yapan firmaya diyorsun ki bunda neden kilit var? Senden başkası kullanamasın diye neden olacak.
Başkası girmesin diye konulan kilidi araba sahibinin bile açamaması gibi bir durum. Evet, tam aynı örnek olmayabilir ama sırf korsan oynanmasın diye internet bağlantısını zorunlu hale getirip interneti stabil olmayanları neden kısıtlıyor? Onlar korsan mı kullanıyor? DRM sistemi de aynı şekilde, sırf millet korsan yükleyemesin diye satın alanı delirtiyor. Bence saçmalıktan ibaret bu olay, ya bu korsanı engellemenin başka bir yolunu bulsunlar ya da oyunlarına güvenip adam gibi normal satsınlar artık.

Başkası girmesin diye konulan kilidi araba sahibinin bile açamaması gibi bir durum. Evet, tam aynı örnek olmayabilir ama sırf korsan oynanmasın diye internet bağlantısını zorunlu hale getirip interneti stabil olmayanları neden kısıtlıyor? Onlar korsan mı kullanıyor? DRM sistemi de aynı şekilde, sırf millet korsan yükleyemesin diye satın alanı delirtiyor. Bence saçmalıktan ibaret bu olay, ya bu korsanı engellemenin başka bir yolunu bulsunlar ya da oyunlarına güvenip adam gibi normal satsınlar artık.

Hayır konulan kilidi yalnızca anahtarla açabiliyorsun. Bu da yalnızca internetle. Bence mantıklı bir karar. Crack kullanımının çok fazla olduğunu herkes biliyordur hemfikirdir. Buna karşı çıkmak crack kullanımı desteklemekten farksızdır. İnternet sorununuz varsa sitem edecek yer oyun şirketi değil başka bir yer.

Yeni konular

Geri
Yukarı