İnceleme Riot Games

Öncelikle eline sağlık, fakat inceleme çok basit kalmış. Yani söylediğin şeyler kime sorsan üç aşağı beş yukarı herkesin gördüğü bildiği ve söyleyeceği şeyler. Öncelikle League of Legends paytowin den uzak bir oyun dolayısıyla bu en büyük artısı. Kostüm totem gibi şeyler gerçek parayla satılıyor fakat tamamen zevk. Hileler konusunda da riot games gerçekten oyunculara önem veren bir firma. Zamanında çok hile oldu halada illaki var fakat buna aldığı önlemler göz ardı edilemez. Eskiden scriptten geçilmiyorken şimdi 1 saat içinde bile ban yiyebiliyorsun.Valorantta durum nedir bilmiyorum oynamadım fakat onda da benzer bir anticheat uygulanır çok artarsa hile olayı. Toxiclik olayının önüne bu tarz moba oyunlarda da rekabetçi oyunlarda da önüne geçemezsin. Buna yapılacak birşey yok, fakat ben euwestte oynayan biri olarak hemen hemen attığım her report karşılığını görüyor. Chat banı ya da süreli oyundan uzaklaştırma alıyorlar. Güncellemeleri çok sık yapıyor ve sürekli dengelemeyi sağlamaya çalışıyorlar. Öte yandan içerik bakımından da sürekli yeni şeyler tasarlıyorlar oyun sıkmasın diye. Aynı şekilde TFT yi en tutarlı şekilde sürdüren yine kendileri. Eşleştirme sistemine gelecek olacak, aslında en tutarlı yolu yapmışlar diyebiliriz fakat insan faktörü bununda önüne geçiyor malesef. Eloboost yaptıranlar ya da challenger smurf adamın düşük eloda oynaması, arkadaşıyla girmesi gibi, bunların önüne geçmek mümkün değil. Oyun istemcisi konusunda ise katılıyorum bug ve takılmalar oluyor bunu bir türlü kökten halledemediler.

Örneğin Reyna ve Neon diğer şampiyonlara göre çok üstünler.
Değil. Neon ultisi çok güçlü, doğru. Hatta genelde round kazandıran türden bir ulti fakat Reyna o kadar güçlü değil. Reyna aim istiyor. Hem de oyundaki herhangi bir karakterden daha çok. Ayrıca reyna takıma pozisyon yaratmak konusunda çok kötü. Körünün kırılması basit. Takım için değil de, solo düellolar için var olan bir karakter. Neon takım için işlevli, aynı şekilde Yoru. Phoenix ve Reyna bencil karakterler. Jett ise biraz daha ortaya karışık. Kısaca Reyna insanların sandığı kadar güçlü bir karakter değil. Neon'da ultisi dışında dengeli karakter.

İnceleme için teşekkürler de Riot oyunlarının tek sıkıntısı bence kitlesi. Sistem gereksinimi düşük bir oyun olduğu için kitlesi aşırı kötü ve oyunlarının da oynanabilir bir düzeyde olduğunu düşünüyorum. Valorant'ın bu kadar tutma sebebi de bence Riot oyunu olmasıydı. Riot değil de farklı bir şirket bu oyunu yapsaydı bu kadar tutmazdı bence.
Kitlesi o kadar berbat ki son zamanlarda rapor gönderdiğim çoğu oyuncu ceza alıyor ve geribildirimi geliyor.

Merhaba. Bugün Riot istemci ve oyunlarının incelemesi yapacağım. İnceleme şahsi görüşlerimi de içermekte, dilerseniz lafı uzatmadan geçelim.

1.Riot istemcisi

öncelikle Riot'un istemcisinden başlayalım. Riot gibi bir şirkete hiç yakıştıramadım, çok amatörce olmuş.
  • Tasarımını beğenmedim.
  • İndirme sınırlamak için küçük bir ayar bile koymamışlar. Evdeki diğer kullanıcılara problem oluşturduğu için ekstra program kullanmak zorunda kalıyoruz. İndirme yaparken bir yandan da internette gezineyim diyemiyorsunuz.
  • Uzun zamandır çözülmeyen donma, gecikme ve bug sorunları var. Ayrıca oyunları Türkçe kursanız da hem Türkçe hem İngilizce dilinde 2 farklı istemci geliyor, gereksiz buluyorum.

2.League of Legends
  • Karakterler gerek tasarım gerek kostüm, animasyon ve seslendirmeler olsun iyi ama güç olarak çok dengesizler. Özellikle oyuna son eklenmiş olan şampiyonlar (bel' veth, yenilenmiş Udyr, Nilah, zeri, vex. Renata Glasc'ın pek dengesiz olduğunu görmedim).
  • Biliyorum ki bir oyunun kitlesi o oyunu kötü yapmaz. Ama şu da bir gerçek ki bu toksik kitle oyundan soğumamız için yeterli bir sebep. Bilerek besleyenler, değer fark etmeksizin hakaret eden insanlar, oyunu satanlar, karakteri salmadığımız için her şeyi yapanlar vs. oyuna kimlik ile kaydolmak mantıklı olurdu açıkçası.
  • Grafikler bu tarz bir oyuna göre iyi diyebilirim.
  • Eşleştirme sistemi kötü.
  • Hikaye, sinematikler ve Türk oyuncuları es geçmemeleri (Türkçe dil desteği ve Türkçe seslendirmeler, Türkiye sunucusu, etkinlikler vs.) Açısından çok iyiler. Türkiye sunucusunun tek kötü yanı toksikliği arttırmış olması.
  • Bence iddiaların, ünvanların ve sembollerin gelmesi çok kötü olmuş. Valorant'a benzetmeye çalışmışlar. Simgeler ve totem görünümleri çok hoş onlara laf yok.
  • Riot istemcisinde olduğu gibi oyun içi istemci de donma, gecikme ve bug gibi sorunları var.
  • Son olarak oyun içi alımlara zam gelmesi kötü olmuş, Türk oyuncular için iç açıcı değil.

3.Valorant
  • Hitbox bozuk.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
  • LoL'de olduğu gibi karakterler dengesiz olabiliyor. Örneğin Reyna ve neon diğer şampiyonlara göre çok üstünler.
  • Spray yok.
  • Bunny yapamıyorsunuz.
  • LoL'de bulunan toksik kitle daha kötü haliyle burada da var.
  • Oyun içi hatalar mevcut, oyunu bazen kapatıp tekrar açmam gerekiyor.
  • Hikaye ve sinametikler başarılı. Türk oyuncular için yaptıkları her şey burada da var.
  • Kolsuzların bile rahatça kill alabileceği bir oyun, bu yüzden pek rekabet var diyemem. Skiller biraz olsun bu sorunu düzeltiyor.
  • Karakterler çeşitlilik sağlamış, animasyonlar ve silah kostümleri güzel. Sancak ve sprayler de hoş.
  • Anti hilesi sistemsel sorunlara neden oluyor. Eac ve BattlEye gibi çalışsa bence daha iyi olurdu. Kernel 0 seviyesinde başlamasını mantıklı bulmuyorum.
  • Hileler artmış durumda, oyun eskisi gibi diyemeyiz.

Sonuç olarak isteyen istediği oyunu oynasın ama benim gördüklerim bunlar. Okuduğunuz için teşekkürler, iyi günler.

Riot'un istemcisi kadar kötü bir arayüz görmedim üst tarafta güncelleniyor yazıyor altta kuruluyor üstüne basınca çalışmayan oyna tuşu çıkıyor üstüne bir de beklersende ne kadar sürceğini bilemiyorsun 0 KB indirme hızı yazıyor.

Merhaba. Bugün Riot istemci ve oyunlarının incelemesi yapacağım. İnceleme şahsi görüşlerimi de içermekte, dilerseniz lafı uzatmadan geçelim.

1.Riot İstemcisi

Öncelikle Riot'un istemcisinden başlayalım. Riot gibi bir şirkete hiç yakıştıramadım, çok amatörce olmuş.
  • Tasarımını beğenmedim.
  • İndirme sınırlamak için küçük bir ayar bile koymamışlar. Evdeki diğer kullanıcılara problem oluşturduğu için ekstra program kullanmak zorunda kalıyoruz. İndirme yaparken bir yandan da internette gezineyim diyemiyorsunuz.
  • Uzun zamandır çözülmeyen donma, gecikme ve bug sorunları var. Ayrıca oyunları Türkçe kursanız da hem Türkçe hem İngilizce dilinde 2 farklı istemci geliyor, gereksiz buluyorum.

2.League of Legends
  • Karakterler gerek tasarım gerek kostüm, animasyon ve seslendirmeler olsun iyi ama güç olarak çok dengesizler. Özellikle oyuna son eklenmiş olan şampiyonlar (Bel' Veth, Yenilenmiş Udyr, Nilah, Zeri, Vex. Renata Glasc'ın pek dengesiz olduğunu görmedim).
  • Biliyorum ki bir oyunun kitlesi o oyunu kötü yapmaz. Ama şu da bir gerçek ki bu toksik kitle oyundan soğumamız için yeterli bir sebep. Bilerek besleyenler, değer fark etmeksizin hakaret eden insanlar, oyunu satanlar, karakteri salmadığımız için her şeyi yapanlar vs. Oyuna kimlik ile kayıt olmak mantıklı olurdu açıkçası.
  • Grafikler bu tarz bir oyuna göre iyi diyebilirim.
  • Eşleştirme sistemi kötü.
  • Hikaye, sinematikler ve Türk oyuncuları es geçmemeleri (Türkçe dil desteği ve Türkçe seslendirmeler, Türkiye sunucusu, etkinlikler vs.) açısından çok iyiler. Türkiye sunucusunun tek kötü yanı toksikliği arttırmış olması.
  • Bence iddiaların, ünvanların ve sembollerin gelmesi çok kötü olmuş. Valorant'a benzetmeye çalışmışlar. Simgeler ve totem görünümleri çok hoş onlara laf yok.
  • Riot istemcisinde olduğu gibi oyun içi istemci de donma, gecikme ve bug gibi sorunları var.
  • Son olarak oyun içi alımlara zam gelmesi kötü olmuş, Türk oyuncular için iç açıcı değil.

3.Valorant
  • Hitbox bozuk.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
  • LoL'de olduğu gibi karakterler dengesiz olabiliyor. Örneğin Reyna ve Neon diğer şampiyonlara göre çok üstünler.
  • Spray yok.
  • Bunny yapamıyorsunuz.
  • LoL'de bulunan toksik kitle daha kötü haliyle burada da var.
  • Oyun içi hatalar mevcut, oyunu bazen kapatıp tekrar açmam gerekiyor.
  • Hikaye ve sinametikler başarılı. Türk oyuncular için yaptıkları her şey burada da var.
  • Kolsuzların bile rahatça kill alabileceği bir oyun, bu yüzden pek rekabet var diyemem. Skiller biraz olsun bu sorunu düzeltiyor.
  • Karakterler çeşitlilik sağlamış, animasyonlar ve silah kostümleri güzel. Sancak ve sprayler de hoş.
  • Anti hilesi sistemsel sorunlara neden oluyor. EAC ve BattlEye gibi çalışsa bence daha iyi olurdu. Kernel 0 seviyesinde başlamasını mantıklı bulmuyorum.
  • Hileler artmış durumda, oyun eskisi gibi diyemeyiz.

Sonuç olarak isteyen istediği oyunu oynasın ama benim gördüklerim bunlar. Okuduğunuz için teşekkürler, iyi günler.
Vanguard copun tekidir. Zaten son zamanlarda etkisi azaldi ve kernel seviyesinde calismasi sacmalik. Sirf bu oyun yuzunden bilgisayarimdaki kurulu sistem kullanilmaz hale gelmisti. Giris yaptigim anda mavi ekran yiyordum.
Fazla ugrasmadan temiz kurulum yapmistim. Zaten kisa bir sure sonra Windows kullanmayi biraktim.

Her maç Reyna, Jett ve Yoru gelmesinden usandım artık, 4 mermi ile adam çok rahat ölüyor zaten CS:GO ile kıyaslanamayacak bir oyun. LoL'de zaten laptopumun Tab tuşunu kırmasında en büyük artı.

Vanguard copun tekidir. Zaten son zamanlarda etkisi azaldi ve kernel seviyesinde calismasi sacmalik. Sirf bu oyun yuzunden bilgisayarimdaki kurulu sistem kullanilmaz hale gelmisti. Giris yaptigim anda mavi ekran yiyordum.
Fazla ugrasmadan temiz kurulum yapmistim. Zaten kisa bir sure sonra Windows kullanmayi biraktim.

Bende Valo'yu biraktim ve direkt Linux'a gectim. Linux kullanmaya basladiktan sonra bilgisayarim rahatladi.

Her maç Reyna, Jett ve Yoru gelmesinden usandım artık, 4 mermi ile adam çok rahat ölüyor zaten CS:GO ile kıyaslanamayacak bir oyun.

10 yillik FPS krali ile karsilastirilamaz zaten.

Bende Valorant'yu biraktim ve direkt Linux'a gectim. Linux kullanmaya basladiktan sonra bilgisayarim rahatladi.

Windows Defender kapatıldıktan sonra oyunun açılmaması en komik olan kısım.

Bende Valo'yu biraktim ve direkt Linux'a gectim. Linux kullanmaya basladiktan sonra bilgisayarim rahatladi.

Ben korsan oyun oynadığım için Linux'a geçemiyorum maalesef. Kullandığım programların tarayıcı haricinde hiçbirinin desteği de yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı