Resim ile uğraşan kişi için sosyal medya önemli midir?

Halilcan

Hectopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar ben resimle uğraşıyorum ara sıra sipariş resimler çiziyorum. Daha çok para kazanmam için sosyal medyanın ne gibi önemi olabilir acaba? Bir instagram hesabim var ama öyle çok ilgilenmiyorum üzerinde daha fazla mi duramaliyim? Çizdiğim bazı resimler:
1490493923965.jpg
1490493933677.jpg
1490493940526.jpg
1490493947489.jpg
1490493954665.jpg
1490493964064.jpg
1490493973705.jpg
1490493984251.jpg
1490493995223.jpg
1490494005635.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Tanınmak için Youtube üzerinden yürüyebilirsin. Bu tür çizimler üreten fazla Youtube kanalı yok. Bende hobi amaçlı çizimle uğraşıyorum fakat sen daha üst seviyesin benden resimlerin çok başarılı. Tebrik ederim. Dediğim gibi Youtube kanalı açmayı düşünebilirsin. Benim vardı zamanında iyi abone toplamıştım (13 bin civarı) sonra kanalımı sildim. Ama baya tanınmıştım. :) Bu yeteneğini mesleğe çevirmek istiyorsan rehber öğretmenlerin ile konuş. Geleceğe yönelik düşün. :)

Tabi önemlidir. Yaratıcı bir isim ve sunuş ile istediğiniz platformda yükseliş yakalayabilirsiniz. Bu da sizin popüleritenizi artıracaktır. Günümüzdeki müzik gruplarına, cover yapan insanlara baktığımızda hep sosyal medyadaki bir iki olaydan meşhur olmuşlardır.

Benim çizim yapan arkadaşım var kendisi facebook üzerinden kendi profilinde paylaşıyor. Ara sıra da instagram hesabından paylaşım yapıyor. Çizdiğin zaman odanda bırakma o eseri, paylaş. Böylece yavaş yavaş hem arkadaşların bilir çizdiğini hemde arkadaşlarının arkadaşları. Böyle böyle yayınlarsın eserlerini. Yardım almak istiyorsan öğretmenlerin ile de konuş bu konuyu. Sana referans olabilir, yardımları dokunabilir.

Teşekkürler arkadaşlar gerçekten yardımcı oldunuz. Eğer isterseniz sizde takip edebilirsiniz beni İnstagram üzerinden.@gameingart olarak aratırsanız çıkar. Tekrardan teşekkürler.

Tanınmak için Youtube üzerinden yürüyebilirsin. Bu tür çizimler üreten fazla Youtube kanalı yok. Bende hobi amaçlı çizimle uğraşıyorum fakat sen daha üst seviyesin benden resimlerin çok başarılı. Tebrik ederim. Dediğim gibi Youtube kanalı açmayı düşünebilirsin. Benim vardı zamanında iyi abone toplamıştım (13 bin civarı) sonra kanalımı sildim. Ama baya tanınmıştım. :) Bu yeteneğini mesleğe çevirmek istiyorsan rehber öğretmenlerin ile konuş. Geleceğe yönelik düşün. :)
Ne demek hocam sizde yeni başlayan birine göre gayet iyisiniz. Geç cevap veriyorum kusurabakmayın.

Sosyal medyada çok iyi reklam verebilirsin özellikle youtube'da bir kanal açıp çizimlerin sabit bir kameradan hızlandırılmış çiziliş videoları çekebilirsin mesela, buna ingilizce Time lapse deniyor ve çoğu kategoride bayağı güzel görüntüler çıkıyor ortaya...
Birkaç örnek vereyim;
Bulutların hareketini hızlandıranı, sulu boya ile profesyonel resim yapanı (bu senin için önerdiğim kategori oluyor),
Arabasının önüne kamera koyup Astanbul Ankara arası araba kullanıp 9 dakikalık time lapse videosu yükleyeni bile gördüm yani olasılıklar sınırsız gibi bir şey...
:)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı