Redragon marka klavye alınır mı?

Merhaba arkadaşlar. Birkaç gündür mekanik klavye arayışına düştüm. Klavyede aradığım özellikler;

- RGB aydınlatma olması
- Bilek dayama desteği olması
- Yazılım programı olması
- Multimedya tuşlarının olması
- Switch'ler hakkında bilgim olmadığı için yorumları size bırakıyorum.

Ancak tüm bu beklentilerimi Corsair, SteelSeries, Logitech, ASUS gibi bilindik markalarda taşıyan klavyeler olduğu gibi fiyat olarak oldukça tuzlular ve klavyeye o kadar para vermek istemiyorum kesinlikle.

1000 lira bandında XPG ve Corsair'in 2 klavyesini buldum. Ancak onlara göz atarken Redragon diye bir markayla karşılaştım. Klavyeleri hem çok hoşuma gitti hem de istediğim tüm özellikleri barındırdığını fark ettim ve fiyatları da oldukça makul ve vermek istediğim fiyatlarda. Sadece yazılımı var mı yok mu pek emin olamadım. Bazı yerlerde var demişler bazı yerlerde yok demişler. (Yazılımı makro vs için değil aydınlatma ayarlamak için istiyorum açıkçası)

Bulduğum 1.ürün:

Bulduğum 2.ürün:

Dediğim gibi Switch olayından anlamıyorum. Cherry MX'in iyi olduğunu temel olarak biliyorum. Ancak bu klavyede "optik mavi switchler" veya "Outemu Blue" yazıyor. Bunlar nasıldır bilmiyorum.

Uzun lafın kısası Redragon markası güvenilir ve alınır bir marka mıdır merak ediyorum ve sizlerin görüşlerini de merak ediyorum.

Not: Klavyenin sesli olup olmaması önemli değil, ses problemim yok.

Herkese teşekkürler.
Kendim linkini attığınız brahma proyu kullanmaktayım ve isterseniz incelemeyi okuyabilirsiniz. Kendim redragona güvenirim gerek teknik servis gerek kendi kaliteleri gerek güzel tasarımları olsun çok başarılılar. Ancak yazılımlarından çok bir şey beklemeyin. Özellikle uygulamayı indirmek tam bir eziyet. Yapana kadar 3 saat harcadım ve pişmanım Tamam detaylı ve kullanımı rahat ancak G tuşlarına uygulama üzerinden makro atayamıyorsunuz öncelikle onu belirteyim. Onboard makro atamanız durumunda da ışığı tek renk yeşil yanıyor ve bu benim için bir eksi oldu. Planladığım gibi işte mute ve obs tuşlarını atayamadım malesef. Işık yazılımına gelirsek corsairdan bile daha detaylı. Üstelik klavye ile üst üste layet mümkün. Örneğin sabit beyazı klavyeden açıp uygulama üstünden visor verebiliyorsunuz. Corsairdaki özelliğin sadece 2 katmanlısı diyebilirim. Sesi diğer blue switchlere göre çok daha az ve outemuların standart switchlerinin aksine actuation point dediğimiz tuşun bastığı yer eskisi gibi clickin altında değil üstünde. Örneğin şöyle bir sıralama vardır. Outemu blue clickden sonra çalışır. MX Clickle beraber çalışır. Outemu optik blue ise clickden hemen önce çalışır ve 1.6mm sözlerini tutmuşlar. Gerçekten çok hızlı switchler kendileri. Gateron optikler gibi hızlılar ve tactile bump hem hissedilir hem de parmak yormayan cinsten. Multimedya tuşları ise mekanik hissine benzesin diye gereksiz sert yapmışlar ve bastığınızı anlamıyorsunz. Profil tuşlarını çözemedim ancak onboard makrolar mouse clicklerini de alıyor haberiniz olsun. Uygulamadan ne yapabiliyorsanız klavye üstünden yapılıyor resmen. Başka sorunuz varsa alabilirim.

Hocam inceleme yazınızı okudum üzerinde düşünüyorum eksik gördüğüm noktaları bir arada sorayım diye. Siz ürünü nereden satın almıştınız bir de link atabilir misiniz rica etsem ?

Yeni konular

Geri
Yukarı