Redmi Note 9 yerine iPhone SE 2020 alınır mı?

Gökdeniz Uygun

Hectopat
Şu an kullanmakta olduğum cihaz Redmi Note 9 128 GB olan versiyonu, ilginç bir biçimde MIUI 14 çıkmasına rağmen bu cihazın MIUI 13 almasına rağmen hâlâ 12.5'te kaldı ve açıkçası da MIUI 14'ü de almayacağı söyleniyor güncelleme ömrünü tamamlamış olduğunu düşünüyorum o sebeple bir sürelik IPhone'a geçmeyi düşünüyorum cihazın üzerine ortalama 3-3.5 k verip iPhone SE 2020 alınır mı sizce?

Şu an kullanmakta olduğum cihaz Redmi Note 9 128 GB olan versiyonu, ilginç bir biçimde MIUI 14 çıkmasına rağmen bu cihazın MIUI 13 almasına rağmen hâlâ 12.5'te kaldı ve açıkçası da MIUI 14'ü de almayacağı söyleniyor güncelleme ömrünü tamamlamış olduğunu düşünüyorum o sebeple bir sürelik IPhone'a geçmeyi düşünüyorum cihazın üzerine ortalama 3-3.5 k verip iPhone SE 2020 alınır mı sizce?

Oyun oynamak için mi yoksa iOS geçmek için mi değiştirme sebebiniz nedir?

2020 alınmaz, bizzat kullandığım için söyleyeyim: Şarjı çok kötü, asla yetmiyor. O paraya alacağınız diğer bütün markalar daha düzgün bir deneyim sunacaktır. Ama 2022 modelinde düzeltmişler bu şarj sorununu onu da söyleyeyim.

Günlük kullanım için evet ama oyun için alanıbileceğini düşünmüyorum.

2020 alınmaz bu arada onun kötü olduğunu bende çok duydum kuzenim kullanıyordu sarjı su gibi gidiyordu, tavsiyem isterseniz değiştirmeyin idare edebilir Note 9 şu anda kötü bir telefon değil fakat illaki değiştireceğim diyorsanız SE 2021 mi 2022'i alın.

Hocam ben 2.5 yıldır Note 9S kullanıyorum ve çok memnunum şahsen bu telefonu satıp üzerine o kadar para koyup çok daha küçük ekranlı bir telefona geçmeyi tercih etmem ama 9 ve 9S arasında ciddi farklılıklar var. Eğer telefonunuzun performansından şikayetçiyseniz, Android sebepli şişmeler oluyorsa ve ekran boyutu sizin için çok da önemli değilse geçebilirsiniz. Eminim ki 2 yıl sonra hatta belki 2 yıla bile kalmadan Note 9'da performans sorunları yaşamaya başlayacaksınız ama IOS'da 2 yıl sonra da performans kaybı çok ciddi düzeyde olmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı