Resmi Gazete'de yayımlandı | Taahhüt edilen internet hızı sağlanmazsa cezasız fesih yapılabilecek

Onun belli bir limiti vardı yanlış hatırlamıyorsam. Yani 20 mbps internetim var 18 görüyorum hop fesih diye bir şey olacağını zannetmiyorum. Vaadettikleri hızın belli bir oranı kadar esneklik vardı.

Olması gereken buydu :).

Hocam nasıl evet? 12 alırsın panodan gelesiye kadar illaki kayıp olur. 75 derler 20 30 alırsın o zaman bir yolu bulunur ama bir şey diyeyim mi firmalar bunun da bir açığını bulurlar. Yok şu kadar kayıp yok bu kadar kayıp yine çıkamazsınız o taahhütten.

Edit: Zaten firmalar 30Mpbs'ye kadar diyor yine işin içinden sıyrılıyorlar.

Keşke doğru düzgün yasa olsa da arkasında dursalar tüketicinin. Fesih için dava açarsın ''E modeminiz desteklemiyor, biz size 5 megabit sattık ama hattınız 1'miş bunu size söyledik kabul ettiniz kullanıcı sözleşmesinde yazıyor, vs.'' diyip yine mağdur ederler.

Suçu müşteriye atarlar biz veriyoruz ama müşteri ühühühüh diyerekten. Etrafından dolaşmazlar umarım.

Büyük ihtimalle de öyle olacak biz hızı veriyoruz ama müşterinin kablosu eski yok ana hatta evi uzak yok gözünün üstünde kaşı var gibi binlerce bahane bulucaklar yine kendi istedikleri gibi yapacaklar sonuç olarak. Hayırlısı umarım bizim dediğimizin tersi çıkarda bir nebze olsun bizim adımıza bir iyi haber olur.

50Mbps internetim var fakat her site farklı sonuç gösteriyor.
Not: Wi-Fi'den bağlanıyorum.
İptal ettirmem için makul bir gerekçe mi şimdi bu, yoksa normal mi bu değerler?

FireShot Capture 002 - Türk Telekom Hız Testi, İnternet Hız Testi - TTnet_ - hiztesti.turktele...png

FireShot Capture 003 - İnternet Hız Testi - Fast.com - fast.com.png

InkedFireShot Capture 004 - Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test - www.speedte...jpg

'E kadar eki varsa sözleşmenizde edemezsiniz, metro veya simetrik internet kullanmıyorsanız hiçbir ISS firmasında bireysel sözleşmede tam 24 tam 32 tam 100 gibi ibare bulunmaz. 32 Mbps'ye kadar 50 Mbps'ye kadar diye belirtilir, bu da iptal ya da cayma hakkını elinizden alır.

Sözleşmeyi nereden görebiliriz?

Suçu müşteriye atarlar biz veriyoruz ama müşteri ühühühüh diyerekten. Etrafından dolaşmazlar umarım.

Öyle yapacaklar zaten, Türkiye'de yaşıyorsun :D
Neymiş; Türk Telekom hattım var diye mobil veri açmadığım halde aşmışım interneti, 15TL eklenmiş faturaya :D

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı