RGB RAM önerisi

@SIRINDOSCARF

Hah kıvırmaya başlamışsın sonunda. Dansöze para vermeye gerek kalmadı. RAM'lerden 900'lük olanlar 3200 CL16 diğeri 2666. Bir de kendini zeki sanıyor dansöz, linkte MHz yazmıyor :)

İkinci yalan 4 5 FPS fark olduğu, 168-170 gördüm 142-143 vs hadi yüzde hesabına vurup diyelim ki %1 fark olsun.

Alttaki hesaplama paso yanlış 2666 MHz 500 GB RAM de alsan görürsün 2x4 8 GB 3200 MHz ile öyle bir tokatlarım ki aklın hayalin durur. Hesapta hileler yapmaya çalışan tipleri sevmem.

4 slotlu anakart değil A520 ki olsa bile 16 GB RAM'in yetmediği APU'ların kullanıldığı kaç durum kaç program var gel göster. Aradaki farka ekran kartı takarım ikinci el yine daha iyi olur.

Git ötede ağla 2666 MHz RAM'inle çocuk.

"Yarın bakarım cevap yazarsanız. Artık geç oldu üniversiteye gidiyorum ben.
Ayrıca araştırdığım kadarıyla daha kendi bölümünüzü okurken bile kesin değilsiniz garanti para olsun diye okuyorum. Biraz tuhaf şeymiş.

Eczacılık fakültesi 3. sınıfım, tamamen garanti para olarak seçtim ve hala ilgimi çekmiyor, eğlenmiyorum, çalışmıyorum ve bıkkınlık-sinir yapıyor. Bunu diyen adamdan ne bekliyorum ki?"

Senin hangi üniversitede okuduğunu görsem keşke. Üniversite okuyorum bennn uyumam lazım triplerine girdiğine göre 1. sınıf falansın, git çalış abicim hevesini al sonra konuşuruz. Ad hominemci seni.

@SIRINDOSCARF

Hah kıvırmaya başlamışsın sonunda. Dansöze para vermeye gerek kalmadı. RAM'lerden 900'lük olanlar 3200 CL16 diğeri 2666. bir de kendini zeki sanıyor dansöz, linkte MHz yazmıyor :)

İkinci yalan 4 5 FPS fark olduğu, 168-170 gördüm 142-143 vs hadi yüzde hesabına vurup diyelim ki %1 fark olsun.

Alttaki hesaplama paso yanlış 2666 MHz 500 GB RAM de alsan görürsün 2x4 8 GB 3200 MHz ile öyle bir tokatlarım ki aklın hayalin durur. Hesapta hileler yapmaya çalışan tipleri sevmem.

4 slotlu anakart değil A520 ki olsa bile 16 GB RAM'in yetmediği APU'ların kullanıldığı kaç durum kaç program var gel göster. Aradaki farka ekran kartı takarım ikinci el yine daha iyi olur.

Git ötede ağla 2666 MHz RAM'inle çocuk.

"Yarın bakarım cevap yazarsanız. Artık geç oldu üniversiteye gidiyorum ben.
Ayrıca araştırdığım kadarıyla daha kendi bölümünüzü okurken bile kesin değilsiniz garanti para olsun diye okuyorum. Biraz tuhaf şeymiş.

Eczacılık fakültesi 3. sınıfım, tamamen garanti para olarak seçtim ve hala ilgimi çekmiyor, eğlenmiyorum, çalışmıyorum ve bıkkınlık-sinir yapıyor. Bunu diyen adamdan ne bekliyorum ki?"

Senin hangi üniversitede okuduğunu görsem keşke. Üniversite okuyorum bennn uyumam lazım triplerine girdiğine göre 1. sınıf falansın, git çalış abicim hevesini al sonra konuşuruz. Ad hominemci seni.

2666MHz olduğunu gözümden kaçırmışım. Ki önemli değil 2 bellek 3600 MHz CL 16 değerine 1.35v ile OC yapılabilmekte.

Ayrıca sen dansöz gibi kıvırmaya başladım o u söyleyeyim. Ben okuduğum bölümü para için değil bu mesleği sevdiğim için seçtim. Elektrik elektronik mühendisliği okumaktayım. Tamam okuduğum okul çok üst düzey değil ama en azında senin istemeden ve garanti para olsun diye okuma amacıyla okumuyorum.

Bandırma üniversitesinde okuyorum.

Triplere girmiyorum ayrıca saatin farkında isen saat 2 oldu ve hâlâ sen anlamayacağını bile bile sana laf anlatmaya çalışıyorum. O yüzden uzatma git ötede oyna başkalarını kandır.
Ayrıca 4 slot anakart olduğunu varsayıyorum diye yazmışlar senin bu şekilde vyazman bayağı komik olmuş anakartın 2 slot RAM desteklediğini yazmama rağmen.
Dediklerimi okumuyorsun bile doğru düzgün bence. Okusaydın anlardun demek istediğimi. 5600G işlemcisi güçlü bir işlemci ve her türlü programı çalıştırır.

Ben bunları bir yerimden uydurmuyorum. Bildiğim için söylüyorum. Bilgisayarların içinde büyüdüm ben. Ki ileride mesleğim bile olabilir bilgisayarlar. (elektrik elektronik mühendisliği bölümü sonuç itibarıyla bilgisayar parçaları ile uğraşabiliyor ve bunları tasarlayanlar yine elektrik elektronik mühendisleri sonuçta.

Neyse anlamıyorsun zaten artık daha fazla vakit kaybetmeyeyim sana laf anlatırken. Anlamıyorsun anlamak istemiyorsun. 1000 TL fark neden bu kadar gözüne batıyor anlamıyorum.

Gönderdiğim RAM'lerin 2'si LPX model ve 3600MHz CL16 1.35v değerinde OC destekliyor. Bir yanlış görmem sonucunda böyle söylemen yersiz.

Neyse amaan boş ver zaten adam okumuyor bile değil mi?

Son düzenleme:
@SIRINDOSCARF Evet okumuyorsun bile. Ne olduğu belirsiz bir üniversitede ustadan hallice mühendislik okuyorsun. Konuyu üniversiteye sen çektiğin için istediğim gibi gömebilirim.
"Ki önemli değil 2 bellek 3600 MHz CL 16 değerine 1.35v ile OC yapılabilmekte." Dual channel konusunda çelişkin hayırlı olsun ancak 3200'lüklerin OC performansını bilmiyorsun ve fiyat endeksini tutturmak için böyle RAM seçtiğini adım gibi biliyorum yani boş adam senin uyanıklığın anca çevrene yeter. Önemli yani, önemli değil diyemezsin.

Benim ufak idealistim, bilgisayar parçalarını elektrik elektronik mühendisleri mi yapıyor cidden? Ben daha Türkiye'den o derece eğitim almış biri görmedim, arge olarak da destek zaten verilmiyor-verilmez yani anladığın şey benim anladığımdan fazla değil.

"Ben bunları bir yerimden uydurmuyorum. Bildiğim için söylüyorum. Bilgisayarların içinde büyüdüm ben." Biz de büyüdük, 1. sınıfta öğrendiklerinle kimsenin önüne geçmiyorsun. Benim de bilgisayar bilgim çoğu merdiven altı üniversitesinde bilgisayar okuyanlar kadar vardır.

"Neyse anlamıyorsun zaten artık daha fazla vakit kaybetmeyeyim sana laf anlatırken. Anlamıyorsun anlamak istemiyorsun. 1000 TL fark neden bu kadar gözüne batıyor anlamıyorum." Aynı argümanı 64 GB RAM için sundum sustun kaldın, diyorum madem öyle ufak şeylere takılmıyoruz al 64 GB 2 bin gözüne atmasın hem 32'nin şüpheleri de kesinlikle kalmaz. Ama yok 32 fetişistisin.

"Triplere girmiyorum ayrıca saatin farkında isen saat 2 oldu ve hâlâ sen anlamayacağını bile bile sana laf anlatmaya çalışıyorum. O yüzden uzatma git ötede oyna başkalarını kandır." Seni tınlamamak için onca kişi yazıyor be, okusam utanırdım. Tartışmada veya herhangi bir konuda fikir yürütecek temelleri oturtamıyorsun boş boş profil gezip idealist havalarına bürünüyorsun, neyin kafası bu?

Hayır sen dediklerini hangi akla mantığa otutturarak söylüyorsun. Ben 16x2 olmasını şu yüzden söylüyordum. İlerisi için. Hay böyle körü körüne geleceği düşünmeden 8x2 belleği savunacağını bilseydim hiç önermezdim. Ne konuştun boş boş. Ben olanı söylerken yok ben şöyle yapıyorum yok şöyle yok böyle.

Evet olursa 32x2 bile çok iyi olur. Sonuçta DDR5 ile RAM seviyeleri üste çıkacak ve bu şekilde yüksek bellekler seçilirse en azından 8x2 ile 3 sene idare edilebilecek ise 16x2 ile 7 8 sene daha idare etme ihtimali var.

Neyse ufak idealist önce idealistliği öğren de gel. Ufak idealist isen 16x2 olunca ilerisini bile düşündüğümü görmen gerekirsi. Ama yok laf atacak 16x2 gereksiz 8x2 mükemmel bunu ön plana getirmek için elimden geleni yaparım diyorsan orası başka.

Evet bilgisayar parçalarını elektrik elektronik mühendisi tasarlamakta. İstersen git araştır bu işleri yapan kişiler hangi meslekten mezun. Ben hiç kimse bu bölümü bitirdim hadi bilgisayar üretelim diyeni görmedim açıkçası. Onlar bilgilerini bu yönde kullandığı için bilgisayar var. Mesela işlemci tasarımlarını yapan kişi hangi mühendislikte mezun bir bak istersen. Sonuçta Türkiye'de onderece eğitim alanı görmedim diyerek bir insanın kendisini ne kadar geliştirebileceğini unuttuğunu varsayıyorum. Yani anlayacağın sen boş ver takma kafanı böyle şeylere.

Neyse lafı artık daha fazla uzatmayalım bence. Ben yüksek kapasiteli Dual channel öneriyorum. Başka bir şey söylemiyorum. Sen 8gn Dual chanmel öneriyorsun başka bir şey söylüyor musun?

Artık konu uzamasın.

@SIRINDOSCARF aynen elektrik elektronikçilerin işlemci yapması. O kişilerin kendini kategoriye soktuğunu sanmıyorum o yüzden; aynen tamam. Derslerinizdeki ilkel yazılım ile bilgisayar okuyanlar kadar bilgisayar biliyorum ile aynı fikir sizdeki, İsviçre çakısı gibisiniz ama işte uzmanlık olmayan türden. 3 sene idare etse vizyonun direkt israf olur zaten. Gerçi senin gibi boş birine niye anlatıyorum ki? Kar zarar hesaplayabilsen daha farklı bir konumda olurdun.

@SIRINDOSCARF @TLoTEvil dostlarım bu kadar tartışmaya gerek yok altı üstü bir parça.

Anlatamıyorum işte yok 8x2 mükemmel 16x2 israf kullandığın süre boyunca kâr kârdır diyor. Ama 16x2 olsa yine de ilerisi için daha iyi olur hem DDR5 sisteme ihtiyaç olduğu zamana kadar DDR5 ucuzlar. Ama arkadaşa mantıklı gelmiyor muş kâr zarar hesabı yapamıyormuşum güya.

Asıl benim dediğim daha kârlı geliyor farkında değil. Senin 8 GB belleklere ihtiyacım olmadığında haliyle başkalarınında ihtiyacı olmayacak. Sonuç olarak sende bu sebepten satıyorsun. Ama anlamakta ısrar ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı