RGB Pro sl RAM hangi çipi kullaniyor?

Drachen R50

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Corsair 16 GB(2x8) Vengeance RGB Pro sl 3200MHz CL16 DDR4 RAM (cMH16GX4M2Z3200C16)

Bu urunu almak istiyorum da hangi çipi kullandiğini ogrenemedim, bileniniz var mi ve OC için iyi midir?

Ne ki bu? B-Die listesine baktım bundan çıkma ihtimali yüksek gibi geldi.
Bunun B-Die finder da kaydı yok ama Sosyal'de bir konu da B-Die demişler, muallakta duruyor.
Ek olarak, 3600 MHz CL14 modeli B-die olması lazım.

Bu garanti B-die, hem daha ucuz belki trash bin B-die olabilir ama sanmam:

3600-16'lardan eskiden Samsung B-Die çıkıyordu. Artık yerini Micron E-Die'a bıraktı. D9VPP veya D9WFL geliyor genelde.

OC yapmayacaksanız, Corsair ekosistemi dizecekseniz alabilirsiniz. Şu ana kadar yüzlerce kişiye OC yaptım ve içlerinden 3 tanesinin RAM'i bozuldu, 3'ü de Corsair Vengeance 3200-16 Hynix CJR çipli olandı. Bu kadar tesadüf olamaz diyerekten Corsair RAM'lere OC tavsiyesi vermeyi bıraktım.
Bunun B-Die finder da kaydı yok ama Sosyal'de bir konu da B-Die demişler, muallakta duruyor.
Ek olarak, 3600 MHz CL14 modeli B-die olması lazım.

Bu garanti B-die, hem daha ucuz belki trash bin B-die olabilir ama sanmam:

B-Die Finder, güncel bir site değil.

B-Die Finder, güncel bir site değil.
Doğrudur, referans olarak önerebileceğiniz başka bir kaynak var mıdır?

Ek olarak, şu konumda da belirttiğiniz üzere B-die değil fakat tahmini olarak overclock potansiyeli nedir sizce?

3 tanesinin RAM'i bozuldu, 3'ü de Corsair Vengeance 3200-16 Hynix CJR çipli olandı.

Birisi de benimkiydi. 😄 Corsair'in kontrolcüsü sakat olmalı senin de dediğin gibi yoksa CJR'da kronik bir sorun bulunmuyor aradığım kadarıyla. Bir de şu konudaki arkadaş sana yazıyordu.

G Skill'in 3600 CL14 olan remini 4400 cl18 18 18 38 değerlerinde oc edebilmiştim. Buluta bakayım belki foto varsa atarım.
G Skill'in 3600 CL14 olan remini 4400 cl18 18 18 38 değerlerinde oc edebilmiştim. Buluta bakayım belki foto varsa atarım.
Bulamadım, ama 1.42 Volt verdiğimi hatırlıyorum.

CJR'da kronik bir sorun bulunmuyor aradığım kadarıyla.
Yok. Micron E-Die'dan sonraki en iyi OC olan çiplerden bir tanesi.

Doğrudur, referans olarak önerebileceğiniz başka bir kaynak var mıdır?
Hardwareluxx Forum.
Ek olarak, şu konumda da belirttiğiniz üzere B-die değil fakat tahmini olarak overclock potansiyeli nedir sizce?
Bakayım.

Geri
Yukarı