Redmi Note 8 Pro telefon Samsung A54'e göre daha canlı renk veriyor

zocax

Femtopat
Daha fazla  
Yeni telefon aldım Samsung A54, eski telefonum Redmi Note 8 Pro idi. Uzun yıllar LCD kullandigim için mi bilmiyorum ama bu yeni telefonun AMOLED olmasina rağmen eski telefonun rengi daha canlı geldi, nedeni nedir?

IMG_20240511_144218.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni telefon aldım Samsung A54, eski telefonum Redmi Note 8 Pro idi. Uzun yıllar LCD kullandigim için mi bilmiyorum ama bu yeni telefonun AMOLED olmasina rağmen eski telefonun rengi daha canlı geldi, nedeni nedir?

Eki Görüntüle 2192770

Ayarlardan renk şemasını değiştirin belki olabilir.

Üsttekinde mavi ışık filtresi aktif sanki, ekran sarımsı duruyor.

Eki Görüntüle 2192770

AMOLED olan daha net ve canlı bir görüntüye sahip zaten hocam. Üstteki çok turuncu.

Eki Görüntüle 2192770
Merhaba, eski telefonunuzda mavi ışık filtresi açık sanırım. Yeni cihazda kontrol panelinden açabilirsiniz.

Evet dediğiniz gibi çok büyük bir hata yapıp böyle karşılaştırmışım. Ama sonra yine karşılaştırdım hani daha güzel gözüküyor gibi ama alışamadım bir türlü farklı geliyor, 4 yıl boyunca LCD kullandığımdan mı bilmiyorum ama farklı geliyor AMOLED.
AMOLED ekranlarda beyaz renkler LCD'ye kıyasla birazcık sarımsı gözükür.

Samsung cihazlarda Ayarlar > Ekran > Ekran modu kısmından ekranın renk tonunu ayarlayabilirsiniz. Canlı veya doğal olarak seçim yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı