Render amaçlı 35 bin TL sistem önerisi

Bütçe
35000

CyrenBorgeyn

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
3D modelleme ve grafik tasarım işleri yapıyorum. Adobe uygulamalarını rahat kullanabileceğim, render işlerinde sıkıntı çıkarmayacak bir sisteme ihtiyacım var. Ekran kartı olarak NVIDIA tercihim. Pek oyun oynamıyorum arada bir Valorant, CS falan girebilirim.
* İşlemci olarak AMD seçmem durumunda AM5 seçerek ileriye dönük bir sistem düşünüyorum.
* Intel işlemci seçmem durumunda DDR5 almaya gerek var mı? Intel soket değişmesi durumunda bir anlamı kalmayacak diye düşünüyorum.

Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,
3D modelleme ve grafik tasarım işleri yapıyorum. Adobe uygulamalarını rahat kullanabileceğim, render işlerinde sıkıntı çıkarmayacak bir sisteme ihtiyacım var. Ekran kartı olarak NVIDIA tercihim. Pek oyun oynamıyorum arada bir Valorant, CS falan girebilirim.
* İşlemci olarak AMD seçmem durumunda AM5 seçerek ileriye dönük bir sistem düşünüyorum.
* Intel işlemci seçmem durumunda DDR5 almaya gerek var mı? Intel soket değişmesi durumunda bir anlamı kalmayacak diye düşünüyorum.

Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Hocam ileriye dönük işlemci amd seçilebilir diyeceğim de Intel bayağı uzun oldu yani bence Intel'de uzun dönem o LGA türünde kalır çünkü işlemciyi yaparken transistörler mi devleremi ne sığdırmadığı için soket yapısını değiştirdi bir zahmet o kadar uzamış artık değişmez bence eğer monitör dahil ise AMD+NVIDIA değil ise Intel+NVIDIA alın ha AMD ekran kartı alınmaz mı alınır ben optimizasyonu daha iyi olduğu için NVIDIA tercih ederdim

Bütçeye monitör dahil mi?
Monitör dahil değil bütçeyi sadece sistem için ayırdım.

Hocam ileriye dönük işlemci amd seçilebilir diyeceğim de Intel bayağı uzun oldu yani bence Intel'de uzun dönem o LGA türünde kalır çünkü işlemciyi yaparken transistörler mi devleremi ne sığdırmadığı için soket yapısını değiştirdi bir zahmet o kadar uzamış artık değişmez bence eğer monitör dahil ise AMD+NVIDIA değil ise Intel+NVIDIA alın ha AMD ekran kartı alınmaz mı alınır ben optimizasyonu daha iyi olduğu için NVIDIA tercih ederdim
AMD ekran kartı düşünmüyorum çünkü çok fazla sorun yaşadım. İşlemci içinde aslında düşüncem AM5 AMD sistem toplayıp ilerde sadece işlemciyi yükselterek devam etmekti. İntelde soket değişmeyeceğini bilsem ddr5 bir sistem toplar aynı şekilde ileride yükseltmeyi düşünürdüm. Ama intelin bir sonraki nesilde soket değişeceğini düşünüyorum.

38.200 TL. PSU DeepCool seçilerek 650 TL düşer fiyat. 37.550 TL olur. +2.5K ödeyerek uzun ömürlü güncel bir sisteminiz olabilir.

38.200 TL. PSU DeepCool seçilerek 650 TL düşer fiyat. 37.550 TL olur. +2.5K ödeyerek uzun ömürlü güncel bir sisteminiz olabilir.
Öneri için teşekkürler akşam uygun bir vakitte inceleyeceğim.
İşlemci olarak 7600x ile 7600 arasında performans anlamında çok fark var mıdır? Frekans olarak çok fark görünmüyor ama 65w TDP değeri var.

Aralarında ortalama 10 FPS fark var her oyunda. 7600x daha ucuz bir işlemci ama tabii soğutucusu yok. Ben 7600x tercih ettim.

Şu sistemde anakartı ASUS TUF yapıp, SSD'yi de 1 TB yaparsanız 34.600 TL gibi bir fiyat çıkıyor.

İşlemci ateş ediyor, size de bu lazım.
Ayrıca 3070 de oyun tercihleriniz için çok çok yeterli.

Şu sistemde anakartı ASUS TUF yapıp, SSD'yi de 1 TB yaparsanız 34.600 TL gibi bir fiyat çıkıyor.

İşlemci ateş ediyor, size de bu lazım.
Ayrıca 3070 de oyun tercihleriniz için çok çok yeterli.
Öneri için teşekkürler. AMD işlemci seçmek ileriye dönük iyi bir seçenek olmaz mı? Birde ekran kartını 4070 Ti olarak düşünüyorum. Şuan ryzen 7600x ile 4070 ti üzerinden ilerlemeyi düşünüyorum ama yinede bir taraftan intel işlemcide nasıl olur diye geçiyor aklımdan çünkü inteli en son 8. nesilde kullandım. İntele karar verirsem DDR5 toplamak mantıklı olur mu?

Öneri için teşekkürler. AMD işlemci seçmek ileriye dönük iyi bir seçenek olmaz mı? Bir de ekran kartını 4070 Ti olarak düşünüyorum. Şu an Ryzen 7600X ile 4070 Ti üzerinden ilerlemeyi düşünüyorum ama yine de bir taraftan Intel işlemcide nasıl olur diye geçiyor aklımdan çünkü Intel'i en son 8. nesilde kullandım. Intel'e karar verirsem DDR5 toplamak mantıklı olur mu?

Ben senin yerinde olsam AM5 sistem toplarım ileriye dönük olur hem.

Geri
Yukarı