Resident Evil 2 remake oynanır mı?

Kesinlikle oynanması gereken bir oyun vuruş hissi, Fizik'ler, animasyonlar, bulmacalar, gerginlik bunlar muazzam.
Sorunları ise oyun pek germiyor. Mr. X sadece 1-2 tane mekanda var ve çok sonra geliyor.
2.nd gereksiz aynı şeyleri yapıyorsun ve aynı mekanlar var.
Hikayesi 98 kafasında. Karakter ilişkileri kötü olsa da seni içinde tutuyor zaten hikayesi içi oynanacak bir oyun değil oynanışı sağlam olan bir oyundur kendisi.

Bu soruyu duymamış olayım. Atmosferi, arkadan gelen sesler, ölmek bilmeyen düşmanlar, merak ve keşfetme hissi ile bu remake bir başyapıt. Oyunda jumpscare vs gibi ucuz numaralar yok. Oyun seni korkutmak yerine geriyor. Zaten Resident Evil serisinin olayı da bu.

Oyunda bana saçma gelen normal bir zombi için 3 yada 4 el kafadan atış yapıyorum anca ölüyor, bu durum zombi mantığına uymamış. Normalde beyin yok edilince zombilerin ölmesi lazım. Bu bakımdan The Walking Dead dizisi güzel iş çıkarmış.

Oyunda bana saçma gelen normal bir zombi için 3 yada 4 el kafadan atış yapıyorum anca ölüyor, bu durum zombi mantığına uymamış. Normalde beyin yok edilince zombilerin ölmesi lazım. Bu bakımdan The Walking Dead dizisi güzel iş çıkarmış.
Resident Evil serisinde hiç bir canlı kolay öldürülemez zaten. Onlar tam olarak zombi diye geçmiyorlar aksine sadece enfekte olmuş ve güçlenmiş insanlar. Farkındaysanız zaten sadece zombiler ile savaşmıyorsunuz.

Mutlaka oynanır hocam. Extra modlarıyla da zaman geçirebilirsin. Ben oyunu akşam 22.00'dan sonra oynuyordum. Gece olmadan kesinlikle oynamanı tavsiye etmiyorum. Öyle deli gibi korkma yok ama gerginlik bakımından gece saatleri hafif loş ışıkta oynayabilirsin. Kulaklık tehlikeli olabilir :) ses sistemi ile MR X'in ayak sesleri gerçekten geriyor insanı. İndirime girdiğinde tavsiye ederim.
Bende var oynayacağım kulaklikla oynamamam lazim degilmi bide hiç korku oyunu oynamadim çok korkak olduğum için o yuzden kulaklilka oynasam sıkıntı olur değil mi

Peki Mr. X hakkında ne soyleyebilirsin spoiler vermeden bildiğim kadarıyla ölmüyor sadece kacacagimmi bir de ne zaman çıktığını nereden anlayacağım ve nasıl kacacagim

RE2 Remake'i oynamadım ama 3.oyunun Remake'ini oynadım. Orada da vardı ve kaçıyorsunuz oyun o an size o gerilimi yaşatıyor gibi düşünün. Nereden çıkacağı pek belli olmaz ani bir anda önünüzde belirebilir ve sizde kaçarsınız.

RE2 Remake'i oynamadım ama 3.oyunun Remake'ini oynadım. Orada da vardı ve kaçıyorsunuz oyun o an size o gerilimi yaşatıyor gibi düşünün. Nereden çıkacağı pek belli olmaz ani bir anda önünüzde belirebilir ve sizde kaçarsınız.
Anladım yani nereye kacacagimi artık o anda dusunuyorum degilmi hadi inşallah oynayacağım belki başlangıç olur benim için

Yeni konular

Geri
Yukarı