RePack Unarc.dll ve ISDone.dll sorunu

ahmet payza

Hectopat
Daha fazla  
Herkese Merhaba.

Oyunları torrent olarak indirip harici belleğe oradan da masaüstü PC'ye yüklerken sorun yaşıyordum.
Hali hazırda setup dosyasını indirdiğim bilgisayarda kurmaya çalışırsam sorun yok ama harici belleğe yükleyip de evdeki masaüstü PC'ye yüklemeye çalışınca decompression fail corrupted data benzeri hatalar alıyordum.
Son zamanlarda özellikle Unarc.dll ve ISDone.dll hatalarını yüksek oranda sıkıştırılmş RePack oyunların setuplarında yaşamaya başladım.

System32 ve SysWOW64 içine dll dosyalarını yükledim sonuç aynı.
Torrent'leri farklı kaynaklardan indirdim sonuç aynı.
Youtube vs. yerlerden öğrendiğim kadarıyla CMD ekranını yönetici olarak açıp regsvr32 ile ilgili işlemleri yaptım, yine sonuç değişmedi.
Harici diskte sorun olabilir dosyayı harici diske atarken orijinal dosya bozuluyor olabilir diye düşünüp farklı diskler ile de denedim ama sorun HDD kaynaklı değil.

Yabancı bir forumda benzer bir sorunu yaşayan arkadaşın da benim gibi uzun saatler harcayarak sorununa çözüm ararken aslında sorunun yazılımsal değil donanımsal olduğunu anladığını ve RAM'den kaynaklandığı bilgisine ulaştım.

Ben de Memtest86 ile evdeki bilgisayarımın RAM'lerini test ettim.
2 adet 4GB Toplamda 8GB DDR 1600 MHz Corsair RAM mevcut.
Birini söküp sadece tek RAM takılı iken 6 saate yakın test ettim sonra diğerini taktım yine bir 6 saat civarı test sonrasında toplamda 12 saate yakın süren bir sancılı test süreci sonrasında hiç bir RAM hatası bulamadım.

Sorun acaba ne olabilir derken sizin sitenizde tozlanmanın statik elektriğe ve dolayısı ile bellek hatalarına sebep olabileceğini okudum.
RAM sorunlarının dosyaları bozabileceğini düşününce mantıklı geldi ve kasayı iyice temizledim.

Dip Not: Boşu boşuna HDD'yi yedekleyip format atmakla ve yeni sistem kurmakla uğraştım sorun yazılımsal değil.
Sizce başka neden kaynaklı olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Furkan bey, benim derdim oyun kurmak değil bilgisayardaki sorunu çözmek
Oyun kurulumu gibi yüksek oranda sıkıştırılmış dosyalarda sorun kendini belli ediyor o yüzden onu örnek veriyorum

Recep bey, Memtest 86 ile ramleri test ettim
Harddisk sentinentel pro ile de sabitdiski ve diğer taşınabilir hdd'leri test ettim
herhangi bir soruna rastlamadım

Ancak örnek vermem gerekirse aynı oyunun kurulumu farklı bir bilgisayarda çalışırken evdeki bilgisayarda Isdone ve Unarc.dll gibi dosya adları ile decompression error hatası veriyor

setup internetten indirme esnasında yaşanan kesintilerden dolayı bozulmuş olsa farklı bilgisayarda sorunsuzca kurmazdı (Deneme yaptığım diğer bilgisayar da benim PC'deki gibi Win7 64bit SP1 kurulu ve hatta RAM hariç daha düşük donanım konfigürasyonuna sahip bende 8gb ram var o bilgisayarda 24gb her iki bilgisayarda da AMD chipsetli HD 6800 serisi ekran kartı ve i7 işlemci var)

Yardım, görüş ve önerilerinizi bekliyorum

Yazılımsal bir hata olsa güncel driverlar vs. yüklü temiz bir format sonrasında yeni windows kurulumu da yapıldı
Donanım hatasını da RAM ve HDD testlerinde bulamadım...

Windowsun bellek tanımlama aracı ile de RAM'leri test ettim sonuç aynı sorun gözükmüyor
Bir de defragment yaptım belki faydası olur diye ama farketmedi
Sabit disk ve Harici disklerde NTFS dosya sistemine sahip Flash bellekte de durum aynı o da NTFS
yani FAT32 yada EXFAT mevcut değil
şimdilik verebileceğim detay bilgiler bunlar
Değerli zamanınız için teşekkür eder yanıtınızı beklerim
Saygılar

Furkan bey, benim derdim oyun kurmak değil bilgisayardaki sorunu çözmek.
Oyun kurulumu gibi yüksek oranda sıkıştırılmış dosyalarda sorun kendini belli ediyor o yüzden onu örnek veriyorum.

Recep bey, Memtest 86 ile RAM'leri test ettim.
Harddisk sentinentel Pro ile de sabitdiski ve diğer taşınabilir HDD'leri test ettim.
Herhangi bir soruna rastlamadım.

Ancak örnek vermem gerekirse aynı oyunun kurulumu farklı bir bilgisayarda çalışırken evdeki bilgisayarda ısdone ve Unarc.dll gibi dosya adları ile decompression error hatası veriyor.

Setup internetten indirme esnasında yaşanan kesintilerden dolayı bozulmuş olsa farklı bilgisayarda sorunsuzca kurmazdı (deneme yaptığım diğer bilgisayar da benim PC'deki gibi Windows 7 64 Bit SP1 kurulu ve hatta RAM hariç daha düşük donanım konfigürasyonuna sahip bende 8 GB RAM var o bilgisayarda 24 GB her iki bilgisayarda da AMD chipsetli HD 6800 serisi ekran kartı ve i7 işlemci var)

Yardım, görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Yazılımsal bir hata olsa güncel driverlar vs. yüklü temiz bir format sonrasında yeni Windows kurulumu da yapıldı.
Donanım hatasını da RAM ve HDD testlerinde bulamadım...

Windows'un bellek tanımlama aracı ile de RAM'leri test ettim sonuç aynı sorun gözükmüyor.
Bir de defragment yaptım belki faydası olur diye ama fark etmedi.
Sabit disk ve harici disklerde NTFS dosya sistemine sahip flash bellekte de durum aynı o da NTFS.
Yani FAT32 ya da exFAT mevcut değil.
Şimdilik verebileceğim detay bilgiler bunlar.
Değerli zamanınız için teşekkür eder yanıtınızı beklerim.
Saygılar.

Soruna bir çözüm bulabildin mi? Aynı durum bende de mevcut. HDD'ye setup dosyasını indiriyorum ve SSD'ye yüklemeye çalışıyorum hata alıyorum. Yüksek boyutlu dosyalarda bu sıkıntı oluyor. Burada sadece konuşulması gereken şey oyunun korsan veya orijinal olması değil. Evet korsan sıkıntı çıkarabiliyor buna katılıyorum ama burada ki olay HDD'ye depolama yapıp SSD'ye oyunu kuramamak. Oyunun Setup'ı SSD'deyken rahatlıkla kurabiliyorsun. Hem SSD'ye hem HDD'ye. Bu oyunun korsan olmasından kaynaklı değil diye düşünüyorum yoksa hiç kurulmazdı. Ortada bir sorun var. Senin istediğin bu sorunun çözümünü bulabilmek. Ben sana kendi çözümümü söyleyeyim. Bende korsan oyun yükleyeceğim zaman(herkes illaki korsan oyun indirmiştir) HDD'ye indiriyorum ve SSD'ye kurulum yapamıyorum çünkü böylesine boyutlarda SSD'de alan sıkıntısı oluyor. Çünkü korsan oyunun setup dosya boyutu ve yükleme boyutu sistemde fazlasıyla alan kaplıyor. Böyle bir durumda da çözüm daha yüksek kapasitede SSD almak. Sende dahili diske depolama yapmak yerine daha yüksek kapasitede SSD alırsan hem depolamanı rahatça yaparsın hem de orijinal veya korsan istediğini indirip sorun yaşamadan kurabilirsin. Sonuca gelirsem senin sorununla benim sorunum aynı ve gerçek şu ki korsan oyun yüzünden bu durumlarla karşılaşıyoruz her ne kadar bunları söylemiş olsam da.

Geri
Yukarı