RGB DDR4 RAM önerisi

Bütçe
550
Peki crucial sport bellekler iyi midir? Muadillerine göre uygun buldum biraz.
Belleklerin performansları genel olarak aynı görünüyor youtube videolarında.
Süs değil o ihtiyaç, gerekli şeyleri elinin altında kullanmak için tutmak akıllıca bence. Bilgisayar başında sürekli bir şeyler içiliyor.
Süs de olabilir gerçi, her halükarda güzel.
Sodayı aldığı yerde de olabilir ya da çekmece ya da üstünde. O cama elimi bile sürmeye kıyamam.
illaki 3000 mhz düşünüyorsan corsair vengeance al derim cl değeri 15 dir bilgine
Evet 15-17-17-35 imiş.
Kaynak; VENGEANCE® RGB PRO 16GB (2 x 8GB) DDR4 DRAM 3000MHz C15 Memory Kit — White
Cl15 ile 16 arasında ne kadar fark olabilir ki...

Kasayı soda açıcağı ile süslemiyeceksek RBG almanın ne anlamı var :) .
Kardeşim benim süslemek değil aslında ya 😂 orda kalmış çok soda içtiğim için gözüme batan birşeyde değil alışkın birmanzara bana,ancak süslemek için değil amaç aslında unutulmuş göze batmamış birşey :)
Belleklerin performansları genel olarak aynı görünüyor youtube videolarında.

Sodayı aldığı yerde de olabilir ya da çekmece ya da üstünde. O cama elimi bile sürmeye kıyamam.

Cama da yapıştırmadım mıknatıslı açacak.Camı söküyorum arada,kablo gizleme standı orası demir kısım yani. :)

Son düzenleme:
@temmuzz Ev kullanıcısı için önümüzde ki 5 sene kadar gereksiz olacak bence :) .
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Görünce aklıma geldi bu muhabbet, paylaşmak istedim.

@temmuzz 😂 Teknoloji gelişti. Ona bakarsak eskiden bilgisayarlar ve telefonlar oldukça hantal aletlerdi. Yeni teknoloji ile kullanılan bileşene daha çok hücre vesaire konuyor. Ben düşünüyorum ki, önümüzde ki 4-5 sene kadar 16GB RAM ev kullanıcısı için rahatlıkla yeterli olacaktır. 2010 yılından sonra 4GB RAM yeterli görülüyordu. Yanlış olmazsa GTA 5 çıktıktan sonra 8GB RAM trendi başladı. Yıl en fazla 2013-14'tü. Aradan 3-4 sene sonra 8GB RAM tamamen standart hale geldi. Şuan yavaş yavaş 16GB önerilmeye başlandı. Elbette 32GB'ın zamanı gelecek fakat bu önümüzdeki 4-5 senede olacak :) . Zaman akıyor...

Türkiye açısından haklısınız, çünkü her şeyin dış güçler tarafından yapıldığına inanıyoruz. Doları da onlar uçurduğu için, 7000 TL civarına alınabilecek bir bilgisayarın özellikleri 32gb RAM içeriyor. Biz Türkiye'deki gibi bir akış olduğunu sanıyoruz dünyada. 8-16 gb RAM'li sistemleri burada 8000 Lira'ya satıyorlar. Dünya'da öyle değil ama retail sitelerine bakınca görülüyor. Amazon, bestbuy newegg gibi. O yüzden diyorum o kadar uzun zamana yaymayın diye.
Yeter bir ölçü birimi değil ya bir de, yeterli diye bir kavramımız da var.

Malesef yaşadığım ülkeye göre yorum yapıyorum. Haklısınız. Yurt dışında 2000-3000 dolara bizim ülkemizde bilgisayar kullancılarının %2-3'nün sahip olduğu sistemleri topluyorlar :) .

Misal.
Bunları alanlar da ev kullanıcıları bu arada ya da ofis.
Herhalde oralarda da birileri ev kullanıcısı için 32 yeter falan diyordur. 😀 Zaman akarken.

1000 dolar ya da az üstü, Bir asgari ücretin yarısı. 2300 dolar civarı olduğunu varsayarsak. 1000 TL'ye ne vardı bizde cennete götüren terlik mi 😀😛

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı