Riot hesabım çalındı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yaklaşık 1 saat önce hesabım çalındı. İlk iş olarak ticket attım ardından karakola giderek şikayetçi oldum. Hesabı geri alabilirim bunda şüphem yok. Fakat sorum şu. Dava sürecinde kişinin hesaba giriş yaptığında bilgilerine ulaşılıp tespiti sağlanabilir mi?

Hesabını geri alabileceğine dair nasıl bir şüphen yok? Bunu anlamadım.

Riot Games bu konuda en çok yardım eden şirket olabilir. Hesap seninse o hesabı geri alamama gibi bir ihtimal neredeyse yok.

Dostum adamın daha e-postası yok? Riot Games hiçbir şey yapmaz.

E-postanın olmasına gerek yok ki? Zaten sana 18-20 tane soru soruyor, eğer hesap seninse çok kolay bir şekilde yanıtlayabilirsin bu soruları.

18 - 20 soru? Riot sana hesabını oluşturmadan önce herhangi bir soru sormuyor ki ileride hesabının çalınması durumunda geri alabilme doğrulaması olabilmesi için? Ne sorusu soracak? En son ne oynadın, hangi şampiyonu daha çok seviyorsun?

Mizahşörler de toplanmış konunun altına, ne kadar komiksiniz yahu?

18 - 20 soru? Riot sana hesabını oluşturmadan önce herhangi bir soru sormuyor ki ileride hesabının çalınması durumunda geri alabilme doğrulaması olabilmesi için? Ne sorusu soracak? En son ne oynadın, hangi şampiyonu daha çok seviyorsun?
Senin hesapta yaptığın her şeyi görebilirler, sorabilirler. En son bağlantı yaptığın cihaz örnek verilebilir. Çok dar düşünüyorsun. Ona bakılırsa Google bana en sevdiğim yemeği sormuyor ancak 100 kere hamburger araması yaparsam karşıma farklı yollarlar örneğin reklam olarak hamburger çıkıyor, değil mi?

Peki tam olarak hangi sebepten ötürü karakola gittiğini sorabilir miyim dostum?
Kendine ait olan bir şeyin çalınması olabilir mi? Telefonun çalındığında nasıl polise gidiyorsan hesabın çalındığında da gidebilirsin, siber suçlar daha doğru olur tabii.

He onlar da gidip senin dosyana bakacak. Boşa uğraştırma adamları. Adam sana Riot ne der. Ben bile yeni öğrendim bir kaç gün önce.
Elbette bakacaklar, bakmasalar dahi siber suçlara yönlendirirler. Sen 90'larda yaşıyorsun sanırsam?

Hangi hesaptan ticket attığımı bulamadığım için ekran görüntüsü atamıyorum ama hatırladığım soruları yazayım.

Arkadaş listemden birkaç kişinin nickini istemişlerdi. Daha önce birisinden hediye aldın mı aldıysan kim ne attı? İlk açtığın şampiyon? Hesabı açarken kullandığın doğum tarihi? İade haklarını ne için kullandın? RP çektin mi çektiysen kaç RP ve onunla ne aldın? Yani bu tarz şeyler vardı e-posta hakkında sadece 2-3 soru falan soruyorlar onlar da ilk kayıt olduğun e-posta? O e-postaya erişimin var mı?

Hocam bir oyun hesabı için karakola mı gidilir? Uğraşmazlar sizle.

Hesaba toplam 2K yatırıldı.
Polisler ilgilenmez.

Çok da güzel ilgilendiler ve ifademi aldılar. Hesapta 2K'lık bir değer olduğu için.
Soruları sordular SS leri bırakıyorum.Bu bilgileri istiyolar geri almak için.
Dostum adamın daha e-postası yok? Riot Games hiçbir şey yapmaz.

Hesabım 3 yıllık. Her şeyim var. Geri almak zor bir şey değil fakat ben bu hesaba o kadar para harcadım. Emniyette söylediğimde bu mebladan dolayı şikayetin devamı gelir mahkemede dava açabilirsin dedi. Değeri olmasa dava ile uğraşmam zaten. Fakat hem emek hem de büyük miktarda para yatırılan bir hesap.
Polis ağa yardımcı olurlar sana. Çalan kişinin yüzünü hatırlıyorsan tarif et.

Senin 2K paran çalınsa ne yaparsın? Aman zaten para bir şey olmaz deyip devammı edersiniz? Bazı şeyle arkadaki ile değil beyininiz ile düşünerek yazın.
Dedemin bin TL'sini çaldılar ilgilenmediler bunla hiç ilgilenmezler.

Polisler böyle işlerle ilgilenmez. Riot Account Recovery

Gittim ve ilgilendiler. İlk oyun hesabım çalındı dedim biraz ters baktılar. Ardında anlattım içinde 2K değerinde içerik olduğunu ve 3 yıllık bir emeğim olduğunu. Beni yönlendirdiler. Ve şikayette bulundum.

Peki tam olarak hangi sebepten ötürü karakola gittiğini sorabilir miyim dostum?

Hesabımın çalındığına dair ifade verip şikayetçi oldum.

He onlar da gidip senin dosyana bakacak. Boşa uğraştırma adamları. Adam sana Riot ne der. Ben bile yeni öğrendim birkaç gün önce.

Sizden akıllı oldukları için biliyorlar. Sizin gibi dünyadan uzak değiller. Bu normal bir iş değil herkes dalgaya alıyor fakat sizin 2000TL değerinde bir eşyanız kayıp olsa ne yaparsınız acaba. Biraz mantıklı konuşun gerçekten söylemek istediğim çok şey var ama burada yazmıyorum. Sizlerle aynı seviyeye düşmek istemiyorum. Biraz beynini kullan düşün sonra yaz.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    58,2 KB · Görüntüleme: 513
Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı