Renk körü olarak uçak teknisyeni olunabilir mi?

baris.akkss

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba ben 11.sınıfa gidiyorum ve 5 yıldır pilot olmak istiyordum fakat geçtiğimiz günlerde renk körü olduğumu öğrendim. Pilot olamadığım için havacılıkla ilgili uçak teknisyeni vs. gibi meslekler okumak istiyorum. Renk körlüğünü sorun etmeyen havacılıkla ilgili hangi bölümler var?

Merhaba ben 11.sınıfa gidiyorum ve 5 yıldır pilot olmak istiyordum fakat geçtiğimiz günlerde renk körü olduğumu öğrendim. Pilot olamadığım için havacılıkla ilgili uçak teknisyeni vs. gibi meslekler okumak istiyorum. Renk körlüğünü sorun etmeyen havacılıkla ilgili hangi bölümler var?
Hocam peki nasıl öğrendiniz tam olarak? Teste gidip kıl gibi soruları yapamadıysanız normal.

Gecmis olsun. Renk korlugun cok mu az mi? Dereceleri var onun. Benimki cok az fakat polis olmama engel oluyor her zaman.

Bu tarz meslekler, bölümler çok kritiktir. En ufak sağlık problemi bile engeldir, özellikle görmek ile ilgili bir şeyse çok daha kritik oluyor.

Engeldir, olamazsınız.

Fakat, meslekte renk körlüğüne bağlı olmayan birçok görev vardır. Belirli testlere girerek, kabul edilip edilmeyeceğinize bakmanızı öneririm yine de.

Şansınızı deneyin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı