Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
36
Yer
Sakarya
RyzenMaster, Aida64, Hwinfo vb. programlarda kullandığınız donanımların modelleri sensörlerde ve ayarlarda gözüküyorsa, cihazın doğru çalışmasını istiyorsanız ya araçları kullanmayın ve kaldırın ya da ayarı varsa sensörlerden cihazın ismi yazılı tikleri gördüğünüz gibi kaldırın.

Sensörlerde; Asetek Corsair, Asus Aurora, MSİ Mystic vb. hangi cihazı kullanıyorsanız adını gördüğünüzde kaldırın.

Aida64 stability.jpg

HWiNFO64 fix.png

Bir diğer soruna neden olan ise birden fazla RGB yazılımı kullanıyorsanız, örnek:
  • EVGA PrecisionXOC
  • MSI Mistik Işık
  • Asus AuraRGB
Bunlar da cihazın doğru çalışmamasına, olay görüntüleyicide kernel power 41'e neden olacaktır. Bu yüzden hangisi sizin için önemliyse o cihazın yazılımı kalacak şekilde diğer RGB yazılımlarını kaldırın.
Çipset sürücü, BIOS, ME, Üretici yazılımı ve Windows güncellemelerini takipte kalırsanız güncellemelerle düzelip düzelmediğini görebilirsiniz.

Benim Aura sync üzerinde Lag sorunum var. Bir türlü çözemedim. Herhangi bi bir yazılım mevcut değil. AIDA64 vs gibi.

RyzenMaster, AIDA64, Hwinfo vb. programlarda kullandığınız donanımların modelleri sensörlerde ve ayarlarda gözüküyorsa, cihazın doğru çalışmasını istiyorsanız ya araçları kullanmayın ve kaldırın ya da ayarı varsa sensörlerden cihazın ismi yazılı tikleri gördüğünüz gibi kaldırın.

Sensörlerde; Asetek Corsair, ASUS Aurora, MSI Mystic vb. hangi cihazı kullanıyorsanız adını gördüğünüzde kaldırın.

Eki Görüntüle 471642

Eki Görüntüle 471646

Bir diğer soruna neden olan ise birden fazla RGB yazılımı kullanıyorsanız, örnek:
  • EVGA PrecisionXOC
  • MSI Mistik Işık
  • ASUS AuraRGB
Bunlar da cihazın doğru çalışmamasına, olay görüntüleyicide kernel Power 41'e neden olacaktır. Bu yüzden hangisi sizin için önemliyse o cihazın yazılımı kalacak şekilde diğer RGB yazılımlarını kaldırın.
Çipset sürücü, BIOS, ME, Üretici yazılımı ve Windows güncellemelerini takipte kalırsanız güncellemelerle düzelip düzelmediğini görebilirsiniz.

Corsair İCUE yazılımı bilgisayarımda yüklü ve Corsair RGB venguence Pro model RAM'lerim var. RGB Void Pro kulaklığımda varikisininde RGB'lerini yazılımımdan kontrol ediyorum sorunum şu PC'de bunlar yüklü ve ayarlı iken Corsair H100I RGB platium sıvı soğutma kurdum. Ancak fanların RGB'si çalıştığı halde USB bağlantısı ile SATA'ya bağladığımız pompa ve pompa RGB'si kesinlikle çalışmıyor. Vatan Bilgisayar başka PSU ile denediğinde çalışıtıgını söyledi penta servise gitti ürün çalışıyor dendi henüz bana dönmedi araştırmalar yaparken konunuza denk geldim. Çakışma yaparsa sizce çalışmama yapabbilir mi PC'de Aida 64'te yüklü bu arada sizce nasıl bir sorunum var. SATA'da sorun olsa diğer bileşenlerimde çalışmaz PSU bence çalışıyor yazılımsal bir sorunsa bu nasıl çözerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu bulamadım ne demek? Yukarıda yazıyor ya soruna sebep olacağı okumadın mı?
Güzel abicim neden bu kadar kızgınsın bana? Sizin kadar bilgili değilim. 10 gündür Vatan bilgisayar penta teknik servis gidip geliyorum PSU'da sorun vardır SATA'dan yapıyordur dediler çalışıyor testler yaptılar PSU'ya ama başka PSU'lar çalıştırırken benim sistemimin kurulu olduğu kasadaki PSU SATA çalıştırmıyor bende artık yazılımsal sorun arıyorum. Netice olarak icue Aida 64 ve MSI Afterburner yüklü benim sıstemımde rica ediyorum bana akıl gösterin sıvı soğutma bu gün yarın gelecek ne yapmaliyim başka PSU'da calısıp benım sıstemımde calıstırmayann bu programlar mıdır? Ona göre ürünü kabul edip alacağım. Rahatsızlık verdiğim için özür dilerim.

Daha ne anlatayım sana 3. kez yazıyorum sonra niye kızıyorsun diyorsun. Programlar kurulu diyorsun kaldırıp deneyemiyor musun, bu kadar mı zor bunun bilgiyle ne ilgisi var? Rehber yapılmış koskoca yazıyor neler yaşayacağın, nelere yol açacağı bilgim yok ne demek? Rehberi de uygulamıyorsun ne yapacağım diye soruyorsun.
Hadi rehberi uygulayıp, kaldırıp, yazılım filan sıfırlasan, format bile atsan. Hala sorun yaşıyorum desen bir şeye benzeyecek de, bir şey yapmadan sonuç almaya bakıyorsun. PSU değiştir o zaman dememi bekliyorsan boşa bekleme söyleneni yapmadan tanı koymadan ilaç istiyorsun.

Daha ne anlatayım sana 3. kez yazıyorum sonra niye kızıyorsun diyorsun. Programlar kurulu diyorsun kaldırıp deneyemiyor musun, bu kadar mı zor bunun bilgiyle ne ilgisi var? Rehber yapılmış koskoca yazıyor neler yaşayacağın, nelere yol açacağı bilgim yok ne demek? Rehberi de uygulamıyorsun ne yapacağım diye soruyorsun.
Hadi rehberi uygulayıp, kaldırıp, yazılım falan sıfırlasan, format bile atsan. Hala sorun yaşıyorum desen bir şeye benzeyecek de, bir şey yapmadan sonuç almaya bakıyorsun. PSU değiştir o zaman dememi bekliyorsan boşa bekleme söyleneni yapmadan tanı koymadan ilaç istiyorsun.
Sıvı soğutma garantide şu an bu sebeple deneme yapamadım. Geldiğinde deneyeceğim ancak garanti bana mail atmış ve PSU buzda 5 pinli SATA çıkışı olmalı demiş bana fotoğraf atıp aşağıda attığım fotoyu yollamış bende kendi SATA'larımın fotosunu çektim. Bendeki 4 kablolu turuncu yok onllardaki 5 kablolu turuncu kabloda var bununla ilgili olacağını söylüyorlar. Bilginiz var mı? PSU değişmek istemiyorum.

20191225_153842.jpg20191225_153900.jpg20191218_201924.jpg20191218_201945.jpg20191218_201937.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı