Riot Games hesabı çalındı

Daha fazla  
İyi günler, LoL oynuyordum hesabıma başka biri girdiğini söyleyen bir mesaj geldi ve beni oyundan attı. E-postamı kontrol edince hesabımın çalındığını fark ettim fakat olayın ilginç yanı e postama doğrulama kodu gelmiş. Ben bu doğrulama kodunu girmedim ve ardından Riot hesabımla bağlantılı olan e-postamın değiştirildiğini söyleyen bir e-posta daha gelmiş. Bu olaylardan haberdar değilim adam Riot admini ile falan konuşmuş hesabımdan ve şimdi Riot Games'e bilet göndermeye çalışıyorum olmuyor. Şifreyi değiştirmeyi deniyorum olmuyor. Bu konuda herhangi bir fikri olan var mı?

Dosya Ekleri

• resim_2023-12-23_233832536.png
    resim_2023-12-23_233832536.png
    132,7 KB · Görüntüleme: 75
Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen mailinizi öğrenen birisi (arkadaş, rastgele basılan linkler, internet cafe...) Tarzında bi olaydan sonra çalındı
madem öyle o zaman diğer hesaplarıma neden birşey yapmadı + olarak adam hesabıma girip bilet gönder kısmına ispanyolca hesabın sahibi benim ve daha sonra birsürü yalan yanlış şey zırvaladıktan sonra adminler e-postamı değiştirmişler

Bana da öyle geliyor İspanyolca konuşması daha garip bayağı korkuttu açıkçası fark etmedim o detayı.
Hocam Riot Games'e bilet gönderdim şu anda oturumu kapatıp, yüksek ihtimalle bu konu hakkında bir şeyler yapacak çünkü bir sürü hesapla ilgili detaylar verdim İspanyolca olması neden korkuttu ayrıca?

madem öyle o zaman diğer hesaplarıma neden birşey yapmadı + olarak adam hesabıma girip bilet gönder kısmına ispanyolca hesabın sahibi benim ve daha sonra birsürü yalan yanlış şey zırvaladıktan sonra adminler e-postamı değiştirmişler
Hocam şimdi şöyle söyleyeyim çalınması için riot sizden bilgiler istiyor işte hesabı ilk nerde açtın tahmini gün ay yıl ilk açtığın hero ilk açtığın kostüm hangi şehirden açtın hesabını hesabını ilk açtığın mail vs gibi gibi bu soruları doğru bilirse hesabı geri veriyor demek ki arkadaş doğru bilmiş harici mümkünatı yok alamaz hesabını ki mail üstünde olsa bile soruları doğru bilirse maili senden alır riot adama geri verir

Hocam şimdi şöyle söyleyeyim çalınması için riot sizden bilgiler istiyor işte hesabı ilk nerde açtın tahmini gün ay yıl ilk açtığın hero ilk açtığın kostüm hangi şehirden açtın hesabını hesabını ilk açtığın mail vs gibi gibi bu soruları doğru bilirse hesabı geri veriyor demek ki arkadaş doğru bilmiş harici mümkünatı yok alamaz hesabını ki mail üstünde olsa bile soruları doğru bilirse maili senden alır riot adama geri verir
aldıktan sonra şifreyi değiştirsem, e posta + iki aşamalı doğrulama eklesem? bu kadarınıda geçebiliyorsa gerçekten yuh ama artık madem bu kadar yetenekli neden benle uğraşıyor ki??

Geri
Yukarı