Render için 4750G APU sistem toplanır mı?

Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
iç mimar
Çok kararsız kaldığım bir dönem içerisinde bulunuyorum. Eski sistemimi sattım. Param elimde hazır.
Normalde Lenovo 4800H alacaktım. Taşıma kolaylığı açısından laptopa geçecektim.

Ama kararsız kaldım. Malum masaüstü sistemler çok daha iyi performans verebiliyor. Kullanım amacım 3D render işi. Oyun oynasam bile en fazla CS:GO oynarım.

Masaüstü için 3700X düşünüyordum ama elimde ekran kartı yok şu an. 3700X ile 4750G arasında çok fark olmadığını gördüm. Sadece ön belleği düşük sanırım.
Bu durum renderda etki eder mi? Yoksa beslediği ekran kartını mı etkiler sadece?
Corona render programı ile render alacağım.
Sizce 4750G APU sistem toplanır mı? Kaç sene götürür?
175208592_284074160059447_7897040854565768343_n.png

4800H ile 4750G arasında çok fark olmaz. Laptop kullanmaya değer denirse de o fikri de takip edebilirim.
Kafam çok karışık be :(

Bütçe: Max 9K (Başka öneri varsa tabii.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartsız 7750 TL tutuyor. Ekran kartı olarak 1350 TL bütçeniz oluyor. Ekran kartını ikinci el bakmalısınız.

@kqqk13 Sistem güzel duruyor. 3700X'e göre iki kat fazla Watt değeri var. Isınma sorunu yaşatır mı acaba? Uzun süreler yüksek yükte kalabilir işlemci. Ayrıca ekran kartına bütçem kalmıyor. Monitör de almam gerekecek :/

@kqqk13 Sistem güzel duruyor. 3700X'e göre iki kat fazla Watt değeri var. Isınma sorunu yaşatır mı acaba? Uzun süreler yüksek yükte kalabilir işlemci. Ayrıca ekran kartına bütçem kalmıyor. Monitör de almam gerekecek.
Güçlü bir işlemci olduğu için sistemin içine 600 TL değerinde güzel bir soğutucu ekledim. O soğutucu ile OC yapabilirsiniz. Ekran kartı olarak ikinci el GTX 1050 ya da RX 560 bakabilirsiniz. Nasıl bir monitör istiyorsunuz? Bütçenize monitör dahil mi?

Güçlü bir işlemci olduğu için sistemin içine 600 TL değerinde güzel bir soğutucu ekledim. O soğutucu ile OC yapabilirsiniz. Ekran kartı olarak ikinci el GTX 1050 ya da RX 560 bakabilirsiniz. Nasıl bir monitör istiyorsunuz? Bütçenize monitör dahil mi?

9K bütçeye monitör de dahil hocam. O yüzden ekran kartına bulaşmadan APU düşünmüştüm. İşlemci ve RAM'den kısmak istemiyorum. Gerisi mühim değil.

Bu şekilde monitör dahil ekran kartı olmadan 8500 TL tutuyor. Eğer bütçenizi aşamıyorsanız işlemci soğutusunu paylaştığım soğutucuyla değiştirebilirsiniz ve SSD'yi kısabilirsiniz.

Geri
Yukarı