Renk körlüğü pilot olmaya engel mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

TheMystery

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar ben renk körüyüm. Bazı renkleri n tonlarını ayırt edemiyorum.
MSÜ sitesine baktığımda direkt renk körlerini eliyolarmış. Hiç şansım var mı?

Bunun bir filmi vardı. Maalesef en küçük göz kusuru eliyor.

Renk körü iseniz direkt elenirsiniz. İnternette bulunan klasik noktalar içinden rakamları bulma testini yapıyorlar. Okuyamazsanız direkt sağlık raporundan reddedilirsiniz.
Maalesef en küçük göz kusuru eliyor.
Yok o kadar değil belirli göz derecelerine kadar müsaade edilebiliyor ve belirli göz kusurları kabul edilebiliyor.

Son düzenleme:
Evet uçakta renkli tuşlar var. Onun için renk körlüğü alınmıyor. Miyop ve astigmat da eleniyor.

Örnek testler:

1531601040254.jpeg1531601058110.jpeg1531601077839.jpeg
images

Renk körü iseniz direk elenirsiniz. İnternette bulunan klasik noktalar içinden rakamları bulma testini yapıyorlar. Okuyamazsanız direk sağlık raporundan reddedilirsiniz.

Yok o kadar değil belirli göz derecelerine kadar müsaade edilebiliyor ve belirli göz kusurları kabul edilebiliyor.

Bu zamana kadar kabul edilmemiş fakat bu yıl belki kabul edilebilirmiş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Direk miyopsun güle güle demezler. İki gözün toplamı 6 veya 8'i geçmemesi lazım bozukluk olarak. Ayrıca derinlik algısında küçük bir kayıp harici de kabul edilmez. Belki göz muayenesinde denk gelmişsinizdir. Testinde kırmızı bir balon yeşil çimenlik bir alan ve yolun orada hareket eder siz de hareketleri anlatırdınız.
Bu zamana kadar kabul edilmemiş fakat bu yıl belki kabul edilebilirmiş.
Hiç böyle bir şeyi kabul edeceklerini sanmıyorum. Çünkü bu bizim ülkemizin belirlediği bir sağlık standardı değil. JAR/FCL denilen uluslararası bir standart. Ayrıca bu videoda göz çizdirme ameliyatlarından bahsediyor onun belirli kriterleri var bir listesi vardı rapor olarak verilmesi gereken. Renk körlüğü ile ilgili değil yani.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı