İnceleme Redragon K552-2 Rainbow incelemesi

Öncelikle selam, yaklaşık bir yıl önce aldığım klavyeyi uzun kullanım incelemesi ile tanıtmak istedim.
Öncelikle kutu içeriği;
Klavye.
Garanti belgesi.
4 adet yedek Switch(red-Black-Blue-brown)
Sticker.
Ve sökme aparatları.

1658361183915.jpg

Tuşlar takılıyken klavye;

1658361183890.jpg

1658361183861.jpg

Takılı değilken klavye;

1658361183964.jpg

1658361183939.jpg

Switch'ler;

1658361214604.jpg

Ses testi; (1yıl kullanım-3 harf Switch değişimi)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Animasyonlar;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

(Amatör çekim oldu ama idare edin artık)
Klavye yorumum;
Şahsen ben klavyeden memnunum, renkleri gayet canlı. RGB takıntınız yoksa Rainbow yetecektir. Animasyonlar da gayet yeterli, ne kadar anlaşılabilir oldu tartışılır tabii. 1 yılın sonunda yaklaşık 7 8 tuşta yay sesi çıkmaya başladı, tabii her klavyede böyle olacak hali yok. Klavye biraz çabuk kirleniyor, yani kirli gözüküyor. Red Switch sesi gayet yeterli, yay sesleri başlayınca (ses kaydında sonlarda) Switch değiştirdim ben, değiştirdiğim Switch sesleride gayet tok ve yeterli. Elim tuşlara basarken terlemiyor. Kutu içeriği gayet yeterli. Ayrıyeten tuşlarda silinme olmuyor çift basım tuşlar. Klavyede tuş atma sorunu yok, yani tuşa sert basınca yerinden fırlamıyor. Alacaklar için belki yardım niteliği taşıyabilir. Merak ettiğiniz konu varsa sorabilirsiniz. Eklemeyi unuttuğum bir şey var ise affola.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selam, yaklaşık bir yıl önce aldığım klavyeyi uzun kullanım incelemesi ile tanıtmak istedim.
Öncelikle kutu içeriği;
Klavye.
Garanti belgesi.
4 adet yedek Switch(red-Black-Blue-brown)
Sticker.
Ve sökme aparatları.

Eki Görüntüle 1458106

Tuşlar takılıyken klavye;

Eki Görüntüle 1458108

Eki Görüntüle 1458110

Takılı değilken klavye;

Eki Görüntüle 1458107

Eki Görüntüle 1458109

Switch'ler;

Eki Görüntüle 1458111

Ses testi; (1yıl kullanım-3 harf Switch değişimi)

Animasyonlar;

(Amatör çekim oldu ama idare edin artık)
Klavye yorumum;
Şahsen ben klavyeden memnunum, renkleri gayet canlı. RGB takıntınız yoksa Rainbow yetecektir. Animasyonlar da gayet yeterli, ne kadar anlaşılabilir oldu tartışılır tabii. 1 yılın sonunda yaklaşık 7 8 tuşta yay sesi çıkmaya başladı, tabii her klavyede böyle olacak hali yok. Klavye biraz çabuk kirleniyor, yani kirli gözüküyor. Red Switch sesi gayet yeterli, yay sesleri başlayınca (ses kaydında sonlarda) Switch değiştirdim ben, değiştirdiğim Switch sesleride gayet tok ve yeterli. Elim tuşlara basarken terlemiyor. Kutu içeriği gayet yeterli. Ayrıyeten tuşlarda silinme olmuyor çift basım tuşlar. Klavyede tuş atma sorunu yok, yani tuşa sert basınca yerinden fırlamıyor. Alacaklar için belki yardım niteliği taşıyabilir. Merak ettiğiniz konu varsa sorabilirsiniz. Eklemeyi unuttuğum bir şey var ise affola.
Tek renk ve istediğimiz renk full acık kalmasını sağlayabiliyor muyuz merak ediyorum?
Mesela hepsi beyaz olsun kısaık yansın gibi?

Tek renk yapma seçeneğin yok, her tuşun altında resimde gördüğün renkler mevcut.

Teşekkür ederim. Bir sorum olacaktı hocam size.
Kodlama ile ilgileniyorum. Klavyemi değiştirmek istiyorum.
Amazondaki Regragon 630 beğendim ama ne çıkar bilmiyorum brown switch.
Onun dışında çalışmalarımda ses yapar beni rahatsız eder mi diye düşünüyorum.
Razer Cynosa V2 mekanik olmamasına rağmen beğendim
Logitech kronik sorunlu G213 guşuma gitti.
Masam biraz dar aslında %60 bişey arıyorum bu fiyat bantlarında ama büyük olursada kullanabilirim.
Siz olsanız seçiminizi nasıl yaparsınız? Teşekkür ederim.

Ek olarak şu tekrenk veriyonu varmış hoşuma gitti ama bizde yok

Teşekkür ederim. Bir sorum olacaktı hocam size.
Kodlama ile ilgileniyorum. Klavyemi değiştirmek istiyorum.
Amazondaki Regragon 630 beğendim ama ne çıkar bilmiyorum brown switch.
Onun dışında çalışmalarımda ses yapar beni rahatsız eder mi diye düşünüyorum.
Razer Cynosa V2 mekanik olmamasına rağmen beğendim
Logitech kronik sorunlu G213 guşuma gitti.
Masam biraz dar aslında %60 bişey arıyorum bu fiyat bantlarında ama büyük olursada kullanabilirim.
Siz olsanız seçiminizi nasıl yaparsınız? Teşekkür ederim.

Ek olarak şu tekrenk veriyonu varmış hoşuma gitti ama bizde yok
Gamakay GK61 bütçenize uyuyorsa ona bakabilirsiniz.

Gamakay GK61 bütçenize uyuyorsa ona bakabilirsiniz.

Hocam aslında alabilirim ama klavyeye fazla bütçe ayırmak istemiyorum.
Yazılım dili öğreniyorum basit klavyemi yükseltmek istiyorum.
1500 2000 verdin mekanik klavyede sorun çıkarabilir sonunda.
Amazondaki Redragon ingilizce ki benim için sorun değil. Siz olsanız onumu alırsınız yoksa razer Cynosa V2 tarzı membrain bir klavyemi tercih ederdiniz? Membrain klavyelerde çok seçenek var Hyper core gördüm, steelseries apex 3 filan var. Yorumunuzu merak ettim. Mesela mekanik klavyede ne gibi sorun yaşarım. Tuş bozulursa başka tuşla değişip yola devam edebilirim değil mi. Ses orunu çok olur mu bilmiyorum. Nette bir çocok 300 lira değerinde bir lube ile bakım yapmıştı ilgimi çekti. TAbi gerek var mı bilmiyorum. Daha önce 552 kullanmışsınız bun istinaden sormak istedim.

Çok ama çok tşk ederim.

Hocam aslında alabilirim ama klavyeye fazla bütçe ayırmak istemiyorum.
Yazılım dili öğreniyorum basit klavyemi yükseltmek istiyorum.
1500 2000 verdin mekanik klavyede sorun çıkarabilir sonunda.
Amazondaki Redragon ingilizce ki benim için sorun değil. Siz olsanız onumu alırsınız yoksa razer Cynosa V2 tarzı membrain bir klavyemi tercih ederdiniz? Membrain klavyelerde çok seçenek var Hyper core gördüm, steelseries apex 3 filan var. Yorumunuzu merak ettim. Mesela mekanik klavyede ne gibi sorun yaşarım. Tuş bozulursa başka tuşla değişip yola devam edebilirim değil mi. Ses orunu çok olur mu bilmiyorum. Nette bir çocok 300 lira değerinde bir lube ile bakım yapmıştı ilgimi çekti. TAbi gerek var mı bilmiyorum. Daha önce 552 kullanmışsınız bun istinaden sormak istedim.

Çok ama çok tşk ederim.
Eğer hotswap bir klavye alırsanız switchler bozulduğunda kendiniz çıkartıp değiştirebilirsiniz. Kaliteli bir membran kötü bir mekanik klavyeden daha iyidir ama güzel bir mekanik klavyenin hissini hiçbir membran klavyede alamazsın. Redragon Fizz K617 klavye de alabilirsin, onu da öneririm.

Son düzenleme:
A gaming keyboard is a vital tool for gamers, offering responsive mechanical keys for precise control. With customizable features like RGB lighting and programmable macros, it enhances gaming experiences. Ergonomic design ensures comfort during extended play, making a gaming keyboard an essential accessory for immersive and competitive gameplay.

Geri
Yukarı