Renault Cliolarda debriyaj titriyor mu?

PienX

Hectopat
Daha fazla  
Ehliyet kursundaki bana kullandırtılan otomobilin debriyaji vibrator gibi titriyor ve kavramayı zor anlıyorum. İlk kez kullanan biri hiç anlamaz herhalde. Cliolara özgü bir sorun mu yoksa bu araçta mi sorun var? Değişim talebinde bulunmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
@PienX Baskısı arızalıdır kullandığınız arabanın. Acemi insanlar kullandığı için debriyajda ayak çok basılı tutulur. Manuel vites arabalarda baskı bozulmasının en büyük sebebi, manuel vites arabada debriyaja 3sn üzeri basılı tutmak sıkıntıdır. Bilya baskı üzerindeki yapraklara iz yapar zamanla bi da kalkışta aracın ya da debriyajın kalkış yaparken titremesine sebeb olur. Azıcık gazı fazla verin bir şey olmaz.

Araç ilk kalkışlarda titreme yapar. Baskı balata bittiğinde motor güç üretir ve devir artar ancak hızlanma olmaz. Özellikle aracın içi dolu olduğunda hareket zorlaşır.

Fakat bunlardan hariç olarak; baskı balatanın bittiğine dair bir işarettir ve bu bir kullanıcı hatasıdır. Bu arabaları zaten acemiler kullanıyor hep. Bitmesi çok normal. 100.000 km'lik ömürü vardır bu baskı balataların. Uygunsuz kullanım sonucu 30.000'de bile bitebilir.

@PienX baskısı arızalıdır kullandığınız arabanın. Acemi insanlar kullandığı için debriyajda ayak çok basılı tutulur. Manuel vites arabalarda baskı bozulmasının en büyük sebebi, manuel vites arabada debriyaja 3sn üzeri basılı tutmak sıkıntıdır. Bilye baskı üzerindeki yapraklara iz yapar zamanla bir da kalkışta aracın ya da debriyajın kalkış yaparken titremesine sebep olur. Azıcık gazı fazla verin bir şey olmaz.

Ustam araba kalkarkene değil normal ilerlerken bile debriyaj titretiyor.

Sürücü kursu arabalarının hepsi öyle. Acemiler kullandığı için kaçınılmaz.

Ustam araba kalkarkene değil normal ilerlerken bile debriyaj titretiyor.
Normal giderken ayağını debriyaj üzerinde tutmak başlı başına bir sorun zaten 😁 araba hareket ettikten sonra sol ayak debriyaj üzerine değil yandaki ayaklık yerime koyulur. Senin de coook fırın ekmek yemen lazım 😁

Araç ilk kalkışlarda titreme yapar. Baskı balata bittiğinde motor güç üretir ve devir artar ancak hızlanma olmaz. Özellikle aracın içi dolu olduğunda hareket zorlaşır.

Fakat bunlardan hariç olarak; baskı balatanın bittiğine dair bir işarettir ve bu bir kullanıcı hatasıdır. Bu arabaları zaten acemiler kullanıyor hep. Bitmesi çok normal. 100.000 Km'lik ömürü vardır bu baskı balataların. Uygunsuz kullanım sonucu 30.000'de bile bitebilir.

Dostum arabanın kalkarken titreme yaptığını biliyorum, zaten araba normal yolda ilerlerken bile debriyaj titretiyor mevzusu bu.

Normal giderken ayağını debriyaj üzerinde tutmak başlı başına bir sorun zaten 😁 araba hareket ettikten sonra sol ayak debriyaj üzerine değil yandaki ayaklık yerime koyulur. Sende çok fırın ekmek yemen lazım 😁

Titreşim var mı yok mu diye ayağımı koyuyorum yanlış anlamışsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum arabanın kalkarken titreme yaptığını biliyorum, zaten araba normal yolda ilerlerken bile debriyaj titretiyor mevzusu bu.

Titreşim var mı yok mu diye ayağımı koyuyorum yanlış anlamışsınız.
Dostum aracı sana satmayacaklar sınavı geçsen yeter. Sürücü kursu araçlarında debriyajda sorun olur. Kaçınılmaz.

Ehliyet kursundaki bana kullandırtılan otomobilin debriyaji vibrator gibi titriyor ve kavramayı zor anlıyorum. İlk kez kullanan biri hiç anlamaz herhalde. Cliolara özgü bir sorun mu yoksa bu araçta mi sorun var? Değişim talebinde bulunmalı mıyım?
Çalışırken hafif titrer, kavrama noktasında daha belirgin titrer, sürücü kursu arabalarında hep titrer.

Geri
Yukarı