Rehber konularına bazı şartlar getirilsin

Bugün bir uçuş kontrol kartı ile alakalı "İlk Bakış" etiketli bir konu açtım. Konuyu açarken aynı bir inceleme konusu gibi açtım, ancak ürünü değerlendirmedim. Ürünü alamdan önce yabancı birçok incelemesini ve değerlendirmesini okudum ancak yine de, kullanmadığım bir ürün hakkında inceleme etiketiyle konu açmak etik değil.

Ancak bazıları çeviri rehberler açıyor, çeviri makaleler yazıyor, TechPowerUp'tan çeviri incelemeler hazırlıyor. Hani buradaki olay çeviri olmasından ziyade, insanların deneyimi olmadığı, kullanmadıkları ya da karşılaşmadıkları ürünler, durumlar hakkında bu kadar kolay içerik hazırlayabilmeleri.

Benim bu forumda birçok incelemem var, rehber niteliğindeki yazım da vardır belki ancak rehber diyebileceğim tek bir yazım bulunuyor, ki bu da 7 8 saatlik uykusuzluğun ve sabahlamanın sonucu ortaya çıkmıştı:

Her şeyin de ötesinde, çok önemsememek lazım. Eğer bu kadar rehber açmaya, makale yazmaya merakınız varsa (genele konuşuyorum), ya WordPress bloğu açın, ya da Technopat gibi bir Haber/Makale sitesine başvuruda bulunun.

Umarım sürü psikolojisi ile olup olmadık rehberleri "makale kasmak" ile itham eden üyeler ortaya çıkmaz da bu talebiniz güme gitmez.

"X suistimal ediliyor." safsatalarının sonu burayı kapatmaya kadar gider. O yüzden herkesi dinlemeye ve her denileni de ciddiye almaya gerek yok diye düşünüyorum.

@SideWinder Hocam daha önce inceleme için de böyle bir konu açmıştım, yine bir dönüş alamadık maalesef.

"Makale ve Rehber" konuların çeviri olarak açılmasında bence sıkıntı yok ama inceleme farklı bir konu, dediğiniz gibi. Belli bir düzen olmadığı zaman işler karışacak yine, yaşanacak forumda buraya yazıyorum.

Geri
Yukarı