Rehber konularına bazı şartlar getirilsin

261538

Megapat
Makaleler
98
Son günlerde bayağı artmaya başladı daha önce inceleme içinde aynısını söylemiştim bir ilerleme alamadık o konuda da, bu konuda da alacağımızı pek sanmıyorum ama açayım ben yine. Rehber niteliği olmayan konuların rehber olarak açılması ve uygun yere de taşınmıyor ilginç bir şekilde. Örnek olarak iki tane konu bırakacağım;
Yapılan işlem sadece tarama, rehber bitti. İnceleme desen inceleme değil, rehber desen rehber değil ama konu orada ve rehber olarak kalmaya devam ediyor. Bu konunun rehber veya inceleme olabilmesi için, bir bilgilendirme yapılır, ne vaat ediyor, ne sundu gibi birkaç bilgi konur ama yok. Taradım bitti, bu buldu, bu bulmadı. Elde görsel bir kanıt dahi yok.
Diğer örnek konumuz, yine bir rehber. Ekran kartların listesi açılmış ve "random" seçilmiş kartlar. Yine bir bilgi yok, kartın açıklamaları daha komik. Bir teknoloji sitesinde bu şekilde rehber konu görürsem gülerim gerçek anlamda.

Bu arkadaşların suçu yok yanlış anlamasınlar, bilmiyorlar ve bir bildiri almadıkları sürece de bu şekilde devam edilecek bir konu bu. Herkes sıfırdan rehber hazırlayamaz, alır çevirir, dönüştürür kaynak belirtir anlarız ama bu şekilde olması ve kabul edilmesi üzücü. Raporu en çok kullanan üyelerdenim o yüzden raporlayın demeyin. "Sorun" olmayan soruların "soru" olarak açılması ayrı konuda oraya girmeyeceğim alıştım artık. O kadar güzel öneriler varken onların yapılmayıp, başka işlere yönlenilmesi değişik geliyor.

Haha benim için sorun yok :D

Zaten yaptığım rehberlerin hepsini kendim deniyorum ve çoğunda kendi görselimi kullanıyorum. Ne yapıyorsanız yapın, ben rehberimi atacağım :D

Bence bu alakasız rehberlerin çıkması, beğeni mevzusundan sonra oldu.

Sorunu kendinizden başlayarak çözmeye çalışabilirsiniz:

Sorunu kendinizden başlayarak çözmeye çalışabilirsiniz:
Kendi dediği ile çelişmiyor ki, kendi konuda dediği şekilde açmamış mı zaten bu rehberleri?

Yeni konular

Geri
Yukarı