Resmi Gazete'de yayımlandı: Artık 1 yıl boyunca sinyal alınamayan telefonların IMEI kaydi silinecek

Bu kanun her sene yeniden çıkratılıyor galiba hiç işe yaradığını da görmedim 🤠

Merak ettiğimden soruyorum; bu işin yararı mı daha fazla yoksa zararı mı? Sanki bana zararı daha fazlaymış gibi geliyor, söylenmeden önce bir değerlendirme yapmak gerek.

Hocam devletin böyle bir izni yok Avrupa Birliği mahkemesine başvurursanız ötürürsünüz hepsini, devlet şahsın kişisel telefonunu sırf sinyal vermiyor diye kapatamaz.

Bu kanun her sene yeniden çıkratılıyor galiba hiç işe yaradığını da görmedim 🤠

Hocam devletin böyle bir izni yok Avrupa Birliği mahkemesine başvurursanız ötürürsünüz hepsini devlet şahsın kişisel telefonunu sırf sinyal vermiyor diye kapatamaz.

İnanın tam tahmin ettiğim gibiymiş ama kesin olarak bilgilenmek istedim bu konuda bilgili birisinden, sağ olun hocam. Devletin veya hükümetin her şeye el atmasına aşırı şekilde karşıyım bu da onlardan birisi.

Yaptıkları tamamen saçmalık ve rezillik. Parasını verip ödediğin bir telefondan sinyal çıkmazsa onu çöp ediyorlar. Aşırı mantıksız, tamamen safsata yapıyorlar. Ama buna Türkiye'den yine kimse ses çıkarmayacak ey Allah'ım.

İnanın tam tahmin ettiğim gibiymiş ama kesin olarak bilgilenmek istedim bu konuda bilgili birisinden, sağ olun hocam. Devletin veya hükümetin her şeye el atmasına aşırı şekilde karşıyım bu da onlardan birisi.

Yaptıkları tamamen saçmalık ve rezillik. Parasını verip ödediğin bir telefondan sinyal çıkmazsa onu çöp ediyorlar. Aşırı mantıksız, tamamen safsata yapıyorlar. Ama buna Türkiye'den yine kimse ses çıkarmayacak ey Allah'ım.

Muz Cumhuriyetinden ne bekliyorsunuz ki?

Merak ettiğimden soruyorum; bu işin yararı mı daha fazla yoksa zararı mı? Sanki bana zararı daha fazlaymış gibi geliyor, söylenmeden önce bir değerlendirme yapmak gerek.

Her yer telefon çöplüğüne dönecek, başka olay yok. Artık eski J7 vardi onu kullanayım devri bitti.

Ne olacak şimdi? Herkes 20.000TL mı verecek? Yok öyle dünya. Herkes şimdi ucuz telefon alıp IMEI'sini yeni telefonuna yaptıracak. Çok yazık.

Muz Cumhuriyetinden ne bekliyorsunuz ki?

Bir yığın goril beklerim Muz Cumhuriyetinde 🤠

Her yer telefon çöplüğüne dönecek, başka olay yok. Artık eski J7 vardi onu kullanayım devri bitti.

Artı olarak yedekte duran telefonu da alayım kullanayım devri de bitti. Ah ah yaptıkları hiçbir iş doğru dürüst değil, yaptıklarını da berbat yapıyorlar. Keşke bu halk akıllansa.

Hocam dediğim gibi aynı haber 2022 de yine yapıldı değişen bir şey olmadı ki şöyle bir olayda var hükümete ters bu kadar insan varken bu kanunu hayata geçirebileceklerini sanmıyorum Avrupa mahkemesine şikayette bulunulursa ağır tazminatlar ödemeleri gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı