Valorant dereceli eşleştirmesi neden bu kadar kötü?

Bannevax

Femtopat
Merhaba 21.07.2020 saat 6.20'de "Valorant" oyunun da bir dereceli eşleştirme girdim. Ben daha derecelide 7 maç atmış hiçbir taktik bilmeyen sadece aimi olan bir Gold 2 oyuncusuyum. Bu 6.20'de girdiğim maçta ki rastgele gelen takım arkadaşlarımın rankı da şu şekil de; Gold 2 - Gold 3 - plat 2 - elmas 1.
Karşı takım da o kadar düşük değil. Bir elmas oyuncu yerine 2 plat ve 3 Gold var. Ben bu maçta takımımda ki oyuncuların benden istedikleri "sage" karakterini aldım. Sage yerine chyper oynamayı tercih ederim. Ben bu oyun da toplam 6 vurdum :D evet 22 elde sadece 6 vurabildim. Takım arkadaşlarıma göre kötü duvar atıp hiçbir şey yapmadığım için özürlüymüşüm. Bir arkadaş beni reportladığını söyledi. Rapor nedeni de kötü oynamam :D aynı arkadaş da tüm ailevi değerlerime küfür etti. Tamam bu "LoL" kitlesinden tanıdığımız artık normalleşen bir olay olmaya başladı ve zaten sorun burada değil...
Sorun beni elmas 1 ve plat 2 bir oyuncuyla aynı takıma düşüren ayrıca plat 3 adamların karşıma getiren oyun sisteminin suçu. Benim anlamadığım bu ailevi değerlere küfür eden arkadaş bunun farkın da değil mi :D ayrıca bu küfürler edilirken tek bir kelime etmedim. Zaten sabahın 6'sı bir de cevap vermek için ağzımı yoracağım bu arkadaşa :D tesadüfen oyundan çıkıp Twitter'da dolaşınca bir makale gördüm. Bu makalede dereceli sistemle uğraşan arkadaş şirketten istifa etmiş ve Valorant ekibinin de elleri kolları bağlı hiçbir şey yapamıyormuş. Bakın anlarım diyelim ki evet şirkette sorunlar var. Ama kardeşim ben 7 maç oynayan Gold 2 adamım sen bana elmas 1 adam veriyorsun bu kadar mı kötü senin eşleştirmen. Böyle bir sorunu düzeltebilecek bir insan yok mu koskaca Riot şirketin de. Koskaca diyorum çünkü adamlar İstanbul ataşehir de bir e-spor sahnesi açıyor oraya da elalemden gelen ryze heykelini koyuyorlar hem de Türkiye'de :D bura da gerçekten tilt olduğum konu beni saçma sapan reportlayıp küfür eden takım arkadaşlarım değil. Burada ki sorun ben 30 dakika boyunca zevk alamamam ve elomun düşmesi. Şimdi düşününce de acaba elom çok mu fazla diyorum :D hayır benim girdiğim arkadaşlar Silver - Gold arası. Hani olur ya işte plat 3 adamla girer ve sen silversındır. Her maçı kazanırsın şak şak diye elon artar ama o da yok.
Fikirlerinizi merak ettiğim konudur. Teşekkürler.

1595308071074.png

Tamam eşleştirme sistemi iyi değil de sana gelen eşleştirme de bir yanlışlık yok. Takımınla karşını karşılaştır her oyuncu benzer elo da, goldken elmas atması eşleştirmenin kötülüğünden değil elmasında gold seviyesinde oynadığından dolayı.

Biraz senin oynaman kötüyken rankını da yüksek vermiş nasıl çıktın o ranka? Ayrıca sustur geç hepsini en iyisi bu ben de öyle yapıyorum. Baktın el gidiyor bilerek ayrı takıl. Baya kudurtuyorsun onları çok güzel oluyor.

Merhaba 21.07.2020 saat 6.20'de "Valorant" oyunun da bir dereceli eşleştirme girdim. Ben daha derecelide 7 maç atmış hiçbir taktik bilmeyen sadece aimi olan bir Gold 2 oyuncusuyum. Bu 6.20'de girdiğim maçta ki rastgele gelen takım arkadaşlarımın rankı da şu şekil de; Gold 2 - Gold 3 - plat 2 - elmas 1.
Karşı takım da o kadar düşük değil. Bir elmas oyuncu yerine 2 plat ve 3 Gold var. Ben bu maçta takımımda ki oyuncuların benden istedikleri "Sage" karakterini aldım. Sage yerine chyper oynamayı tercih ederim. Ben bu oyun da toplam 6 vurdum :D evet 22 elde sadece 6 vurabildim. Takım arkadaşlarıma göre kötü duvar atıp hiçbir şey yapmadığım için özürlüymüşüm. Bir arkadaş beni reportladığını söyledi. Rapor nedeni de kötü oynamam :D aynı arkadaş da tüm ailevi değerlerime küfür etti. Tamam bu "LoL" kitlesinden tanıdığımız artık normalleşen bir olay olmaya başladı ve zaten sorun burada değil...
Sorun beni elmas 1 ve plat 2 bir oyuncuyla aynı takıma düşüren ayrıca plat 3 adamların karşıma getiren oyun sisteminin suçu. Benim anlamadığım bu ailevi değerlere küfür eden arkadaş bunun farkın da değil mi :D ayrıca bu küfürler edilirken tek bir kelime etmedim. Zaten sabahın 6'sı bir de cevap vermek için ağzımı yoracağım bu arkadaşa :D tesadüfen oyundan çıkıp Twitter'da dolaşınca bir makale gördüm. Bu makalede dereceli sistemle uğraşan arkadaş şirketten istifa etmiş ve Valorant ekibinin de elleri kolları bağlı hiçbir şey yapamıyormuş. Bakın anlarım diyelim ki evet şirkette sorunlar var. Ama kardeşim ben 7 maç oynayan Gold 2 adamım sen bana elmas 1 adam veriyorsun bu kadar mı kötü senin eşleştirmen. Böyle bir sorunu düzeltebilecek bir insan yok mu koskaca Riot şirketin de. Koskaca diyorum çünkü adamlar İstanbul ataşehir de bir e-spor sahnesi açıyor oraya da elalemden gelen Ryze heykelini koyuyorlar hem de Türkiye'de :D bura da gerçekten tilt olduğum konu beni saçma sapan reportlayıp küfür eden takım arkadaşlarım değil. Burada ki sorun ben 30 dakika boyunca zevk alamamam ve elomun düşmesi. Şimdi düşününce de acaba elom çok mu fazla diyorum :D hayır benim girdiğim arkadaşlar Silver - Gold arası. Hani olur ya işte plat 3 adamla girer ve sen silversındır. Her maçı kazanırsın şak şak diye elon artar ama o da yok.
Fikirlerinizi merak ettiğim konudur. Teşekkürler.

Eki Görüntüle 620110

Valorant'ta sözde rank uyuşmazlığı diye bir şey var. Kendi rankının 3 veya 4 rank üstü kişilerle oynayamıyorsun. Sayıyı tam hatırlayamadım şimdi. Ama bende Gold arenadayken kendi takımıma Silver 2 gelirken rakibe plat 3 geliyordu. Bende bu konudan çok rahatsızdım. Ama bu sezondan beri hiç böyle bir sıkıntı yaşamadım. Ve seni rahatsız edenleri mutele geç.

Geri
Yukarı