RGB mi ARGB mi?

derbeder04

Centipat
Daha fazla  
Herkese hayırlı bayramlar.

Anakartım: H610M H DDR4 (Rev. 1.1/1.3) | Motherboards | GIGABYTE

Kasam: Thermaltake Versa T25 RGB TG 550W 80+USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA

Anakartımda bir tane RGB "12v grb led_c" yazan yer mevcut. Kasada da 3 tane RGB fan mevcut. ARGB de olabilir farkı tam çözemedim. Kasadaki bu fanların ışıklarını kontrol etmek için kontrolcüyü reset tuşuna bağlamışlar. Reset tuşuna basarak renkler arasında geçiş yapabiliyorum değişik efektler çıkıyor veya tamamen kapatabiliyorum ışıklandırmayı. Buraya kadar tamam ama ben Bu soğutucuyu almak istiyorum. Burada RGB ve ARGB olarak iki versiyon var. Hangisini almalıyım? Bunlardan hangisini alırsam bu kontrolcü ile kontrol edebilirim? Aslında bilenler için basit ama bilmeyenler için çok karışık bir konu.

ARGB modelini alirsaniz fani kontrolcuye baglayarak kontrol edebilirsiniz.
Cevabınız için teşekkür ederim. Kontrolcününde resmini atayım nereye takmam gerekecek? 2 tane tek boş yer var oralaramı takılıyor?

Dosya Ekleri

• 20230629_194427.jpg
    20230629_194427.jpg
    187,6 KB · Görüntüleme: 27
Cevabınız için teşekkür ederim. Kontrolcününde resmini atayım nereye takmam gerekecek? 2 tane tek boş yer var oralaramı takılıyor?

Hayir. 3 pin ARGB portu olmasi lazim kontrolcude, bu kontrolcunun turu farkliymis. ARGB kontrolu icin SE 214 XT'nin fani bu kontrolcuye baglanmaz.

Sizin kasadaki fanlar ARGB degil RGB. O yuzden kontrolcudeki portlar 4 pin.

Aradaki fark da bu.

RGB fanlarla da rainbow efekti yapilabilir, verdiginiz bilgi yanlis. RGB kafasina gore yanar ama ARGB kontrol edilebilir aydinlatma demek. RGB fanlardaki rainbow efektini her led icin adresleyemezsiniz.

Benimki ARGB o zaman. Aynı anda bir çok renk verebiliyor.
Argb kontrol edilebilen, adreslenebilen demek. 214xt'de argb pin ve 4 pin girişi vardır. bunların ikisini de anakarta takarak, anakart uygulamasından kontrol edebilirsiniz.

Kasanızın kontrolcüsü o fanlar ile uyumlu farklı bir fan takamazsınız ve bu kasada sadece kendi renkleri ve modları mevcut reset tuşu üzerinden.

Argb kontrol edilebilen demek. 214xt'de argb pin ve 4 pin girişi vardır. bunların ikisini de anakarta takarak, anakart uygulamasından kontrol edebilirsiniz.

Kasanızın kontrolcüsü o fanlar ile uyumlu farklı bir fan takamazsınız ve bu kasada sadece kendi renkleri ve modları mevcut reset tuşu üzerinden.

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Bu durumda CPU fan ve kasa fanları senkron içinde olmayacak anladığım kadarıyla? Yanlışmıyım?

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Bu durumda CPU fan ve kasa fanları senkron içinde olmayacak anladığım kadarıyla? Yanlışmıyım?
Evet kasadaki fanlarınızda kalp atış var ama yine de süre anlamında tutmaz ve senkron çalışmaz sadece tek renklerde uyumlu olur. Rica ederiz..

Evet kasadaki fanlarınızda kalp atış var ama yine de süre anlamında tutmaz ve senkron çalışmaz sadece tek renklerde uyumlu olur. Rica ederiz..

Peki hocam bu soğutucunun ARGB olan versiyonunu alsam anakartımdaki yere bağlayıp kullanabiliyorum değilmi?

Dosya Ekleri

• spec.png
    spec.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 18

Yeni konular

Geri
Yukarı