Redmi telefon yavaşladı

SalimYT

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: İ7 3770
Anakart: Asus P8B75-V
Ram: Kingston 8 GB tek kanal 1333 MHz
Ekran Kartı: Ati Radeon HD 4800 Series
Kasa: Cooler Master CMP-350
Psu kasanın dahili parçası ve 500 W
HDD: Sagetage 1000 GB 7200 RPM
SSD yok
Anakart M.2'yi kabul bile etmiyor
Babam bir telefon almıştı, doğum günüme kadar ortak kullanacaktık. Babam bir şantiyede çalışıyor, tozlar havada uçuşur orada. Eskiden PUBG oynarken HD modda hiç kasmayan telefon şimdi alttaki üç şekile (Üçgen, daire ve kare) basınca bile geç tepki vermeye başladı. PUBG’de dengeli grafiklerde bile kasıyor. Tozdan kaynaklı olabilir mi? Çünkü hoparlör deliklerine toz kümeleri var.

Telefonlarda bilgisayar gibi aktif soğutma olmadığı için tozdan olacağını sanmıyorum. Hangi model telefonunuz? Ve ne zamandır kullanıyorsunuz? Zamanla bellek doldukça ve uygulama yükledikçe yavaşlayabiliyor. Hafızayı ve önbelleği temizlemeyi deneyebilirsiniz.

Telefonun modeli daha önemli, toz pek etki etmez.

Telefonlarda bilgisayar gibi aktif soğutma olmadığı için tozdan olacağını sanmıyorum. Hangi model telefonunuz? Ve ne zamandır kullanıyorsunuz? Zamanla bellek doldukça ve uygulama yükledikçe yavaşlayabiliyor. Hafızayı ve önbelleği temizlemeyi deneyebilirsiniz.
Redmi Note 12 Pro 4G (Türkiye garantili olan) Ağustos’un sonlarında aldık.

Sorun büyük ihtimalle dolan hafızadan kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Biraz telefonun hafızasını temizlemeyi deneyin.

Hafızanın yarısı dolmadı, 256 GB hafıza var. Bazen yeniden başlatıyorum telefonu bazen hızlanıyor. Bir kalıcı çözümü yok galiba. Telefona yük bindiren arka plan işlemleri kaynaklı olabilir. Avast antivirüs yüklü bir de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yedek alıp cihaza hard reset atın kendine gelecektir.
Sıfırlamadan önce Gmail hesabınızı telefondan kaldırın.
Mi hesabı varsa ondanda çıkış yapın

Hafızanın yarısı dolmadı, 256 GB hafıza var. Bazen yeniden başlatıyorum telefonu bazen hızlanıyor. Bir kalıcı çözümü yok galiba. Telefona yük bindiren arka plan işlemleri kaynaklı olabilir. Avast antivirüs yüklü bir de.
Arka plan işlemlerinden olabilir. Ayarlardan MIUI sürümüne tıkla birkaç kez, sonra seni geliştirici yaparsa o zaman ek ayarlara gir geliştirici seçeneklerinden power monitör e gir sonra fps sayacını aç ve değerleri izle.

Arka plan işlemlerinden olabilir. Ayarlardan MIUI sürümüne tıkla birkaç kez, sonra seni geliştirici yaparsa o zaman ek ayarlara gir geliştirici seçeneklerinden power monitör e gir sonra fps sayacını aç ve değerleri izle.
İyi fikirmiş, hem üstelik telefon videosu çekmeye de başlamıştım, oyun performansından da bahsederken sayısal bir FPS değerinden bahsedebileceğim

Geri
Yukarı