Resmi Gazete'de yayımlandı: Artık 1 yıl boyunca sinyal alınamayan telefonların IMEI kaydi silinecek

Bir yığın goril beklerim muz cumhuriyetinde 🤠

Artı olarak yedekte duran telefonu da alayım kullanayım devri de bitti. Ah ah yaptıkları hiçbir iş doğru dürüst değil, yaptıklarını da berbat yapıyorlar. Keşke bu halk akıllansa.

Hala var IMEI'si açık 3 tane yedek telefon. Onların hepsi kapanacak. Telefon bozulsa ayvayı yedik.

Hala var IMEI'si açık 3 tane yedek telefon. Onların hepsi kapanacak. Telefon bozulsa ayvayı yedik.

Hocam dediğim gibi aynı haber 2022 de yine yapıldı değişen bir şey olmadı ki şöyle bir olayda var hükümete ters bu kadar insan varken bu kanunu hayata geçirebileceklerini sanmıyorum Avrupa mahkemesine şikayette bulunulursa ağır tazminatlar ödemeleri gerekir.

Umarım dedikleri şeyi yapamazlar da bari bu kısmı rahat bıraksınlar 😀. Her geçen gün çöken sistemlerini düzeltsinler önce ondan sonra zaman yeterse buralara el atarlar. (Sistemi düzeltmeleri bir ömür süreceğinden vakitleri yetmeyecek.)

Şimdi sinyal almaları için Sim kart veya internete bağlanması gerekiyor değil mi? Arada bir açıp kullansak olur gibi ama çok kötü. Mesela benim annemin eski telefonunun bataryasında ve şarj girişinde sıkıntı var. Telefonun şarjı bitse şarj etmek çok zor. İçinde de bir ton eski fotoğraf ve dosyalar var. Hadi onları PC'ye attım ama telefonun kendisi bile çok nostaljik. Sırf sinyal gelmiyor diye telefonu kapatmak çok saçma olur.

Geçen sene de böyle konular açılmış. Demek ki her sene mevzu bu ama bir türlü yapmadılar.

Hayiiir dolapta duran A6+ gg.
Bunlar da para almak için 40 takla atiyor.

Devlet kimsenin kullanımına karışamaz, ben ister o telefonu 5 yıl kullanmam. Herkesin neredeyse kenarda kıyı da yedek telefonu vardır. Bende bir S7 Edge vardı gidecek artık. Ekonomiyi düzeltmeye çalışırken batırıyorlar.

Şimdi sinyal almaları için SIM kart veya internete bağlanması gerekiyor değil mi? Arada bir açıp kullansak olur gibi ama çok kötü. Mesela benim annemin eski telefonunun bataryasında ve şarj girişinde sıkıntı var. Telefonun şarjı bitse şarj etmek çok zor. İçinde de bir ton eski fotoğraf ve dosyalar var. Hadi onları PC'ye attım ama telefonun kendisi bile çok nostaljik. Sırf sinyal gelmiyor diye telefonu kapatmak çok saçma olur.

Geçen sene de böyle konular açılmış. Demek ki her sene mevzu bu ama bir türlü yapmadılar.

Telefonu kullanabiliyorsunuz, sadece hat kullanamazsın. Resmi Gazete'de yayımlandı maalesef bu sefer gercek oldu.

Şimdi sinyal almaları için Sim kart veya internete bağlanması gerekiyor değil mi? Arada bir açıp kullansak olur gibi ama çok kötü. Mesela benim annemin eski telefonunun bataryasında ve şarj girişinde sıkıntı var. Telefonun şarjı bitse şarj etmek çok zor. İçinde de bir ton eski fotoğraf ve dosyalar var. Hadi onları PC'ye attım ama telefonun kendisi bile çok nostaljik. Sırf sinyal gelmiyor diye telefonu kapatmak çok saçma olur.

Telefonu kullabileceksin ama hat takamayacaksın, konuda bahsedilen problem bu.

Benim de bozuk cihazım var kenarda duran, sırf bozuk olduğu için kullanmıyorum diye telefona işim düştüğünde çöp olacaksa olmaz olsun böyle iş.

Devlet için yararlı IMEI açma parası vermek zorunda kalacaksın.

O zaman hiçbir anlamı yok dediğim gibi, elin masasında duran telefonuna kimse karışamaz. Kimse IMEI açtırmak için 20k veremez, vermez.

Muhtemelen eski IMEI'leri telefona attırıp attırıp kullanacaklar bu sıkıntıyla karşılaşan insanlar ki onlara da hak veririm.

IMEI kaydı yaptırılmasının ve bunun için bir ücret ödenmesinin gerekmesi tam bir saçmalıkken bir de kullanılmayan eski cihazların kara listeye alınması ortaya çıktı. Android cihazlardaki IMEI değişimini ve dolayısıyla vergi ödememeye çalışan kişileri önlemeye çalışıyor gibi duruyorlar. Her yerden vergi almaya çalışmak yerine biraz da sorunlara çözüm bulsalar keşke.

Yeni konular

Geri
Yukarı